Ako to urobiť Viparita Karan a aké sú jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Ako to urobiť Viparita Karan a aké sú jeho výhody

Ako to urobiť Viparita Karan a aké sú jeho výhody

Sanskrit: विपरीतकरणी; Viparita – Inverted, Káraný – Robiť; Vyhlásil As – vip-par-ee-ŤAH car-Ahn-ee.

Viparita karhanie je mierne inverzie a je tiež nazývaný Lake Inverted Pose alebo nohy po stene predstavovať. Má anti-aging účinky na telo, na rozdiel od mnohých ďalších zdravotných výhod. Niektoré hindské biblie hovoria, že Viparita karhanie nielen redukuje vrásky, ale aj udržuje aj starobe a smrť na uzde. To Asano, že posilňujúci póze, dovoľuje krvi prúdiť do všetkých častí tela. Preto pomáha zmierniť len o nejaké ochorenie.

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Viparita karhanie

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.
To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha joga
Dĺžka: 5 až 15 minút
Opakovanie: Žiadny
roztiahne: Predná časť trupu, zadná časť krku, chrbta nôh

Ako to urobiť Viparita karhanie

Byť regeneračné póze, mnoho ľudí si pomocou rekvizít ako podhlavníky, vankúše a deky skladané pritom tento ásany. Udržiavať vrtuľu podľa vlastného výberu vedľa vás, zatiaľ čo robí túto ásany. Potom postupujte podľa nasledujúcich krokov.

 1. Nájsť otvorený priestor pri stene a sedí vedľa nej tak, že vaše nohy sú na zemi, šíri pred vami a na ľavej strane vášho tela sa dotýka steny.
 2. Vydýchnite. Ľahnite si na chrbát, uistite sa, že zadné nohy tlače proti múru, a že chodidlá nôh smerovať hore. To bude trvať trochu pohybu, aby si pohodlne v tejto polohe.
 3. Položte zadok trochu od steny alebo stlačte je proti múru.
 4. Uistite sa, že váš chrbát a hlava spočívajú na podlahe. Zistíte, že vaše telo tvorí uhol 90 stupňov.
 5. Zdvihnite boky hore a zasuňte podperu pod nimi. Dalo by sa tiež použiť svoje ruky k podpore svojej boky a tvorí túto krivku vo svojej spodnej časti tela.
 6. Držať hlavu a krk v neutrálnej polohe a zmäkčiť do krku a tvári.
 7. Zatvorte oči a dýchať. Zastávať funkciu po dobu najmenej piatich minút. Release and roll na jednom boku. Dýchať, než budete sedieť.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 • Tento Asano je mierne inverzie, a preto je potrebné sa vyhnúť v priebehu menštruácie.
 • Vyhnúť tento ásany, ak máte vážne problémy s očami, ako je glaukóm.
 • Ak máte vážne problémy chrbta a šije, uistite sa, že tento ásany pod vedením certifikovaného jogy inštruktora.
 • Pokiaľ zaznamenáte brnenie v nohách, keď budete cvičiť tento ásany, pokrčte kolená a dotýkať chodidlá, čím päty blízko panvy.

začiatočníka Tip

Ako začiatočník, možno zistíte, že je ťažké získať právo zarovnanie v tejto pozícii. Za týmto účelom je potrebné dýchať tak, že predstavitelia vašich stehenných kostí sú pevne pritlačený k stene. To pomôže uvoľniť chrbticu, brucho a slabiny. Musíte si predstaviť, že vdychovanie zostúpiť cez trup a tlačí hlavy stehennej kosti v blízkosti steny. Pri výdychu zakaždým, nech vaše stehennej kosti stlačte ťažšie na stenu a váš trup odtiahnuť od steny.

predstavovať Variation

Ak máte dostatok miesta, môžete roztiahnuť nohy v širokom, V ‘, keď sú proti múru. Tým dôjde k zvýšeniu napätia v rozkroku a stehien. Alternatívne k zvýšeniu úsek, ohýbať kolená a dotýkať chodidlá k sebe. Potom posuňte vonkajšie okraje nohy dole a priniesť päty bližšie k panve. Tlačiť ruky proti hornej vnútornej strane stehien k zvýšeniu napätia v rozkroku.

Výhody obráteného Lake Pose

To sú niektoré úžasné výhody Viparita karhanie.

 1. To pomáha uvoľniť unavené, stuhnuté nohy a nohy.
 2. Dáva prednú časť trupu, zadné nohy, a na zadnej strane krku dobrým roztiahnuť.
 3. To zmierňuje mierne bolesti chrbta.
 4. To je Asano, ktorá pomáha upokojiť a upokojenie mysle.
 5. To Asano má liečebný prínos pre nasledujúce:
  a. Úzkosť
  b. Artritída
  c. Zažívacie problémy
  d. Bolesti hlavy
  e. Vysoký a nízky krvný tlak
  f. Nespavosť
  g. Migrény
  h. Mierne depresie
  i. Respiračné ochorenia
  j. Močových ciest
  k. Kŕčové žily
  ř. Menštruačné kŕče
  m. Predmenštruačný syndróm
  n. menopauza

The Science Behind the Viparita karhanie

Tento Asano je budiace inverzia, ktorá zmierňuje chrbtice, nohy, nohy, a nervový systém. Jemne privádza telo do stavu úplného uvoľnenia. Bez ohľadu na úroveň skúseností, akýkoľvek jóga študent môže urobiť tento ásany. Hovorí sa, že keď budete mať voľno v deň zvrátiť dopredu pohyby herectvo, robiť, a dosiahnutie, vaše telo a mozog prejsť do stavu číreho bytia. To umožňuje myseľ ísť do stavu hlbokej meditácie. To tiež upokojuje mozog a robí to viac sebavedomý.

Je to preto, že z týchto upokojujúcich výhod, ktoré tento Asano sa zvyčajne vykonáva na konci jogy režimu, tesne predtým, než vaše telo prejde do Shavasana. Ale to Asano môže tiež byť vykonávaný nezávisle, a nie ako súčasť rutiny.

Ak pridáte tento ásany k svojmu pravidelnému cvičeniu rutiny, vaša myseľ, telo a duch sú istí, že sa uvoľnil a obnovená. To Asano okamžite zdvihne náladu po dlhom únavnom dni, a to najmä ak ste boli na nohách celý deň. Všetko, čo potrebujete, je päť minút – budete prekvapení, ako to bude jednoduché ásany vás povzbudiť!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.