Anusara Yoga Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Home » Review » Yoga Basic » Anusara Yoga Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Anusara Yoga Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Yoga yaştan beri ülkemizde uygulanmaktadır. Hindistan’da menşeli, yoga temelde ‘manevi disiplin’ anlamına gelir. Yoganın her formu faydaları kendi belirledi ve bunları uygulayan farklı yolları vardır. İnsanlar kendi ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yoga farklı uygulama. Düzenli olarak yoga, hayatın boyunca uyması ve ince tutar. Bu zihinsel dengesini ve fiziksel güç ulaşmada size yardımcı olur.

yoga ve deneyim ebedi barış öğrenmek istiyor musunuz? İşte Anusara yoga ile yapmak nasıl.

Anusara tarzı yoga yoga diğer formlar arasında 1997 yılında bir Amerikan doğumlu yoga öğretmeni John Friend tarafından başlatıldı, Anusara yoga mükemmel bir karışımıdır Yoga çalışmalarını egzersizleri ve felsefe nefes. Yoganın Bu form en iyi yoga modern biçimi olarak tanımlanmaktadır. Anusara yoga bir parçası olan yaklaşık 260 asanas vardır. Hepimizi bu asanalardan uygulamaya her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, bu asanas vb temel sıcak ups, backbends, ayakta pozlar, inversiyonu ileri dirsekler, ayrılmıştır

Eğer Anusara yoga öğrenmek istiyorsanız, aşağıda belirtilen basit ve kolay asanalardan izleyin ve başlayın:

1. Ardha Chandrasana:

Düz bir konumda durun. Geniş ayrı bacaklarını. Şimdi 90 derece pozisyonunda dışında sağ ayağını çevirin. Ayaklarınızın ile düz bir çizgide yere ellerinizi (avuç içi) dokunmaya çalışın. Şimdi, sol bacak kaldırma ve kadar olabildiğince havada o kadar germek için deneyin. yetinin ötesindeki germeyin. Şimdi sağ elinizi kaldırıp havada o kadar uzanır. 30 saniye ve serbest bırakılması için sürekli kalın.

2. Bhujangasana:

Bhujangasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Bu, bir yılan benzer kavisli poz kendinizi konumlandırmak gerekiyor. Alınından yere değecek şekilde yere uzanın. Şimdi vücudunuza yakın sıkışmış olsun o şekilde Omuzlarında altında avuç yerleştirin. ayak yukarıdan aşağı mat içine bastırır şekilde bacaklarınızı gerin. Şimdi nefes & yavaşça yukarı doğru göğüs hareketli, kollarınızı uzatmak için ellerinizi basın. Bu poz yılan gibi görünüyor ve bu nedenle, kobra poz denir ya yılan oluşturmaktadır.

3. Ardha Mukha Shvanasana:

Nasıl Adho Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Bu 8 inci  Suryanamaskara aşaması. Burada biraz dışında geniş ellerini ve bacaklarını yaymak gerekir. Şimdi, viraj ve avuç içi ve ayak yere değiyor şekilde Ellerinizi yere koyun. Kadar olabildiğince vücudunuzu germek için deneyin. Burada pozisyon köpek böyledir. Senin alt sırt yukarı kaldırın ve bir ‘V’ konumda germek.

4. Vakrasana:

düz bacaklarınızı yere otur. Sağ bacağınızı katlayın ve sol diz sağ tarafında sağ ayağını yerleştirin. Ellerin avuçların yere bakacak şekilde iki tarafında olmalıdır. Şimdi sol eliniz sağ ayak sağ tarafında yer kalır iken sağ omzunun üzerinden bakarak, geriye üst beden bükmek. 15 saniye kalın ve başlangıç ​​pozisyonuna geri döner.

diğer yönde de bu yöntemi deneyin.

5. Virabhadrasana:

Virabhadrasana 1 Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

savaşçı poz gibi bu poz da bilinir. Dik dur ve sonra birbirinden ayrı yaklaşık 4 inç ayaklarınızı hareket ettirin. Havada Kollarınızı yukarı kaldırın ve onları germek. Şimdi sağ tarafta 90 dereceye kadar Sağ bacağınızı açmak ve buna göre aynı yönde Sol bacağınızı açın ve uzatılmasına. Belini düz tut. göğe bakan Ellerinizi doğru yukarı bak.

6. Uttitha Hasta Padangustana:

Tadasana pozisyonunda Dik dur. Şimdi yukarı yönde sol bacak yukarı kaldırmaya çalışın. sol eli ile sol bacak ayak bileği dokunmaya çalışın. Çok diğer yolu deneyin. yetinin ötesindeki germeyin. Bu asana bir omuriliğine iyi masaj, bel, kalça, bacaklar ve eller verir.

7. Garudasana:

Garudasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Tadasana pozisyonunda Dik dur. Dizlerini biraz kır. Şimdi sol bacak kaldırın ve sağ bacağın etrafına sarın deneyin. Ellerinizle de yapın. Şimdi, bu pozisyonda dengeleme deneyin. 10-15 saniye ve serbest bırakılması için sürekli kalın.

8. Vasisthasana:

Ardha Mukha Shvanasana pozisyonda durun. Şimdi havada Sağ bacağınızı yukarı kaldırın deneyin. sağ elinizle sağ bacak dokunmak deneyin. sol el ve sol bacak hala kalmalıdır. göğe bakan, yukarı yönde başını eğin.

Bunlar birkaç basit Anusara yoga evde pratik deneyebilirsiniz pozlar vardır. Yoga kesinlikle gergin olmayan, rahat ve sağlıklı bir yaşam size yardımcı olur!