Ako to urobiť Tolasana a aké sú jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Ako to urobiť Tolasana a aké sú jeho výhody

Ako to urobiť Tolasana a aké sú jeho výhody

Tulasana (sanskrit: तुलासन), Balance Pose, Dolasana (Swing), Tolasana (Scale Pose), alebo Utthita Padmasana (Raised Lotus Pose) je Asano. Tola – Balance, Asan – Pose; Vyhlásil As – toeLAHS-anna

To Asano dostane jeho meno z Tola (význam stupnice), pretože sa podobá mierky alebo vyváženie. V angličtine, to je nazývané Scale Pose alebo Balance Pose. To je tiež známy ako Zvýšené Lotus Pose alebo zdvihnuté Yoga Pose. Je známe, že rozvoj kostí a svalov v tele. 

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate
Style: Hatha joga
Dĺžka: 30 až 60 sekúnd
Opakovanie: Žiadny
ťahá: paží, stehná, hamstringy
posilňuje: paže, ramená, brucho, boky, chrbát, zápästie

Ako to urobiť Tolasana (Scale Pose)

 1. Začnite tento ásany tým, že sedí na podložke a za predpokladu, že sa skríženými nohami držanie tela. Uistite sa, že vaše boky sú vyššie ako vaše kolená, takže môžete ľahko prekĺznuť do Lotus Pose.
 2. Za týmto účelom je potrebné prejsť na úpätí jednej nohe po stehnách strane druhej tak, aby päta nohy je nastavený do bránkoviska bedrového kĺbu. Musíte sa obrátiť na podrážku a predlžujú nohy cez členok. Teraz priniesť druhú nohu na druhej stehno, takže päta dotkne bedrový kĺb. Ale uistite sa, že podrážka otočil nahor.
 3. Ohnúť nohy, a keď to urobíte, uistite sa, že členky oboch nôh sú tlačené nadol na stehná.
 4. Položte ruky vedľa bokov, a uistite sa, že vaše dlane sú stlačené pevne nadol. Až budete pripravení, zdvihnite zadok zo zeme.
 5. Držať pózu po dobu asi 30 až 60 sekúnd. Potom zostúpil a jemne uvoľnite pózu. Aj keď si nemusí nutne opakovať pózu s druhou nohou v Lotus Pose, uistite sa, že sa striedajú nohy zakaždým, keď praktizujú ásany.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 • Treba sa vyhnúť tejto ásany, ak máte na zápästí alebo zranenie ramena.
 • Treba sa tiež vyhnúť tento ásany, ak máte členok alebo zranenie kolena.
 • Vyhýbať tohto ásany, ak máte tesné stehná alebo boky.

začiatočníka Tip

Ako začiatočník na jogu, ak zistíte, že je ťažké prísť do plného Padmasana, môžete získať pocit z Tolasana s Ardha Padmasana tiež. V tomto prípade sa vaša zadok zdvihnúť z podlahy, ale vaše spodné nôh a vonkajšie lýtkové svaly nebude.

Advanced Pose zmeny

Zintenzívniť úsek, je potrebné vypracovať vnútorný triesla až tak, že sú do jadra trupu, spolu s prednej časti chrbtice.

Výhody stupnice Pose (Tolasana)

To sú niektoré úžasné výhody stupnice Pose.

 • Váš vonkajšie bedrové a svaly na nohách si pretiahol.
 • Pomáha zapojiť svoje brušné svaly a tonizuje im rovnako.
 • To pomáha, aby sa vaše ruky a svaly hornej rameno silný.
 • Funkcia jadra dostane impulz.
 • To Asano vytvára zmysel pre rovnováhu a povedomie v tele.
 • Myseľ je oslobodený od stresu a úzkosti.

The Science Behind the Tolasana

Tento Asano je pokojný, silný póza, ktorá vyžaduje ako trpezlivosť a vytrvalosť, aby si to pravé. Musíte sa uistiť, že sa vaša myseľ pokojná a bez myšlienok. Dych musí byť konštantný taky. To by sa malo uskutočniť pri práci na hojdajúcu sa ako meradlo. Potom, ako sa dostanete silu zdvihnúť sami, budete tiež získať rovnováhu medzi vašej mysle, tela a ducha.

Teraz, keď viete, ako to urobiť Utthita Padmasana, čo ešte čakáte? Život je o nájdenie správnej rovnováhy. Až sa dostanete toto právo použiť Tolasana nájsť rovnováhu medzi vašou ducha, mysle a tela.