Bhakti Jogi – co to jest i jakie są jego zalety?

Home » Review » Yoga Basic » Bhakti Jogi – co to jest i jakie są jego zalety?

Bhakti Jogi - co to jest i jakie są jego zalety?

Miłość i oddanie uczynić świat lepszym miejscem. Nie sądzisz? Bogactwo, sława i spirali zawodową zachować idziesz, ale jak daleko? W pewnym momencie, chcesz zrealizować cel wszystkiego, co robisz i doświadczenie czysta rozkosz. Jeśli jesteś jednym z takich indywidualnych, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj mówimy o Bhakti joga i jak to ma potencjał, by zmienić świat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się.

Bhakti Jogi i jej historii

Bhakti Jogi został po raz pierwszy mówił o w Bhagawadgicie jako oddania, poświęcenia i oddania do pojęcia boga lub silnym aspekcie, że praktykujący obficie wierzy i chce osiągnąć zbawienie poprzez. Idea ta została podjęta przez tradycji hinduskiej i rozwinął się różnych sekt, takich jak wisznuizmu, śiwaizm i śaktyzm. Każda sekta ma boga, że ​​lekarz wierzy i oddaje się do osiągnięcia wyższych poziomów świadomości. Bhakti Joga jest praktyką, która sprawi, że zdajesz sobie sprawę, że nie różnią się od powszechnej energii.

Książka nazywa Bhagawatapurana wyjaśniono koncepcję poprzez interesujących działek i opowieści. Bhakti Jogi wzrosła do interpretowane na różne sposoby, zachowując nienaruszony rdzeń. Jest to forma jogi nazywane Panchayatana Puja że wielbi wiele bóstw, ale uważa, że ​​wszyscy są różne przejawy jednej wielkiej mocy.

Bhakti Jogi wyjątkowość polega na konfrontacji ze sztywnego systemu kastowego i zerwania go w dół, aby dotrzeć do wszystkich. Niższej kasty kobiety, które są zwykle umieszczone na najniższym z warstw społecznych, były częścią tradycji bhakti też, co czyni go rewolucyjna droga.

Po Bhakti Jogi wyjazd na Zachód, hinduizmie Maska że nosiła został zdjęty, a ludzie przyjęli go niezależnie od ich wyznania i przekonań. Stało się praktyka, w których jeden obejmuje co ich dusza zapragnie za lub pomysłu lub uczucie, że są one przypisane do. Zatem Bhakti Jogi teraz stała się światowym fenomenem, poprawę jakości życia ludzi.

Bhakti Jogi Praktycy

Są 4 rodzaje Bhakti Jogi praktyków że Bhagawadgita wspomina. Oni są:

 1. Ci, którzy cierpią z powodu niepokoju i stresu i szukasz ulgi.
 2. Typu 2, którzy są ciekawi Boga lub wyższej duchowej energii i chcieliby wiedzieć, co to jest.
 3. Trzecia kategoria obejmuje tych, którzy oczekują nagrody za następujące praktyki w tym życiu lub śmierci.
 4. Czwarty są tych, którzy chcą tylko poczuć jedność z Bogiem i ja spodziewałem się niczego innego z praktyką.

W różnych odcieniach Bhakti

Poziom i emocje wyrażania swoich uczuć i miłości do koncepcji bóstwa lub różne i niektóre są następujące typy:

1. Shanta – Tutaj, wielbiciel nie jest bardzo wokal o jego oddaniu. On jest spokojny i błogi i pozostaje w myślach Boga bez wyrażania go dużo.

2. dasja – Wielbiciel daje się całkowicie do bóstwa i służy mu z najwyższą starannością i uwagą. Podobny do Hanuman służąc Panu Ramie.

3. vatsalya – W tej formie, wielbiciel bezwarunkowo kocha bóstwo podobną do miłości rodzic miałby wobec ich dziecka.

4. Sakhya – Wierzący uważa bóstwo jako swojego przyjaciela i akcji wszystkie swoje radości i smutki z niego bez żadnych zahamowań i strachu. Zależność jest przejrzyste i zgodne z prawdą.

5. Madhurya – Tutaj, wielbiciel jest całkowicie zanurzyć w miłości Boga i uważa go za jego / jej ukochany. Wielbiciel staje się jednym z Bogiem, który jest ostatecznym przejawem Bhakti.

Jak praktykować Bhakti Jogi

Nie ma jednego sposobu. Od czasu jej powstania, niektóre formaty zostały rozplanowane, aby osoby w trybie Bhakti. Możesz zacząć od podstawowego bałwochwalstwa i udać się do realizacji jedności z Bogiem.

Istnieje 11 podstawowych czynników, które Sri Ramanuja określonymi w tym aspekcie. Oni są:

 1. Abhyasa , które jest ciągłe myślenie o Bogu.
 2. Viveka , który jest przekwalifikowanie z dyskryminacją wobec kogokolwiek.
 3. Vimoka jest tęsknota za Bogiem i uwalniając się od wszystkiego innego.
 4. Satyam jest prawdomówność ze swoimi uczuciami i Bhakti.
 5. Arjavam jest prostolinijność z waszymi drogami i zachowania.
 6. Krija pomaga i czynienie dobra innym z całego serca.
 7. Kalyana jest życząc zdrowia i szczęścia dla wszystkich.
 8. Daya pokazuje współczucie kierunku misfortunate i pomagając im.
 9. Ahimsa jest niestosowanie przemocy i bez szkody wobec żywych istot niepotrzebnie lub świadomie.
 10. Dana jest miłość, dając osobom potrzebującym.
 11. Anavasada jest jako pozytywny i wesoły i rozprzestrzeniania te wibracje.

Bhakta powinien poddać się Bogu, modląc się i wielbiąc go skandując i śpiewając swoje modlitwy za pośrednictwem dyscypliny i szkolenia w kierunku Boga. Jednopunktową oddanie i całkowite oddanie siebie pomaga w zanurzenie w Bogu. Mając tworzą Boga w umyśle staje się łatwiejsze dla Bhaktę do modlitwy i miłość, a nie abstrakcyjnej koncepcji.

W swojej codziennej rutyny, plan wzór wypowiadania mantr, czytanie Pisma, a spoglądając w zamyśleniu w postaci Bożej na zdjęciu lub idola. Zwiększ swoją miłość do niego, dopóki nie stają się nieświadome swojego ciała i uświadomić sobie, że jesteś jednym z nim. Recytować jego nazwisko, śpiewać Jego chwały i upewnij każdy akt twój rezonuje bhakti.

W domu, zachować miejsca czci czyste i ozdobić go. Kadził i zapalić lampę w obecności Boga. Kąpać, nosić czyste ubrania i siedzieć modlić się do niego w jakikolwiek sposób wybierzesz.

Korzyści z Bhakti Jogi

 • Bhakti Joga łagodzi swoją osobowość i trzyma z dala od negatywnych emocji, takich jak gniew, ego i arogancji.
 • To daje spokój i wiedzę.
 • Czujesz się radosny i błogi przez Bhakti Jogi.
 • Zabiera zmartwienie, niepokój i strach, i utrzymuje się spokój.
 • Bhakti Joga zmniejsza swoje smutki i bóle.
 • To daje doświadczenie boskości.
 • Bhakti Joga pomaga kontrolować swoje zmysły i obsługiwać trudne sytuacje z łatwością.

Teraz, niech nam odpowiedzieć na pewne wspólne wątpliwości dotyczące Bhakti Jogi.

Odpowiedzi eksperta dla czytelników pytania

Czy Bhakti Jogi religijny?

Niekoniecznie. Można dostosować to być praktyka czysto duchowe, które mogą być stosowane przez osoby w każdym wiary czy religii.

Czy pojęcie Boga muszą być koniecznie w formie bóstwa?

Nie tylko, że staje się łatwiejsze, jeśli jest to w formie bóstwa. Bhakta stabilnych odniesienie do koncentracji przy refleksji.

Wszystkie problemy świata można rozwiązać z miłością i oddaniem. Bhakti Joga to droga, która trwa przez niego ludzi. Jest to uczucie czystości, bezwarunkowej miłości i najwyższej pobożności. Jeśli każdy z nas jest pełen takich uczuć, nie ma możliwości nienawiści. Zaleca się, aby spróbować Bhakti Jogi i stać się częścią uczynić świat lepszym miejscem.