Ako začať jogu, keď ste Bigger karosériou

Home » Review » Yoga Basic » Ako začať jogu, keď ste Bigger karosériou

 Ako začať jogu, keď ste Bigger karosériou
Začatie cvičenie jogy môže byť odstrašujúca pre každého: ste pripravení využívať výhody jogy, ale ako si urobiť skok to vlastne robí? Jóga štúdia sa môže javiť ako súkromných kluboch, kde musíte poznať tajný handshake a heslo, ako budete mať možnosť pripojiť sa. Pridať do tohto scenára populárneho obrazu jogín: mladý, štíhly a skrútil sa ako praclík v tesný spandex. Čo keď ten obraz nesie malú podobnosť k sebe? Ak máte väčšie telom, prekonávať psychické a fyzické prekážky na snaží jogu prvýkrát môže byť ešte náročnejšie.

Prečo jóga?

Akákoľvek fyzická aktivita zvýši vašu mobilitu a celkový zdravotný stav. Robil znižuje stres, zlepšuje flexibilitu a zvyšuje svalový tonus a silu. Ľudia s väčšími subjekty majú často problémy s bolesťou kĺbov; joga môže pomôcť tým, že zlepší zarovnanie tela, aby sa znížila záťaž na kĺby tým, že rám nesie viac váhy tela. Jóga tiež vyvíja svoj zostatok, ktorý vám pomôže cítiť uzemnený a zvyšuje životnosť. Joga pomáha, aby spojenie myseľ-telo do popredia, čo môže zlepšiť self-image a prijatie vášho tela. A čo je najdôležitejšie, joga vám môže pomôcť cítiť sa lepšie a to ako zlepšiť svoju fyzickú kondíciu a povznášajúce náladu.

ako začať

Najlepší spôsob, ako sa učiť jogu od kvalifikovaného učiteľa v jogy. Špecializované triedy pre väčšie telom študentov sú stále viac populárne, ale nemožno nájsť všade. Vzhľadom k tomu, jóga zriadenie uznáva potrebu viac učitelia sú školení v úpravách pre väčšie študentov. Ak sa tieto možnosti nie sú k dispozícii, pravdepodobne budete mať najväčší pozitívne skúsenosti zo svojich prvých jogy v úrovni jemnej Hatha praxi začiatočníka. Kripalu, Viniyoga a Integral sú tiež dobrou voľbou, ak je k dispozícii, pretože učitelia sú vyškolení pre prácu s rôznymi schopnosťami a telesných typov. Stolička joga je tiež možnosť pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Abby Lentz, zakladateľ ťažkej váhe Jóga v Austine v Texase, navrhuje hovoriť s učiteľom pred prvým jogy, aby zabezpečili, že ste spokojní a učiteľ bude pripravený ponúknuť modifikácie a rekvizity podľa potreby. Ak nemáte pocit, pripravený pre triedu skupiny, súkromné ​​hodiny jogy, môže byť spôsob, ako ísť. To môže byť skvelý spôsob, ako sa naučiť základné pózy a získať dôveru používať rekvizity v efektívnym spôsobom pred nástupom do praxe skupiny. Stávať vedomosti o joge, je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, že sa budete cítiť ako doma.

Tí, ktorí nemajú prístup k jogy môže ešte mohli začať pomocou DVD doma. Lentz je ťažká váha Jóga DVD (pozri nižšie) je skvelá voľba, pretože vás prevedie základné cvičenia a ponúka modifikácie pre ľudí rôznych veľkostí a mobilít.

online spoločenstiev

Yoga and Body Image koalície  bola v čele presadzovaní inkluzivitu a rozmanitosť v tom, ako je znázornené jogy v médiách a cvičil v reálnom svete. Nová generácia mladých jogínek vrátane Jessamyn Stanley a Dana Falsetto používa Instagram k podpore telesnej pozitivitu a ukázať svojich nasledovníkov, čo moderná prax s väčším telom vyzerá. Ak ste práve začínate, majte na pamäti, že čím viac akrobatické predstavuje oni demonštrujú nie sú normou pre jogínov všetkých veľkostí.

Jóga a chudnutie

Aby bolo možné schudnúť, musíte obmedziť príjem kalórií a zároveň zapojenie do pravidelného cvičenia, ktorá zvyšuje tepovú frekvenciu. Ak váhový úbytok je vaším hlavným cieľom, existujú účinnejšie spôsoby ako jogy. Ako už bolo povedané, jóga je skvelý spôsob, ako posilniť vnútorný pokoj a sebavedomie, ako sa vydávajú na cestu k svojej najlepšej ja (na akejkoľvek veľkosti sa cítite najzdravšie).

Slovo o rekvizity

Rekvizity sa bude váš najlepší priateľ joga. Používanie rekvizít neznamená, že sú horšie: Znamená to, že ste chytrí. Ak sa pokúsite určitý druh jogy, ktorý nie je prop-friendly, nájsť inú triedu. To isté platí pre všetkých učiteľov, ktorý odrádza, že použitie rekvizít.