Ako jóga vám môže pomôcť schudnúť

Home » Review » Weight Loss » Ako jóga vám môže pomôcť schudnúť

 Ako jóga vám môže pomôcť schudnúť
Jogu pravidelne ponúka mnoho výhod, vrátane aby sa cítite lepšie o svoje telo, ako ste silnejší a pružnejší, tónovanie svalov, zníženie stresu a zlepšenie svojej duševnú a fyzickú pohodu. Ale ako to môže pomôcť schudnúť?

Čo jóga nemôžete robiť

Cvičí akýkoľvek druh jogy bude budovať silu, ale štúdie ukazujú, že jóga nevyvoláva vaše srdce natoľko, aby to jediná forma cvičenia, ktoré potrebujete zbaviť kíl rýchlosť. Aby bolo možné schudnúť, musíte jesť zdravo a spáliť kalórie tým, že robí cvičenie, ktorá zvyšuje tepovú frekvenciu na pravidelnom základe. Ráznejšie štýly jogy môže poskytnúť lepšie tréning ako jemné jogy, ale ak chudnutie je vaším hlavným cieľom, budete chcieť spojiť jogu s beh, chôdza, alebo akékoľvek iné aeróbne cvičenie, ktoré vás baví. Napriek tomu, jóga môže hrať dôležitú úlohu v programe chudnutie.

Čo jóga môže urobiť

Kým chudnutie môže byť zjednodušená do kalórie v vs kalórií von rovnice, oveľa viac ide do úspešne meniť svoje zvyky, aby sa zdravšie voľby druhou prirodzenosťou. Joga pomáha tým, že vám lepšie ladí so svojím telom, zlepšenie vnímania seba samého a pocit pohody. Zníženie stresu a tým stresom jesť je ďalší spôsob, že jóga môže podporovať chudnutie. Podporou zdravého životného štýlu, v súlade cvičenie jogy robí to viac pravdepodobné, že budete mať možnosť udržať si svoje chudnutie. Snáď najviac významne, dôraz Jóga je o počúvať svoje telo v prvom rade môže byť zásadná zmena pre ľudí, ktorí sa usilovne snaží zbaviť kíl v minulosti. Jóga má dôležitú úlohu v holistický prístup k chudnutiu.

Aký druh jogy?

Ak ste nikdy predtým urobil jogu, uistite sa, že začať s triedami pre začiatočníkov úrovni. Budeš horieť najviac kalórií v atletických vinyasa tried. Tieto štýly zvyčajne začínajú s rýchlym tempom sériu póz s názvom Pozdrav slnku, nasleduje prúdu stojacich pózach, ktoré vás udržia v pohybe. Potom, čo sa zahreje, sú zavedené hlbšie úseky a backbends. Vinyasa zahŕňa mnoho populárnych, spotené štýly jogy, ako napríklad:

  • Ashtanga : Ashtanga jóga je veľmi energický štýl praxe a jeho praktici patrí medzi najoddanejší jogínov. Začiatočníci sa často odporúča, aby sa zaregistrovať pre rad tried, ktoré pomôžu s motiváciou. Vzhľadom k tomu, ashtanga sleduje rovnaké sériu póz zakaždým, akonáhle sa naučíte poradí, môžete cvičiť kedykoľvek doma alebo sa pripojiť k skupine Mysore štýlu, v ktorom je tam prítomný učiteľ, ale každý študent ide svojím vlastným tempom.
  • Power Yoga : power jóga je veľmi populárny u telocvične a športové kluby, hoci to je široko dostupné v špecializovaných jogy štúdiu rovnako. Power joga je založený na budovanie teplo a intenzitu ashtanga zatiaľ čo dávkovanie s pevnou radom póz.
  • Hot Yoga : Vinyasa yoga vykonáva v horúcom okien izieb ante tým, že zaručí, budete potiť vedierka. Uvedomte si, že Bikram joga a horúce nie sú synonymá. Bikram je priekopnícky štýl horúce jogy, ktorá obsahuje sadu sériu póz a vlastne skript vyvinutý zakladateľom Bikram Choudhury. V týchto dňoch, existuje mnoho ďalších štýlov horúce jogy, ktoré využívajú horúce miestnosti, ale nie série Bikram.

Gentle jóga, pri spaľovaní menej kalórií, je stále skvelý spôsob, ako sa starať a starať o svoje telo.

  • Hatha joga : I keď nie všetky triedy Hatha sú jemné, termín prišiel byť používaný jogových štúdií na označenie triedy, ktoré nie sú vinyasa. Opýtajte sa svojho štúdia alebo telocvične.
  • Integrálne jóga : Rovnako ako názov napovedá, integrálne je predovšetkým o integráciu tela a mysle s cieľom žiť šťastnejší život. To je prístup, ktorý môže mať veľký prospech ľudí, ktorí sa cítia byť od seba oddeliť od ich tiel.
  • Kripalu Jóga : Kripalu je štýl, ktorý je známy pre svoje otvorené prijatie všetkých úrovniach praxe a telesných typov. Jeho individuálny prístup robil to najlepšia voľba pre ľudí, ktorí sú nervózni, navštevuje triedy skupiny.

Doing Yoga at Home

Môžete tiež cvičiť jogu doma dňoch nemôžete robiť triedu. Online jóga video webovej stránky, aby bolo jednoduché praktizovať vo svojom vlastnom obývacej izbe. Maximalizáciu výhod jóga, to je skvelé, urobiť trochu každý deň. Spustenie domáce meditačné prax je iná. Výhody Jóga sú obaja duševný a fyzický, čo je neoddeliteľnou súčasťou mnohých úspešných režimov chudnutie.