Ako to urobiť Ocean dych (Ujjayi Pranayama) v joge

Home » Review » Meditation » Ako to urobiť Ocean dych (Ujjayi Pranayama) v joge

 Ako to urobiť Ocean dych (Ujjayi Pranayama) v joge

Tiež známy ako:  syčanie dychu, víťazný dych, Darth Vader Breath

Ciele: Dýchanie

Úroveň: začiatočníci

Ocean Breath ( Ujjayi Pranayama ) sa najčastejšie používa na podporu jogových pozícií, a to najmä v štýle Vinyasa. V tomto dýchacie techniky, môžete znížiť množstvo vzduchu, ktoré môže prejsť do krku, predlžovanie svoj dych cyklu. Každá inhalácia a výdych je dlhá, plná, hlboké a pod kontrolou. Môžete sa naučiť tento dych, zatiaľ čo sedí v pohodlnom skríženými nohami pozíciu. Akonáhle sa dostanete na kĺb, sa začínajú používať počas cvičenia jogy.

výhody

Ocean Breath sústreďuje a usmerňuje dych, čo ásan extra silu a zameranie. To zvyšuje spotrebu kyslíka. Klinická štúdia z oddelenia neurofyziológie v Národnom ústave pre duševné zdravie a neurovied v Bangalore, India nájdených Ujjayi pranayamy môže zvýšiť spotrebu kyslíka v praxi asi o 50 percent.

Implementácia tohto spôsobu dýchania tiež upokojuje letu alebo letu reakciu vášho tela. Vaše telo vám hovorí, že sa chce dostať von z póze, akonáhle možného, ​​ale s hlbokým dýchaním hovoríte na resonse, že je všetko v poriadku a môžete držať dlhšie.

Ďalším spôsobom, ako premýšľať o tom, Ujjayi dychu je vizualizovať vaše hrdlo ako záhradná hadica s dych prechádza ako pramienok vody. Ak umiestnite svoj palec čiastočne cez otvor hadice, zvýšite silu vody, ktorá prichádza skrze. To je to isté robíte s krkom počas Ujjayi dýchania. Vzduch, ktorý je dodávaný vo prostredníctvom zúženým hrdlom je silný, réžia dych, ktorý môžete poslať do tých častí tela, ktoré ju potrebujú pri svojej praxi.

Vinyasa jóga je často nazývaný pohyb dych-synchronizované, čo znamená, že prechod z jednej póze na ďalšie na vdýchnutí alebo výdychu dychu. Ale to dýchanie nielen pre tečúce štýly jogy, je to plný hlboký pomalý nádych, ktorý môže vyzvať, aby vám pomôže nájsť rezervná nádrž na dlho drží.

Krok za krokom

  1. Posadiť vysoký s uvoľnenými ramenami od uší a zavri oči. Na prípravu, uvedomiť si svoj dych, bez toho aby sa snaží získať nad ním kontrolu vôbec. Begin inhalovať a vydychovať ústami, ak ste dýchanie nosom.
  2. Priviesť svoje vedomie do krku. Na vaše vydychuje, začnú tón zadnej časti krku (vaše hlasiviek alebo mäkkého podnebia), mierne zužuje priechod vzduchu. Predstavte si, že zahmlievaniu okuliare. Mali by ste počuť jemný syčivý zvuk.
  3. Akonáhle ste spokojní s výdychu, začnú uplatňovať rovnaké zmrštenie hrdla s inhaluje. Tie by mali opäť počuť jemný syčivý zvuk. To je miesto, kde názov pochádza z dychu: to znie ako oceán. (To tiež znie ako Darth Vadar).
  4. Keď ste schopní riadiť krku na oboch nádychu a výdychu, zavrieť ústa a začne dýchať nosom. Pokračovať v uplatňovaní rovnakého tónovanie do hrdla, ktoré ste urobili, keď ústa bola otvorená. Dych bude aj naďalej robiť hlasný hluk prichádzajúci dovnútra a von z nosa. To je Ujjayi dych.
  5. Teraz začnú používať tento dych počas praxe. V prípade, že učiteľ vám povie, ísť ďalej nádych, z neho robí Ujjayi inhalovať. Ak budete potrebovať niečo navyše, aby ho podporili, zatiaľ čo drží pózu, nezabudnite túto dych a použiť ho.

Bežné chyby

Najčastejšou chybou v oceáne dychu sa uťahuje krku. Chcete len mierne zúženie.

Modifikácia a variácie

Praktizovať Ocean dych často, ako ste sa účastníci oboznámili s praxou. Ak chcete byť schopní používať vo svojich jogy sedenie, bez toho aby ste museli prerušiť. Vyjadrite svoj jogy vám spätnú väzbu o tom, či ste to správne robí, alebo potrebujete ďalšie narážky alebo úpravy.

Rozšírené praktickí lekári môžu preskúmať ďalšie varianty s riadnou inštrukcií. Pomocou svalovej zámky ( bandhy ) je pokročilá technika, ako sú dychové vrúbky (kumbhakas).

Bezpečnosť a bezpečnostné opatrenia

Ak ste ťažkosti s dýchaním alebo podmienku, ako je astma, to dýchanie môže byť ťažké. Uistite sa, že sa dýchanie dosť a ukončiť prax, ak máte pocit závrate alebo točenie hlavy. Počas tejto praxe by ste nemali cítiť žiadnu bolesť.