Ako to urobiť Gomukhasana a aké sú jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Ako to urobiť Gomukhasana a aké sú jeho výhody

Ako to urobiť Gomukhasana a aké sú jeho výhody

Gomukhasana alebo Cow Face Pose je Asano. Sanskrit: गोमुखासन; Go – krava, Mukha – Face, Asan – Pose; Vyslovované ako: go-moo-KAHS-anna

To Asano odvodzuje svoj názov od sanskritského slova, Go ‘, čo znamená, kravu,, Mukha’, čo znamená, tvár a, Asan ‘, zmysel predstavovať. Mimochodom, slovo, Go ‘tiež znamená svetlo.

Takže, Gomukh ‘môže tiež znamenať ľahkosti hlavy a svetlo v hlave. Avšak, táto Asano dostane jeho meno, pretože keď je človek vykonávanie tohto Asano, telo sa podobá tvár krave. Stehná a teľatá sú umiestnené takým spôsobom, že sú široké na jednom konci a zužujúci sa na druhom.

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Najlepšie je, ak je Gomukhasana sa vykonáva hneď ráno. Jeho výhody sú početné. Žalúdok a črevá, musia byť prázdne pri praktizovaní tohto ásany. Uistite sa, že máte jedlo minimálne 10 až 12 hodín pred vašej praxe.

 • Úroveň: Základná
 • Štýl: Vinyasa
 • Čas trvania: 30 až 60 sekúnd
 • Opakovanie: Akonáhle pravú nohu cez ľavú a potom vice versa
 • Úseky: ramená, bedrá, stehná, hrudník, členky, trojhlavý sval ramena, podpazušia
 • Posilňuje: chrbta, hrudníka

Ako urobiť Gomukhasana

 1. Sedieť vzpriamene na zemi s nohami natiahnutými pred seba.
 2. Teraz ľahko ohnite ľavú nohu a umiestnite ho pod pravú zadok.
 3. Preložte pravú nohu a položte ju pomocou ľavé stehno.
 4. Položte obe kolená tesne vedľa seba tak, ako sú naskladané jedna na druhej.
 5. Opatrne zložiť ľavú ruku a umiestniť ho za chrbtom.
 6. Vezmite si pravú ruku cez pravé rameno, a natiahnuť ju, rovnako ako je to možné, kým nedosiahne svoju ľavú ruku. S praxou, budete môcť nielen dosiahnuť, ale aj chytiť pomocou ľavej ruky.
 7. Udržujte kufra vztýčený, rozšíriť svojej hrudi, a oprieť mierne dozadu.
 8. Držte túto pózu tak dlho, ako vám vyhovuje, ako budete dýchať pomaly a zhlboka. Sústrediť sa na svoj dych.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Tam sú niektoré body opatrnosťou, ktoré treba mať na pamäti, ako budete cvičiť tento ásany.

 1. Ľudia, ktorí trpia ramena, krku a kolená bolesti sa musí zdržať praktizovaní tohto ásany. Ak trpíte bolesťami chrbta, je najlepšie sa poradiť s lekárom skôr, ako to budete robiť ásany, a cvičiť len pod dohľadom certifikovaného jogy inštruktora.
 2. Pokiaľ máte tesný ramená a nedarí sa im zovrieť prstami za chrbtom, použite pásik medzi rukami. Spustite pózu s popruhom prehodené cez rameno spodného ramena. Posuňte spodné rameno na zadnej strane (je potrebné sa uistiť, že si snímku ruku toľko do hornej časti chrbta, ako je to možné), potom chytiť voľný koniec popruhu s hornej časti paže.
 3. V prípade, že tuk alebo obézni, prevedenie tohto cvičenia môže byť ťažké. Ale netrápte. Namiesto toho, začať v malom. Môžete začať tým, že sa snaží, aby sa vaše ruky dozadu (nemusíte sa zovrieť prstami), a jednoducho pretiahnutie nôh a prejazd cez seba. Postupom času a trpezlivosti, budete môcť vykonávať pózu dokonale, ako to robí vaše telo flexibilné a ľahko pretiahnuť.

Tipy začiatočníka

Začiatočníci zvyčajne považujú za ťažké získať ich sedí kosti k odpočinku rovnomerne na podlahe. To robí stohovanie kolená rovnomerne navzájom dosť ťažké. Chrbtica nemôže správne rozšíriť seba, keď je panva naklonená. Takže používať deku alebo posilniť podporu a zdvihnite sedacej kosti.

Advanced Pose Variácie

Pre zvýšenie úsek v tejto póze, musíte mať flexibilný ramená. Len presunúť svoje ruky trochu bokom od zadnej časti trupu. Z plného pózy naklonil a ktorým sa trup na vnútornej strane stehna na vrchole. Držať pózu po dobu najmenej 20 sekúnd, a vdychovať, ako si prísť.

Výhody kravy Tvár Pose

To sú niektoré úžasné výhody Gomukhasana.

 • To Asano pomáha ohýbať chrbát, čo je pružnejšia.
 • Pomáha liečiť stuhnuté ramená a tiež pomáha znižovať bolesti chrbta.
 • Praktizujú Gomukhasana tiež pomáha pri liečbe ischiase.
 • To zlepšuje fungovanie obličiek, a tým pomôcť tým, ktorí trpia cukrovkou.
 • To tiež pracuje na svaly hrudníka a pomáha pri liečbe sexuálnych ochorení.
 • Praktizovanie tohto Asano pravidelne môže znížiť stres a úzkosť.

The Science Behind the Gomukhasana

To Asano zahŕňa ramená a boky, z ktorých oba sú spoločné miesta, ktoré ubytujú napätie a chronickej bolesti. To Asano, docela nápadne, zvyšuje rozsah pohybu v ramennom kĺbe. I keď budete mať tesný ramená, a budete pokračovať v realizácii tohto ásany, v rozpätí niekoľkých mesiacov, bude vaše ramená uvoľniť von. Tento Asano je terapeutické a pomáha pri uvoľnení tlaku.

Gomukhasana alebo krava tvár predstavovať, uvoľňuje svaly a dodáva pocit pokoja. Pri pokuse vytiahnuť ruky v tejto póze, napätie vo svale, šľachy kĺbov dostane stupňovala. V reakcii na toto napätie, miechy signály uvoľnenie svalov. Ďalej len, stretch ‘to póza tvorí (podobne ako väčšina ostatných Joga) vedie k uvoľňovaniu endorfínov, ktoré vyvolávajú pocit relaxácie vo vašom tele a mysli.

V štúdii uskutočnenej na čínskej univerzite Hong Kongu, sa zistilo, že Hatha joga (z ktorých Gomukhasana je súčasťou) môže zlepšiť kardiovaskulárne vytrvalosť, flexibilitu a svalovú silu.

prípravné Poses

Baddha Konasana
SUPT virasana
SUPT baddha Konasana
SUPT Padangusthasana
Upavistha Konasana
virasana

nadväzujúce Poses

Ardha matsyendrasana
Bharadvajasana
Garudasana
Marichyasana III
Padmasana
Paschimottanasana
Upavistha Konasana

Tento Asano je veľmi jednoduchá, ale veľmi prospešný. Kto by si mohol predstaviť, že trochu strečing môže ísť dlhú cestu k uzdraveniu svoje telo, myseľ a dušu?