Baddha Konasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Baddha Konasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Baddha Konasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: बद्धकोणासन; Baddha – Bound Kona – Açı, Asana – Poz; BAH-da koni-AHS-anna olarak telaffuz

Bu asana, duruş anlamına kona anlam açısını veya bölünmüş ve asana bağlı anlam Baddha Sanskritçe kelime almıştır. Çoğu zaman, onlar günlük işleri hakkında gitmek gibi bu pozisyonda oturan ayakkabıcılar bulacaksınız. Yani Baddha Konasana için başka bir isim Cobbler Pose olduğunu. Aynı zamanda ayakları ve yukarı ve aşağı hareketler ile birleştirilen açık kalçalar hareket halindeki bir kelebeğin duruşu andıran olarak Kelebek Pose denir. son derece basit olmakla birlikte, kendi kredi için yararları bir sürü vardır.

Bu Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana sabah erken diğer Yoga çalışmalarını birlikte uygulanmalıdır. Ama durumda uyandığında veya bu asana akşam yapılabilir gereken başka işleri olamaz.

Sadece yemekleriniz ve pratik arasındaki en az dört ila altı saatlik bir boşluk bırakın emin olun. Bu asana yaptığınızda Mideniz ve bağırsaklar boş olması gerekir.

Seviye : Temel
Stil : Vinyasa
Süre : 1 ila 5 dakika
Tekrarlama : Yok
güçlendirir : Kalça, Bacaklar, Aşağı Geri, Karın
Esneme : Dizler, Uyluk, Kasık

Baddha Konasana Nasıl Yaparsınız

 1. dik oturun. Bacaklarınızı uzatın. Nefesinizi ve size pelvis doğru topuklarını çekerken dizlerinizi bükün. birbirine yakın ayak tabanları basın ve dizlerin yanlarına bırakalım.
 2. Mümkün olduğu kadar sizin pelvis yakın olarak topuk getirin. Ardından, başparmak ve ilk parmak kullanarak, ayak büyük Yaşasın tutun. Ayaklarınızın dış kenarları her zaman zemine basılması gerekir emin olun.
 3. Eğer pozisyonda rahat aldıktan sonra hızlı bir şekilde pubis ve tailbone yerden eşit mesafede olup olmadığını kontrol edin. pelvis nötr konumda olması ve perine yere paralel olmalıdır. Emin olun gövde sternumun üst kısmından uzar ve omuz bıçakları sıkıca arkasına bastırılır. sakrum da sağlam olmalı.
 4. Her zaman dizlerin hiç zeminde zorla asla unutmayın. Sen yere doğru uyluk kemiklerinin başlarını düşürmeye deneyebilirsiniz. Bu, otomatik olarak diz çökertecek. yaklaşık bir ila beş dakika boyunca poz tutun. Nefes ve dizlerinizi kaldırıp bacaklarını uzatmak. Rahatlayın!

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bu asana yaparken biraz ihtiyat noktalarında bir göz atın.

 • Bu bir diz yaralanması varsa bu asana kaçınmak en iyisidir.
 • Eğer adet gören bu asana uygulama yapmayın.
 • Eğer Siyatik muzdarip, bir yastıkta oturup bu asana pratiği.

Başlayanlar İpuçları

Onlar yere düz oturup böyle dizlerinizi düşürmek, dizler yüksektir ve sırt yuvarlanır, özellikle zor olabilir. Sen asana alışması kadar kolay olması yüksek bir destek üzerinde oturabilir. destek uzakta yerden bir ayak kadar yüksek olabilir.

Gelişmiş Varyasyonları Pose

Sen bacakların alt ve üst kısmı arasında daha büyük bir açı oluşturacak şekilde orta hatta uzak ayaklarına hakim olabilir. Bu poz yoğunlaştıracak.

İkinci bir varyasyon olarak, Baddha Konasana farz kez nefes ve gövde dizlerinizin arasına olacak şekilde öne doğru eğilme. Sen kalça ve değil belden öne doğru itmek gerekir. baldırların veya iç uyluk karşı dirseklerinizi itin, ancak dizlerinin karşı dürttü asla emin olun. katta başını dinlendirin.

Cobbler Faydaları Pose

Bunlar Baddha Konasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu asana ölçüde onları sorunsuz ve kolay teslimat var yardımcı hamile kadınlara yarar sağlar.
 • Bu asana kadınlarda üreme sisteminin işleyişini arttırır.
 • Bu vücudun her yerinde kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.
 • Böbrekleri uyarır ve prostat yanı mesane ve karın organları ile birlikte bezidir.
 • Bu asana büyük bir stres giderici olduğunu. Aynı zamanda yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur.
 • Bu menstrüel sorunları tedavi yardımcı olur.
 • Bu dizleri, iç uyluk veren kasık ve kalça bölgenin esnekliğini artırır ve büyük bir streç ile kasık.
 • Aynı zamanda omurga uzanır olarak duruş düzeltecek ve siyatik rahatlatmak yardımcı olur.
 • Bu asana da astım, düz taban, kısırlığa ve yüksek tansiyon tedavisi için yardımcı olur. Asananın düzenli uygulama hastalığın her türlü serbest tutabilir söylenir.

Baddha Konasana arkasında Bilim

Bu asana hemen herkes bunu böylece kolaydır. Hem iç uyluk verir ve iyi bir streç ile kasık. Aynı zamanda kalça, ayak, ayak bilekleri ve diz esnekliğini artırır. Bu orta kuşak bölgesini açılır ve aynı zamanda bu alanda kan dolaşımını arttırır. Sen bir taraftan diğer tarafa hareket ettirerek kalçanızı iyi bir masaj verebilir.

Aynı zamanda büyük bir doğum öncesi poz olduğunu. Bu üreme sistemini zenginleştiren hem de doğurganlığı artırır ve emek kolaylaştırır sadece.

Kelebek Pose gerçekten mutlu bir poz olduğunu. Hem fiziksel hem de zihinsel, rahatlama bulacaksınız.