Ako to urobiť Dandasana a aké sú jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Ako to urobiť Dandasana a aké sú jeho výhody

Ako to urobiť Dandasana a aké sú jeho výhody

Dandasana alebo zamestnanci predstavujú je Asano. Sanskrit: दण्डासन; Danda – Stick, Asan – Pose; Vyslovované ako: Dahn-Dah-SAK-Nah

Tento Asano je pomenovaná po sanskritského termíne Danda to znamená, že palicu a ásany to znamená držanie tela. Dandasana je cvičenie, ktoré pomôže vaše telo pripraviť na intenzívnejšie pózy. To tiež zvyšuje vašu schopnosť pracovať na zladenie svoje telo dokonale.

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Tento Asano je akýsi warm-up predstavujú pre hlbšie Jóga. Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Uistite sa, že máte jedlo najmenej štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu v dopoludňajších hodinách. Ale v prípade, ak nemôžete pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň : začiatočníci
Style : Vinyasa
Trvanie : 20 – 30 sekúnd
Opakovanie : Žiadny
rozkladá : Shoulders, hrudníka
Posilňuje : Späť

Ako urobiť Dandasana

 1. Sedieť vzpriamene na zemi, s chrbát vzpriamila a nohy natiahnuté pred sebou. Vaše nohy musia byť vzájomne rovnobežné a nohy potrebné zdôrazniť nahor.
 2. Stlačte zadok na zem, a zladiť svoju hlavu takým spôsobom, že koruna čelia strop. Tým sa automaticky narovnať a predĺženie chrbtice.
 3. Flex nohy a stlačte päty.
 4. Položte dlane vedľa bokov na podlahe. To bude podporovať chrbticu a tiež uvoľniť ramená. Trup musí byť rovné, ale uvoľnene.
 5. Uvoľniť nohy a uzemniť dolnú polovicu tela pevne na zem.
 6. Normálne dýchať a držať pózu po dobu asi 20 až 30 sekúnd.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, ako budete cvičiť tento ásany.

 1. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte v spodnej časti chrbta alebo zranenie zápästia.
 2. Hoci sa jedná o pomerne jednoduchý póza, je to najlepšie, aby to pod dohľadom inštruktora jogy. Keď cvičíte jogu, nezabudnite počúvať svoje telo a tlačiť len toľko, koľko to môže vydržať.

Tipy začiatočníka

Jedná sa o niekoľko tipov, ktoré musíte mať na pamäti, aby sa základná predstavovať pravdu.

 1. Vaša váha musí byť dobre vyvážený medzi zadok. Musíte presunúť svoje boky z jednej strany na druhú, akonáhle ste v póze. Keď máte pocit, že váha je dané von, uistite sa, že lonovej kosti a kostrč sú v rovnakej vzdialenosti od podlahy.
 2. To je najlepšie začať pracovať tento Dandasana pózu z jogy od nôh nahor. Musíte čerpať základňu veľkých nohou vpred, a zarovnajte svoje podpätky, nohy a prsty. Sústrediť na svoje členky. Pri práci na päty, uzemniť vaše stehná a lýtka. Potom hľadajú vyrovnanie v bruchu, kostrče a panvy, ak sa dostanete do vašej paží, ramien, kľúčnu kosť a krk. A konečne, presunúť do zarovnanie temeno hlavy. Nezabudnite, že boky, ramená, a uši musí byť vždy v jednom riadku.

Advanced Pose zmeny

Dandasana je základom pre všetky ostatné zvraty a sediacich pózach, takže je dôležité, aby ste si to pravé. To sú niektoré varianty, ktoré budú absorbovať ten správny zarovnanie a pomôže vám, bez ohľadu na svoje nedostatky.

 1. Ak vaše hamstringy sú napäté, a zistíte, že je ťažké sedieť s nohami natiahnutými, zložiť deku a umiestniť ho pod zadok. Tým sa odstráni napätie z vašich nôh a bokov a uľahčujú sedieť rovno.
 2. Ak je vaše brucho a hornú časť chrbta sú slabé, použite podporu múru, keď to budete robiť ásany. Potom, ako si získať silu, vzdiali od steny postupne, a uistite sa, že vaša chrbtica je vzpriamený, ako ste absolvent.
 3. Pre ľudí s dlhými rukami, to je v poriadku, aby pokrčte paže jemne na lakte, ak nemôžete narovnať im úplne. Len nezabudnite, aby vaše dlane na zem a uvoľniť svoje lopatky dole do chrbta.
 4. V prípade, že ste trpí syndrómom karpálneho tunela, alebo majú tesné zápästia a predlaktia, je vhodné, aby sa vaše prsty mieri za sebou. Stačí umiestniť svoje dlane na zem a otočiť ruky tak, aby sa vaše prsty smerovať chrbte. Tento variant zabezpečí hornej časti paže a hrudníka svaly otvoria.

Výhody služobného Pose

To sú niektoré úžasné výhody Dandasana.

 • To Asano pomáha posilňovať svaly na chrbte.
 • Pomáha tiež roztiahnuť hrudník a ramená.
 • S bežnou praxou tohto ásany, vaša pozícia je určite potrebné zlepšiť.
 • Brucho sa pretiahla a posilnená rovnako.
 • Je známe, že liečiť ischias a astmu.
 • To Asano pomáha sústrediť sa a upokojenie mysle. V kombinácii so správnym dýchaním, že zmierňuje stres a pomáha zlepšiť koncentráciu.

The Science Behind the Dandasana

Avšak jednoduché to póza môže vyzerať, to je celkom intenzívna, pevnosť-stavebné cvičenie pre hrudníka, brucha a hornej časti chrbta.

Táto póza je základom pre všetky sediaci pózy, pretože dáva základnú štruktúru pre všetkých. Ak sa pozriete pozorne, je to sedí verzia Tadasana alebo Mountain predstavovať.

prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana
uttanasana

nadväzujúce Poses

Bharadvāja je Twist
Purvottanasana

Hovorí sa, že “veľké veci prichádzajú v malých baleniach”. Tento Asano je krátka a jednoduchá, ale len čas bude vyvíjať úžasné veci, ktoré sa bude robiť, aby vaše telo.