Astım tedavisinde 7 Baba Ramdev Yoga asana

Home » Review » Health » Astım tedavisinde 7 Baba Ramdev Yoga asana

Astım tedavisinde 7 Baba Ramdev Yoga asana

Yoga astım tedavisinde yardımcı olabilir dediğimizde, mantıklı. öyle değil mi? Nefes ve yoga elele gidin ve nefesini kapsayan bir sorun varsa, yoga mutlaka onu tedavi yardımcı olabilir. Eğer bir astım hasta iseniz, sürekli nefes darlığı o endişe ve travmayı biliyoruz. Dünya çapında yaklaşık 358 milyon kişi aynı acı. Yoga, düzenli ilaç ile birlikte, astım sorunuyla mücadele etmek için ideal bir alternatiftir. nasıl merak ediyor musunuz? Artık karanlıkta tutmak olmaz. Aşağıdaki 7 Baba Ramdev yoga asanaları Astım tedavisinde olacak ve yapmanız gereken tüm bunları bulmak için aşağı doğru ilerleyin olduğunu.

Bundan önce, yoga astım tedavisi için nasıl çalıştığını bulalım.

Astım İçin Yoga

Astım hava yoları veya bronş içeren bir solunum hastalığıdır. solunum yolları astım hastada şişti ve bunları daralma ve zor kişinin nefes almak için yapım, semptomların tetiklendiklerinde ayrıca iltihaplı olsun. Eski Mısırlılar bu sorunu tanınan ve onun adını verdi. Sorun önemli ölçüde 1960’larda çıktı ve şu anda dünya çapında 397.100 ölümlerin oluşturuyor.

Egzersiz astım hastaları için doğal rahatlama sağlar, fakat yoğun fiziksel hareketler zor olabilir. Öte yandan, yoga büyük ölçüde hastanın astım durumu yardımcı derin nefes, kombine, yavaş ve rahatlatıcı. astım genetik nedenler ve çevresel bulunmaktadır. nedeni, astımlı hastalar için bir kalkan olarak yoga davranır olabilir ve denetimini ele yardımcı olur ne olursa olsun.

Yani, fazla uzatmadan, astım hastaları için aşağıdaki Baba Ramdev yoga asanalardan göz atın.

Astım İçin Baba Ramdev Yoga – 7 En Asana’lar

1. Sukhasana (Kolay Pose)

Sukhasana veya Kolay o da meditasyon oturup en kolay pozlar biridir poz oturmuş bir basit Pose. Birçok Asya ülkelerinde, Sukhasana oturarak ve yemek yerken de kabul doğal bir yoldur. En iyi sonuçlar için, mutlaka aç karnına, sabah Sukhasana pratik. Kolay Pose acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. sürece bunun oturan rahat olarak poz tutun.

Astım Tedavisi İçin Sukhasana

Sukhasana Nefesin ve kontroller stres odaklanır. Beynini rahatlatır, göğüs genişletir ve siz güçlü ve istikrarlı kılar. poz size sakin ve huzur duygusu verir ve yasaya uygun gerginlik ve strese astım ataklarını tetikleyen durumları önlemeye yardımcı olur.

2. Upavistha Konasana (Oturan Geniş açı duruşu)

Upavistha Konasana veya Oturan Geniş Açı sizin kalçalarda oturarak ve mümkün olduğunca ayrı olarak geniş bacaklarınızı yayılmasını içerir Pose. Geçen unundan 4 ila 6 saatlik bir aradan sonra aç karnına ya da akşamları sabah poz pratik yapın. Upavistha Konasana bir ara düzey Hatha yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

 Tedavisi Astım İçin Upavistha Konasana

Bu pozda, üst vücut dışarı uzatılır. Bu ciğerleri açar ve nefes betters. Aynı zamanda beyni yatıştırır ve zihninizi de-vurgulamaktadır. poz bir bütün olarak, astım krizi önlemek için idealdir, vücudun esnekliğini artırır ve.

3. Ardha Matsyendrasana (Oturma Yarı Spinal Büküm)

Ardha Matsyendrasana veya Oturan Yarım Spinal Büküm oturup yana omurganızı büküm Asana olduğunu. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah Ardha Matsyendrasana uygulayın. poz bir acemi seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Tedavisi Astım İçin Ardha Matsyendrasana

Ardha Matsyendrasana göğsünü uzanır ve böylece akciğerlere girmek için daha fazla oksijen önünü ve oksijen kapasitesinin geliştirilmesi, o kadar açılır. poz bu işlevi bir astım krizi olasılığını azaltır.

4. sethu Bandhasana (Köprü poz)

varsayınca sethu Bandhasana veya Bridge köprü gibi görünüyor Pose. aç karnına sabah uygulanan en iyi şekilde çalışır. poz bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Tedavisi Astım İçin sethu Bandhasana

Sethu Bandhasana astım hastaları için çok etkilidir. Bu, göğüs ve akciğerleri açılması tiroit bezi bir kontrol tutmak ve sindirim iyileştirerek dengeli vücudunuzu korur.

5. Bhujangasana (Cobra poz)

Poz Bhujangasana veya Cobra bir kobra yükseltilmiş kaput benzeyen bir enerji verici köprü. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah Bhujangasana uygulayın. poz bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. 15 ila 30 saniye boyunca tutun.

Astım Tedavisi İçin Bhujangasana

Bhujangasana astım semptomlarını hafifletir. Bu vücut içinde oksijen ve kan dolaşımını artırır. Aynı zamanda göğüs açılır ve akciğerlere yollarını temizler. poz halinizi yükseltir, esnekliği artırır ve göğüs kasları uzanır.

6. Purvottanasana (yukarı Plank poz)

doğuya bakan demektir Purvottanasana, sadece güneş tüm görkemiyle Doğu’da yükselir nasıl gibi yeni ve parlak başlangıçların başlangıcı anlamına gelir. Bu Yukarı Plank en iyi sonuçlar için aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde sabah erken poz uygulayın. poz bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Astım Tedavisi İçin Purvottanasana

Purvottanasana yeni olanaklar ve pozitiflik için zihninizi açar. Bu sizin solunum sisteminin çalışma artırır ve hormonlar üzerinde bir çek tutar. Bu nedenle koyunda astım atakları tutarak, bileklerinizi, kollarınızı güçlendirilmesi ve geri tarafından sakin ve kendi halinde yanı sıra güçlü kalmak yardımcı olur.

7. shavasana (Ölü poz)

poz bir ceset gibi hareketsiz kalmak gerektirir olarak biten her yoga seansı için poz, shavasana veya Ceset Pose adını alır. öncesinde veya diğer asanas tarafından başarılı değilse shavasana aç karnına her zaman gündüz ve mutlaka pratik olabilir. Shavasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Eğer tamamen rahat hissedinceye kadar birkaç dakika için poz kalın.

Shavasana Astım tedavisinde

Shavasana tüm vücudunuzu ve zihninizi rahatlatır ve herhangi yerleşim anksiyete veya baskıyı uzaklaştırıyor. Bu meditative bir devlet haline getirir ve sizi tamamen yeniler. poz Astım ele almak gereklidir ki, sakin ve kendi halinde olmaya yardımcı olur.

Okuyucular Sorular için Uzmanların Cevapları

astım belirtileri nelerdir?

Astım belirtileri göğüste sıkışma hissi, nefes, öksürük ve hırıltı darlığı sayılabilir.

Astım bulaşıcı mı?

Hayır, astım bulaşıcı değildir.

Ne diyet astım hasta için en uygunu hangisi?

astım semptomlarını tetikleyen herhangi gıdalardan uzak durun.

Yoga daha iyi nefes yardımcı olur. Nefes doğal bir süreçtir rağmen, yoga ile, etkili bir şekilde astım sorunu çözmek yardımcı olacaktır daha bütünsel nefes deneyimi için nefes desen ve alışkanlıklarını değiştirmek mümkündür. bununla birlikte, yoga diğer fiziksel ve ruhsal faydaları vardır, tandem olarak birlikte çalışan tüm astım tehditle mücadele yardımcı olur. söz yoga pozlar deneyin ve acıdan kendini kaydedin.