Bhakti jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Home » Review » Yoga Basic » Bhakti jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Bhakti jóga - co to je a jaké jsou jeho výhody?

Lásku a oddanost učinit svět lepším místem. Nezdá se vám, že ano? Bohatství, sláva, se spirálovitým profesní kariéru, aby vás děje, ale jak daleko? V určitém okamžiku, chcete naplnit smysl všeho, co děláte a zkušenosti čistá blaženost. Pokud jste jeden takový jedinec, jste na správném místě. Zde hovoříme o Bhakti jógy a jak to má potenciál změnit svět. Přečtěte si o to zjistit.

Bhakti jóga a jeho historie

Bhakti Yoga poprvé hovoří o v Bhagavadgítě za oddanost, obětavost, a vzdát se pojmu boha nebo silného aspekt, který lékař hojně věří a chtěli dosáhnout spasení skrze. Tato myšlenka byla pořízena hinduistické tradici a se vyvinul do různých sekt, jako Vaishnavism, Shaivism a Shaktism. Každá sekta má božstvo že odborník věří a věnuje dosáhnout vyšších sfér vědomí. Bhakti jóga je praxe, která se budete si uvědomit, že nejste nijak neliší od univerzální energie.

Kniha s názvem Bhágavata Purána blíže vysvětlen pojem prostřednictvím zajímavých pozemků a příběhy. Bhakti jógy vzrostl na vykládána různými způsoby, přičemž se jádro neporušený. Tam je forma jógy zvané Panchayatana Puja, který uctívá více božstva, ale domnívá se, že všichni jsou různé projevy jednoho velkého výkonu.

jedinečnost spočívá Bhakti jógu v rámci jeho konfrontaci s tuhým kastovního systému a rozebrat to oslovit každého. Nižší kasty ženy, které jsou obvykle umístěny v nejnižších sociálních vrstev, byly součástí bhakti tradice příliš, což je revoluční cestu.

Když Bhakti jóga cestoval na západ, hinduistické náboženství maska, že měl na sobě byla vyřazena, a lidé to přijali bez ohledu na jejich vyznání a přesvědčení. To se stalo praxí, kdy jeden objímá, co jejich srdce touží po nebo nápad nebo pocitem, že jsou připojeny k. Tak, Bhakti jóga se stala celosvětovým fenoménem, ​​zlepšovat životy lidí.

Jóga Praktici Bhakti

K dispozici jsou 4 druhy Bhakti jógy praktiků, že Bhagavadgíta zmiňuje. Oni jsou:

 1. Ti, kteří trpí úzkostí a stresu a hledají úlevu.
 2. 2. typu jsou ty, kteří jsou zvědaví boha nebo vyšší duchovní energie a chtěli byste vědět, jaké to je.
 3. Třetí kategorii tvoří ti, kteří očekávají odměny za tyto praktiky v tomto životě nebo v posmrtném životě.
 4. Čtvrtý jsou ty, kteří chtějí jen zažít sjednocení sebe s Bohem a očekávat nic jiného z praxe.

Různé odstíny Bhakti

Úroveň a emoce vyjádřit své pocity nebo lásku ke konceptu či božstvem Vary a Níže jsou uvedeny některé různé typy:

1. Shanta – Zde je oddaný není příliš hlasitý o jeho oddanosti. On je v klidu a blažené a zůstane v myšlení boha aniž by vyjádřil to hodně.

2. Dasya – Oddaný dává úplně k božstvu a slouží mu s maximální péčí a pozorností. Podobně jako Hanuman slouží Lord Rama.

3. vātsalya – V této podobě, oddaný bezpodmínečně miluje božstvo podobné lásce rodič by měl ke svému dítěti.

4. sakhya – Věřící považuje božstvo jako jeho přítel a akcie všechny radosti a strasti s ním bez jakýchkoli zábran či strachu. Vztah je transparentní a pravdivé.

5. mádhurja – Zde je oddaný je zcela ponořen v lásce k Bohu a považuje ho za jeho / její milovaný. Oddaný se stává jedno s Bohem, který je konečným projevem Bhakti.

Jak cvičit Bhakti jógu

Neexistuje žádná jedna cesta. Od té doby svého vzniku, byly některé formáty byly položeny ven a dostat člověka do režimu Bhakti. Můžete začít se základním modloslužebnictví a jít až na realizaci jednoty s Bohem.

K dispozici je 11 základních faktorů, které Sri Ramanuja stanovenými v tomto aspektu. Oni jsou:

 1. Abhyasa , což je kontinuální myšlení Boha.
 2. Viveka , který je rekvalifikační před diskriminací vůči komukoliv.
 3. Vimoka je touha po Bohu a osvobodit se od všeho ostatního.
 4. Satyam je pravdivost se svými pocity a Bhakti.
 5. Arjavam je přímočarost se svými způsoby a chování.
 6. Kriya pomáhá a činit dobro k jiným z celého srdce.
 7. Kalyana přeje zdraví a štěstí pro každého.
 8. Daya ukazuje soucit směrem ke misfortunate a pomáhat jim.
 9. Ahimsa je non-násilí a non-zranění k živé bytosti zbytečně nebo vědomě.
 10. Dana je charita, dávat lidem v nouzi.
 11. Anavasada se být pozitivní a veselý a šíří tyto vibrace.

Bhakty by se měl vzdát Bohu modlit a uctívat ho, opěvování a zpívání modlitby skrze disciplínu a trénink k Bohu. Jednobodová oddanost a úplné vzdání pomoc při ponoření sám v Boha. Mít Boží podobu v mysli se stává snadnější pro Bhakta, aby se modlili a lásky, namísto abstraktní pojem.

Ve svém každodenním životě, plánovat vzor pronášení manter, čtení Písma, a díval se zamyšleně na Božím podobě na fotografii nebo idol. Zvýšit svou lásku k němu, až se stanete vědom svého těla a uvědomit si, jste jedním s ním. Recitovat jeho jméno, zpívají jeho slávě, a ujistěte se, že každý čin vaše rezonuje bhakti.

U vás doma, udržet uctívání místo čisté a zdobí ji. Pálit kadidlo a zapálit svíci v Boží přítomnosti. Koupat se, nosit čisté oblečení, a sedět, aby se modlili k němu podle toho, co způsob zvolíte.

Výhody Bhakti jógy

 • Bhakti jóga změkčuje vaši osobnost a přináší vám od negativních emocí jako je hněv, ego, a arogance.
 • To vám dává klid a znalosti.
 • Máte pocit, radostný a blažený přes Bhakti jógy.
 • Bere starost, úzkost a strach a udrží vás v klidu.
 • Bhakti jóga snižuje vaše trápení a bolesti.
 • To vám dá zkušenost božství.
 • Bhakti jóga vám pomůže ovládat své smysly a zvládnout těžké situace s lehkostí.

Nyní se pojďme odpovědět na některé běžné pochybnosti o Bhakti jógy.

Znalecké Odpovědi pro čtenáře Otázky

Je Bhakti jóga náboženské?

Ne nutně. Dá se přizpůsobit, aby to bylo čistě duchovní praxe, která může následovat osoby jakéhokoli vyznání či náboženství.

Má představa Boha musí být nutně v božstvo podobě?

Ne, jen to, že je snadnější, pokud je v božství formě. Oddaný bude mít stabilní odkaz soustředit se na a meditaci.

Všechny problémy světa mohou být řešeny s láskou a oddaností. Bhakti jóga je cesta, která má lidi přes něj. Je to emoce čistoty, bezpodmínečné lásky, a zbožností. Jestliže každý z nás je naplněn takovými pocity, není tam žádný prostor pro nenávist. Doporučujeme vyzkoušet Bhakti jógu a stávají se součástí učinit svět lepším místem.