Baba Ramdev Jóga ásany liečiť štítnej žľazy

Home » Review » Health » Baba Ramdev Jóga ásany liečiť štítnej žľazy

Baba Ramdev Jóga ásany liečiť štítnej žľazy

Jóga bola realizovaná v našej krajine od vekov. Existujú rôzne druhy jogy a každý z nich má rôzne výhody. Rôzni ľudia majú rôzne potreby, problémy a bolesti. Tiež existujú rôzne formy jogy, ktoré pomáhajú pri liečbe určitej choroby. Jóga môže byť konečný liek na kontrolných cukrovka, problémy so štítnou žľazou, starších číslo & oveľa viac. Tento článok je o tom, ako získať úľavu pomocou jogy pre problémy so štítnou žľazou.

Baba Ramdev, duchovný vodca známy pre jeho prínos v oblasti jogy, ajurvédy, politiky a poľnohospodárstvo, vyvinula jóga relácií pre problémy so štítnou žľazou. Jeho metódy sú veľmi účinné a jeho jogy sú stojí za to sledovať. On navrhol veľa jogy ásan pre rôzne typy choroby, problémy, situácia atď.

Najlepšia časť jogy Baba Ramdev je, že sa vždy začína svoju reláciu spievaním, OM ‘. Vibrácie, že vytvára, je najlepším liekom na rôzne choroby. YogaOrama teraz ponúka Ramdev jogy pre liečbu štítnej žľazy a krku ochorení.

Baba Ramdev Jóga pre štítnej žľazy

Postupujte podľa nasledujúcich nižšie uvedených krokov a môžete začať.

1. Kalapbhati:

Jedná sa o veľmi účinnou formou pránájáma. Sadnite si na zem v komfortnom skríženými nohami pozíciu. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a potom rýchlo, zatiaľ čo robí zvuk. Vždy majte na pamäti, zatiaľ čo robí Kapalbhati – musíte sa energicky a rýchlo vydýchnite, ale pomaly a zhlboka nadýchnuť. Pokračovať v tom to po dobu 10 krát a potom uvoľnite.

2. Ujjayi pranayam:

Sadnite si na zem v skríženými nohami priamej polohy. Nadýchnite sa pomaly a zhlboka oboch nosných dierok. Snažte sa, aby sa syčivý zvuk, keď ste nasávanie vzduchu. Po tom, pretiahnuť svoje inhalovať čas na nejakú dobu a potom výdych, rovnako ako je to možné, bez toho aby akýkoľvek druh tlaku do iných častí tela. Tento typ Pránájáma je veľmi efektívna pre tých, ktorí trpia bronchitídy, asthama a štítnej žľazy.

Zatiaľ čo robí Ujjayi pranayam, nezabudnite, že budete musieť urobiť zvuk, zatiaľ čo inhaluje. Ak tak urobíte, vaše hrdlo dostane zmluvu. Naplniť pľúca vzduchom. Po vdýchnutí úplne, sa snaží robiť Jalandhar Bandhu. To je tiež nazývaný ako Chin-lock predstavovať. Tu sa budete musieť dotknúť vášho krku. Kým vydychovaní, zatvorte pravú nosnú dierku a vydýchnite z ľavej nosnej dierky. Znovu nadýchnuť a opakujte činnosť po dobu 10 krát. V prípade srdcových problémov, nezadržiavajú dych, jednoducho inhalovať a ihneď výdych.

Spolu s pránajámě, Baba Ramdev tiež navrhuje jogy ásany, ktoré sú užitočné pri liečbe problémy so štítnou žľazou. Postupujte podľa nižšie uvedených krokov a začať s ním.

3. Sarvangasana:

Sarvangasana

To je tiež známy ako ramenný stánok .

Ako na to

  1. Po prvé, ľahnúť si na podložku a odpočinúť si chrbát na podlahe.
  2. Potom budete musieť vyskúšať zdvíhanie nohy smerom nahor.
  3. Môžete si dokonca vziať podporu svojich rúk pre rovnaký.
  4. Pokúsiť sa odpočívať ruky na chrbte tak, že vám môže pomôcť zostať stály v polohe.
  5. Teraz, keď vaše nohy sú vo vzduchu, sa snaží priviesť je v priamom zákryte so svojím telom a tiahnu ho, rovnako ako môžete.
  6. Pobyt v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a potom sa uvoľní.

4. Halasana:

Halasana

Keď ste v ustálenom v Sarvangasana predstavovať, vyskúšať a priniesť nohy dolu z nad hlavou. Opäť tu odpočinúť dlaň ruky na chrbte, aby podporila svoju pozíciu. Zostáva stály po dobu asi 30 sekúnd; Počet dych a potom ho uvoľnite.

Baba sa tiež zmienil o akupresúrne body, ktoré môžu pomôcť pri liečbe problémy so štítnou žľazou. Ale skôr, než praktizovanie žiadne akupresúrne body doma, mali by ste navštíviť lekára a poradiť sa pre lepšie pochopenie akupresúry.

Špičky uvedené v Ramdev Baba jóga pre štítnej žľazy sú veľmi užitočné a cenné. Pomohli väčšina ľudí zbaviť rôznych ochorení a problémy boli trpí. Ešte praxi tieto tipy a ásany doma