Ako Fix klzké jogu

Home » Review » Yoga Basic » Ako Fix klzké jogu

 Ako Fix klzké jogu
Keď sa konečne urobiť veľký skok pre vlastniť svoje vlastné jogu, to môže byť viac než len trochu sklamaním zistil, že váš takzvaný sticky mat nemá žiadnu trakciu vôbec. Okrem toho, že nepríjemné, ak ste naozaj pošmyknutia na podložke, mohli by ste ublížiť. Existuje niekoľko účinných spôsobov, ako zlomiť v novom mat, ale predtým, než budete konať je dôležité vedieť, aký druh rohože máte.

Aký druh Mat by ste mali používať?

Väčšina klzký-kedy-nové jogy rohože sú základného odrody z PVC, ako Gaia rohož z cieľového. Dokonca aj prémiové PVC rohože ako je Maṇḍūkou PRO môže byť klzké na prvom mieste. To je obzvlášť nepríjemné, pretože to vyzerá, ste práve zaplatili 100 $ na podložke bez rukovätí vôbec.

Guma, TPE, a polyuretánové rohože nemajú tendenciu mať rovnakú počiatočnú klzkosti ako tie z PVC. V skutočnosti, veľký grip od samého začiatku je veľké kliešť v stĺpci naviac pre tieto typy rohoží. Ak je protišmykový na rohoži je veľký problém pre vás. možno budete chcieť skúmať jeden z týchto alternatívnych materiálov, kedy je čas na upgrade. Gumové rohože zahŕňajú Jade Harmony a Maṇḍūkou EKO, TPE rohože sú vyrobené podľa kula a ďalšie, a guma / polyuretánové hybridy sú ponúkané lululemon a Liforme. Tieto typy rohoží majú navyše tú výhodu, že sú biologicky odbúrateľné, na rozdiel od PVC. Ak máte pocit, zmätená o možnostiach, náš porovnávacia tabuľka môže pomôcť.

Čo robiť

Ak už máte PVC podložku, nezúfajte! Hlavný rozdiel medzi vašej novej lesklé čistú podložku a dobre nosí verziu od svojho poskytovateľa posilňovne je zrejmý: vaša mat potrebné nosiť trochu dole. Môžete urýchliť proces starnutia tým, umývanie podložka s vodou. Tenké PVC rohože (tie, ktoré možno ľahko zložiť, teda nie Maṇḍūkou PRO) môžu dokonca ťažiť z behu cez jemný cyklus vašej práčky. Žiadne mydlo je nevyhnutná a musí byť istí, že dostatok času na to, aby vzduchu vyschnúť. Vzhľadom k tomu, jóga rohože sú savé, dostať je úplne suchý môže trvať až niekoľko dní. Naďalej používať svoj mat, a to bude čoskoro získať protišmykový povrch bez.

Ak máte naozaj spotené dlane a nohy, ktoré spôsobujú vám prekĺznuť, možno budete musieť použiť uterák s podložkou. Umiestnením štandardné uterák cez prednej časti rohože môže byť všetko, čo má. Môžete ju použiť na suché ruky alebo umiestniť svoje dlane na uterák, keď robí pózy ako dole smerujúce psa. Len uistite sa, že uterák na podložku, takže nekĺže. Ak budete pokračovať pošmyknutia, pozrite sa do protišmykovým produktu, ako je Yogitoes Skidless uterákom. Tento druh umývateľné, absorpčná uterákom je určený pre použitie cez jogu rohože pre lepšiu trakciu a je zvlášť populárny pre horúce praktiky jogy.

čo nie

Tam je nejaká docela zlá rada sa tam o tom, ako zlomiť v rohoži. Nepoužívajte jablčného octu, čo je silná kyselina, na liečbu alebo umyť mat. Slnečné svetlo a soľ sa rozkladajú gumu, TPE a polyuretánu, a pravdepodobne nebude robiť moc dobre, a to aj na podložku z PVC.