Asana Ağrı: Yoga İlgili Yaralanmaları Nasıl kaçının

Home » Review » Fitness » Asana Ağrı: Yoga İlgili Yaralanmaları Nasıl kaçının

Asana Ağrı: Yoga İlgili Yaralanmaları Nasıl kaçının

Yaralanmalar tahmin edilemez – bir spor oynarken, ya da sokakta yürürken bile iken onlar gerçekleşebilir. Yoga sayısız yararları ile bir düşük etkili egzersiz yaparken dikkat çekmek ve bunu doğru şekilde uygulamak yoksa, yaralanmalar meydana gelebilir. Bu yaralanmaların çoğu şiddetli değildir. Ancak, aynı zamanda nadiren de olsa bir kırık-çıkık, sinir hasarı ve, hatta felç gibi önemli olarak şeyle bitebileceğini. Ancak bu nadir durumlarda nadir bulunmaktadır.

Yoga güvenli bir uygulama olmakla birlikte, bazen sürekli gerilmeden ve yanlış hizalama yıl nedeniyle, sen yaralanma ile bitebileceğini. Eğer herhangi bir egzersiz sürebilir olarak dikkatli basmak gerekiyor gibi, sen de yoga ile güvenli bir yaklaşım almak gerekir. Sen, doğru pozlar yapmak öğrenmek vücudunuzdaki uyumlu kalmak ve asanalardan aşırıya kaçınmak gerekir. Bu talimatlar kadar hassas eklemleri korumak ve güvenli bir egzersiz yapmak öğretecek. bunları akılda tutmayı unutmayın.

Kapsamlı Rehberi Dışarıda Yoga İlgili Yaralanmaları Keep

1. Bilekler koruyun

bilek yararlanarak sorumludur. Kol dengeleri pratik yaparken bileklerini üzerinde vücut ağırlığını yerleştirmeniz, bir yaralanma ile sonuna kadar oldukça mümkündür. bilekler vücut ağırlığı her iki bilek arasında eşit ağırlık dağıtılmasıdır ayı ne zaman ilk şey hatırlamak. Geniş bileklerini yayılmış ve parmaklarının arasından basın. Ayrıca kolun geri kalanı doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olmak gerekir. bir kol denge ise dirsekler bileklere üzerinde yığılmış olmalıdır.

2. Brace Dönüşler

Eğer dirsek yardımıyla vücudunuzu itmek nereye pozlarda taraf için dışarı dirseklerinizi bükün zaman, onları yaralandı yeterli olabilir. Dirseklerinizi düşürmek ve poz yaparken dışarı itmek kolay olabilir. Bu, söz konusu sigarayı vurgular ama aynı zamanda hassas bileklere baskı altına sadece. Bunu önlemek için, sıkışmış dirseklerinizi tutun ve bunları eğmek zorunda kaburga birlikte bunları da yerleştirmeyi unutmayın. Sen dirsek kırışıklıklar daima ileriye yüz sağlamalıdır. o muazzam triseps gücü gerektiğinden bu zor olabilir. Yani, değiştirilebilir asanas gücü geliştirmek kadar ağırlığını paylaşmak için yere diz yerleştirin.

Omuzlar Koruma 3.

Omuzlarınızı korumaya çalışırken, sen silkmek dikkatli olmalıdır. kulakları doğru omuzlarınızı Raising kollar, omuzlar ve boyun destekleyen kasların kullanılmasını durur. Omuz silkerek da omuz sıkışma yol açabilir. Bu genellikle uzak kulaklarından omuzlarınızı hareket etmenizi talimat öğretmenler duymak hiç şaşırtıcı değil. Eğer overextend veya çok fazla germek, bu rotator manşet ve kuşak yaralayabilir.

Sen omuzlarında çok sert çekin asla. sırt ve onları aşağı tutun ve uzak kulaklarından her zaman.

4. Kalkanı kaburga

Yoga katlanmış detoxing ve bunları uygulamak yaparken aşırıya veya aşırı gerilmesi durumunda stres, rahatlatma rağmen, kaburgalar arasındaki yalan interkostal kaslar morarma yeterli olabilir. Bunu önlemek için, her zaman büküm yukarı önce omurga uzatmak gerekir. bir dize tavana doğru yukarı çekerek, Tacını asılarak düşünün. germe ederken, sadece streç hissetmek kadar büküm, ancak yeterince esnek değildir, özellikle eğer geçmiş gitmez.

5. Alt Geri savun

Bu oldukça yaygın bir olay olduğunu ve özellikle ileri kıvrımları içinde, omurga boyunca yuvarlamak zaman genellikle gerçekleşir. Bu asanas içinde Arkada başka zaman omurga ters yönde bükülür. Bu hemen ağrısına neden olur ve ele değilse, o da disk problemlerine yol açabilir. yoga yaparken arka dik ve kalp kaldırdı tutmayı unutmayın.

6. Yatıştırıcı Omurga

Yoganın temel amaçlarından biri çekirdeği üzerinde çalışmaktır. Çekirdek omurga ve yoga, onlar sizin omurga olarak sadece genç olduğunu söylüyorlar. Yogayı doğru yolu pratik eğer omurga sağlığı sadece geliştirilebilir. o omurga yaralanmaları söz konusu olduğunda, yine yuvarlama suçlu. Hatta sıkı harmstrings omurga sorunlarına neden olabilir. Eğer herhangi bir asana pratiği önce, omurga uzatır düşünün. yukarı ve uzağa kalça gerin. Bu yuvarlama önleyecektir. ayrıca duruş geliştirmek için, Aşağı Dog and ileri kıvrımlar gibi pozlarda dizlerinizi bükmeye başladı. Eğer oturmuş kıvrımlar pratik olduğunda, alt sırt desteklemek ve omurga baskısı kaldırmak için bir battaniye kullanın.

7. harmstrings Desteklemek

Eğer hareketsiz bir yaşam tarzı lider varsa, size uber geçirmez hamstrings var olması muhtemeldir. harmstrings sıkı olduğunda, bunları overstretch çok kolaydır. lunges ve hamstrings stresi kaldırma ve onları gevşeme aşağı yönlü Köpek çalışma harikaları. Ama, kendi hızınızda bu pozlar çalışmak gerekir, yoksa bir yaralanma ile bitirmek olabilir, bu having. Yavaşça poz içine kolaylığı. Ama bir yaralanma var bu durumda, bunlar iyileşene kadar hamstrings içeren pozlar pratik durdurun.

8. Kalça Koruma

Hemen hemen yoga her seans Savaşçı serisi gibi pozlar nedeniyle, kalça genişletilmesi içerir, geniş bacaklı ileri kıvrımlar, böler ve Cobbler Pose. Eğer overstretch eğer iç uyluk ve kasık alanı zarar bitebileceğini. Bu asanalardan pratik olsa da, ayak parmakları ileriye işaret tutmak için iyi bir uygulama olabilir. Bu hak uyum ve yardım ve yaralanmayı önleyecektir.

9. Dizler Destek

Teşekkür olanlar çapraz bacaklı pozlar için, diz bir yaralanma yogis iyi veba olabilir. senin bacakların esneklik kalça başlar. kalçaların yeterince esnek değilse, dizler gerginlik ve nihayetinde acı ilk kişiler olacak. Bunu önlemek için, uzun süre bağdaş kurup pozisyonlarda oturan kaçının. Ayrıca zorlanmasını önlemek için dizlerinizin altına bir rulo battaniye yer verebilir. Dizlerin bir ayakta poz eğilmiş zaman, topuk dizlerden çalışan dikey bir çizgi bulunduğundan emin olun. Bu dizler düzgün vücut ağırlığını taşıyacak bir işaretidir.

10. Guard Boyun

Boyun ve omuz stantlar uygulamalarım sırasında boynun bu asanas aferin değilse kötü etkilenen olmuyor olabilir. Sürekli yanlış hizalanmış ve boynunuza aşırı baskı verdikleri zaman, boynunu sıkıştırmak olabilir. Aşırı durumlarda, aynı zamanda boyun fleksiyon kaybına neden olabilir. Eğer bir boyun ya da omuz sorununun uzun soluklu geçmişi varsa, bu tamamen dolu enversiyonlar kaçınmak iyi olabilir. Genellikle sahne kullanmak yoksa, omuz bıçakları geri aşağı çekilmiş olduğundan emin olun. Bu vücudunuzun güvenle desteklendiğini gösterir. Ayrıca, duruşuna zaman başınızı pislik asla unutmayın. Vücudu istikrarsızlaştırmak ve bir düşüşe neden olacaktır.

Kişisel Pratik güvende tutmak için 11. Daha İşaretçiler

Uygun hizalama güvenli bir yoga uygulaması için anahtar olsa da, hepsi bu değil. Bu ek kurallar, takip edildiği takdirde egzersiz güvenliğine katacak.

1. Hasta Be – İleri pozlar içine acele çok cazip olabilir, ama sen bloklar teker teker inşa etmek olduğunu hatırlıyorum. Zorlu pozlar sağ almak için, temelinin sağlam olması gerekir. Bunu yapmazsanız, bir yaralanma ile sona erecek.

2. Bir Sıcak-Up birleştirin – Sen zorlu pozlar için vücudunuzu hazırlamak zorunda ve bunu yapmak için, bir ısınma bir zorunluluktur. Temel uzanıyor ile başlayın ve sonra daha sert olanlar geçin.

3. Kişisel Yetenek Ölçer – yoga yeniyseniz, bir acemi kursuna katılabilirler. Gelişmiş bir Sınıfa katılım ya ruhunuzu engel veya zarar vermeyecek. Yeterince güçlü veya esnek olmadan gelişmiş pozlar içine taşımak ve bir yaralanma ile sona erecek.

4. Kişisel Öğretim ile iletişim – Sen öğretmen ile şeffaf bir ilişki olması gerekir. Sorunlarla ve bu konuda öğretmeninize söyleme, bir sen gerekiyordu değildir poz ve kendine zarar sonunda yapabilir. Eğitmen sizin durumun farkında değilse, o / o değişiklikleri önerebilir.

5. Care ile Yayın – Size uzun zamandır poz tutarak edilmiştir, özellikle asananın serbest bırakılması konsantre aynı derecede önemlidir. Karmaşık pozlar çıkması için zaman ayırın.

6. Kullanım Dikmeler – sahne kullanmak ayıp yoktur. Belli bir poz rahat olması daha önemlidir. Senin uygulama yoluyla size destek için blokları ve battaniye kullanın. Bu aynı zamanda pratikte daha iyi ilerleme sağlayacaktır.

7. eklemler Kilit etmeyin – Eğer eklemleri kilitlerseniz, zamanla hiperekstensiyon böylece yaralanmalara neden eklemleri yıpranacaktır.

8. Durdurma Eğer In Doubt – Üzgünüm daha güvenli olması her zaman daha iyidir. Eğer çekilmesi veya uygulama sırasında bir kas gergin düşünüyorsanız, erken mat inmek şey yolunda. Hemen uygulamayı durdurun.

9. shavasana ile Sonu – shavasana küçümsemeyin. Bu bir dinlenme size bir egzersiz yaptıktan sonra atlayabilirsiniz düşünüyorum poz olabilir, ama burada kalmak ve onunla sınıfınızı bitirmek gerekir. Sinir sistemini yavaşlatır ve uygulama için mükemmel bir kapatma görevi görür. İki dakika asana Pratiği yapacak, ama bunu atlamayın.

10. Vücudunuzu dinleyin – vücudunuzun dur diyor, sen durdurmalısınız. Sen hevesli olabilir, ancak vücudunuza hassas olabilir. Buna Dinleme onunla büyük bir ilişki kurmak yardımcı olacaktır. Sen güvende olacak.

Yoga zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak size iyi bir sürü yapabilirsiniz harika bir uygulamadır. Dikkatli ol, ve doğru yapmak!