Ako jóga môže zlepšiť váš sexuálny život

Home » Review » Health » Ako jóga môže zlepšiť váš sexuálny život

 Ako jóga môže zlepšiť váš sexuálny život
Ak je váš sexuálny život je trochu nevýrazný neskorého, jogu pravidelne, môže byť práve tá vec, aby nejakú novú energiu (alebo kdekoľvek) spálňa. Jóga môže zlepšiť svoj sexuálny život na dvoch úrovniach: duševné i fyzické. Jóga pôsobí proti stresu, únave a zlé vnímanie seba samého, z ktorých všetky môžu potlačiť vašu libido. Budete tiež profitovať z rastúcej svoje fyzickej kondície, najmä pevnosť, pružnosť a svalovú kontrolu.

Znižujú stres a únavu

Nič vás stavia “out of the nálady”, ako je pocit stresu a unavená. Jogu pravidelne je preukázané, že znižuje stres a, rovnako ako všetky formy cvičenia, vám dá viac energie.

Zlepšite svoj telesný vzhľad

Dobrý pocit zo seba a pohodlne vo vašom tele je kľúčom k zdravému a plnohodnotný sexuálny život. Keď robíte jógu, stanete sa dôverne oboznámený so svojím telom a čo to môže urobiť. Tiež naučiť prijímať a byť citlivý na svojom tele, ako je tomu dnes (a pred nie 15 rokmi, keď si bol na strednej škole, alebo po strate hmotnosti dieťa a vrátiť sa do svojej úzke džínsy). Zároveň budete rozvíjať silu a svalový tonus, takže budete tiež vyzerať a cítiť sa lepšie.

Buď sa v prítomnom čase

Joga nás povzbudzuje, aby sme sa v prítomnom okamihu, zlepšuje koncentráciu a uvedomenia. Ak ste niekedy boli ste premýšľal o svoje nakupovaní alebo Zákon a poriadok počas sexu sa naučíte techniky, ako je zamerať dych, aby sa späť do súčasnosti.

Zvýšiť povedomie o telo

Jóga vás žiada, aby ste presunúť svoje telo vo veľmi špecifickým spôsobom. Napríklad, ako zlepšiť svoje zarovnanie, naučíte sa izolovať panvové polovice pohybom jednej strane panvy pri zachovaní druhý stále. Nakoniec sa naučiť vnímať správneho vyrovnanie v rámci svojej vlastnej telo a upraviť sami. Táto extrémna citlivosť na mechaniku tela rozvíja spojenie myseľ-telo, čo vám viac v súlade so svojím vlastným telom.

Zvýšiť flexibilitu a citlivosť ovládania

Flexibilita je zvýšená pozíciách, ako sú bedra otvárače, ktoré umožňujú širší rozsah pohybu. Za predpokladu, že tieto typy pozícií, ktoré pôsobia proti hodiny denne strávite sedí v aute alebo u počítačového terminálu, môže tiež zlepšiť krvný obeh a prekrvenie panvy, čo zvyšuje citlivosť. Pokyn Mula Bandhu (root lock), ktorá je kresba a do panvového dna, podobne ako Kegel môže vytvoriť povedomie a kontrolu tejto oblasti, ako aj posilniť tieto nové nájdené svaly.

Poznámky k jogy a sexu

  • Ak váš partner robí jogu, alebo sa môžu zúčastniť snaží ju môžete nájsť iskru tým, že cvičí dohromady. Partnerské jogy kníh a triedy sú ľahko dostupné pre tých, ktorí chcú preskúmať túto cestu.
  • Majte na pamäti, že existujú prípady, v ktorých potrebuje sexuálne dysfunkcie, ktoré majú byť ošetrené lekárom alebo terapeutom.