Ako to urobiť Paschimottanasana a aké sú jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Ako to urobiť Paschimottanasana a aké sú jeho výhody

Ako to urobiť Paschimottanasana a aké sú jeho výhody

Paschimottanasana, Sediaci predklone alebo Intense dorsale Stretch je Asano. Sanskrit: पश्चिमोत्तानासन; Paschima – West / Back, Uttana – Intense Stretch, Asan – Pose; Vyhlásil As – POSH-ee-moh-tan-AHS-anna

Táto zdanlivo jednoduchá Asano je klasický Hatha joga predstavovať, že má mnoho výhod. Paschimottanasana pokrýva celý rad systémov v tele a je zvlášť vhodný pre diabetes a vysoký krvný tlak. To Asano tiež dáva celému telu dobrú úsek. Zaujímavé je, že predná časť tela sa nazýva východ a späť sa obvykle nazýva West. Tento Asano sa zameriava na zadnej časti tela, a preto je pomenovaný ako také. V angličtine, táto Asano sa nazýva Sediaci predklone alebo Intense chrbtovej Stretch.

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha joga
Trvanie: 30 – 60 sekúnd
Opakovanie: Žiadny
roztiahne: Chrbtica, ramená, hamstringy
posilňuje: Back, Spine

Ako to urobiť Paschimottanasana

 1. Sedieť vzpriamene, s nohami, natiahol pred seba. Uistite sa, že vaše prsty sú ohnuté smerom k sebe.
 2. Nadýchnite sa a zdvihnúť ruky nad hlavu. Stretch.
 3. Vydýchnite a ohnite dopredu. Pocit, že záhyb z vašich bedrových kĺbov. Vaša brada by sa mal pohybovať na prsty na nohách.
 4. Natiahnuť ruky a nechal ich dostať najďalej môžu, prípadne do prsty na nohách. Ale uistite sa, že nemusíte naťahovať príliš ďaleko.
 5. Inhalovať. Potom mierne zdvihol hlavu, pretiahnuté chrbticu.
 6. Vydýchnite a presunúť pupok smerom k kolená.
 7. Tento postup opakujte niekoľkokrát. Potom položte hlavu na nohy a držať pózu.
 8. Nadýchnite sa a prísť späť do sedu sa vaše paže natiahnuté.
 9. Vydýchnite a znížiť svoje zbrane.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko bodov, opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 • Vyhnúť tento ásany, ak máte astmu alebo hnačka.
 • V prípade, že máte zranenie chrbta, je potrebné sa uistiť, praktizovať tento ásany iba pod vedením certifikovaného jogy inštruktora.
 • Tehotné ženy sa musia vyhnúť prevádzkovanie tohto ásany.

začiatočníka Tip

Ako začiatočník, musíte mať na pamäti nikdy tlačiť sami, ak si netrúfate v predklone. To je ešte dôležitejšie v prípade, že so sebou nesie Asano sedí na podlahe. Keď sa budete pohybovať dopredu, a máte pocit, že priestor medzi pupkom a lonovou kosťou znižuje, zastaviť, zdvihnúť sami málo, a pokračovať v ceste vpred. Ako začiatočník, vaše napäté svaly na nohách by mohli robiť to pre vás ťažké ohýbať príliš veľa, a to môže vyzerať, ako by ste sa sedí. Je to v poriadku. S praxou, bude vaše telo stane oveľa flexibilnejšie.

Advanced Pose pozmeňovanie

Pre zvýšenie úsek, keď sa v tomto ásany, budete musieť znovu rozšíri lakte. Ak chcete urobiť, akonáhle ste v ásany, treba zopnúť ruky okolo chodidiel. Dalo by sa tiež obrátiť na chrbát jednej ruky do chodidla, a priľnavosť zápästia na strane druhej.

Výhody nasadené predklone

To sú niektoré úžasné výhody Paschimottanasana.

 • To Asano upokojuje myseľ a tiež zmierňuje mierne depresie a stres.
 • Ramená a chrbticu, a hamstringy získať dobrý pretiahnuť.
 • Obličky, pečeň, maternica, vaječníky a sú aktivované.
 • Praktizovanie tohto Asano pravidelne pomáha zlepšiť trávenie.
 • Menopauza a menštruačné nepohodlie možno riešiť s touto ásany.
 • Úzkosť, bolesti hlavy a únava sú redukované.
 • Vysoký krvný tlak, nespavosť, neplodnosť, zápal prínosových dutín a môže byť vyliečených s týmto ásany.
 • Paschimottanasana vraj liečiť choroby, zvýšenie chuti do jedla a zníženie obezity.
 • To Asano funguje veľmi dobre u žien po tom, čo porodila dieťa.

The Science Behind the Paschimottanasana

To Asano dáva zadnej časti tela dobrou úsek, celú cestu od členkov k hlave. Svaly prednej časti tela sú zmluvne, a to vytvára tlak na brucho a hrudníka, a tým, zlepšenie respiračných funkcií a fungovanie žliaz intraabdominálnych, špecificky zamerané na sekréty. Flexibilita v bedrovej oblasti, stehien a na bokoch je zlepšená. Tam je zvýšenie v cirkulácii krvi v chrbte, a nervy miechy sú tónovaný. To Asano tiež prispieva k zníženiu tuku v bokoch, stehnách a brušnej oblasti. To Asano čistí Nadis a tiež stimuluje Kundalini Shakti.

Teraz, keď viete, ako to sedí predklon predstavovať, čo ešte čakáte? Paschimottanasana je veľmi uvoľňujúce. Je úžasné, ako tam je toľko deje (preťahovanie, tónovanie, posilňovanie), a stále darí cítiť tak svieži a uvoľnená. To je sila jogy.