Bhakti jooga – mis see on ja mis on selle eelised?

Home » Review » Yoga Basic » Bhakti jooga – mis see on ja mis on selle eelised?

Bhakti jooga - mis see on ja mis on selle eelised?

Armastuse ja pühendumusega teha maailma paremaks. Kas sa ei arva nii? Wealth, hall, ja spiraalse karjääri hoida sa lähed, kuid kui kaugele? Mingil hetkel, mida soovite realiseerida eesmärk, mida te teete ja kogemusi puhas õndsus. Kui te olete üks üksikisik, olete jõudnud õigesse kohta. Siin me räägime Bhakti jooga ja kuidas see on võimalik muuta maailma. Loe edasi, et teada saada.

Bhakti jooga ja selle ajalugu

Bhakti jooga esmakordselt rääkinud Bhagavad Gita nii pühendunult, pühendumist ja alistumine mõiste jumal või tugev aspekt, et praktiseerija ohtrasti usub ja soovib saavutada lunastuse kaudu. See idee võeti poolt Hindu traditsiooni ja kujunenud erinevate ususektide nagu Višnuism, shaivism ja Šaktism. Iga sekti on jumalus, et praktiseerija usub ja pühendab end jõuda kõrgemate reaalsuste teadvuse. Bhakti jooga on tava, mis paneb sind mõistma, et sa ei erine universaalse energiaga.

Raamat nimega Bhagavata Purana selgitasid täiendavalt mõiste kaudu huvitav krundid ja lugusid. Bhakti jooga tõusis tõlgendada mitmel viisil, hoides core puutumata. On vormis jooga nimetatakse Panchayatana Puja et kummardab mitu jumalused, kuid usub, et kõik on erinevad ilmingud ühe suurriigi.

Bhakti jooga ainulaadsus seisneb tema vastasseisu jäik kastisüsteemi ja lõhkudes jõuda kõigile. Alam seisuse naisi, kes on tavaliselt paigutatud madalaimat ühiskonnakihtide, olid osa bhakti traditsioone liiga, mistõttu on revolutsiooniline tee.

Kui Bhakti jooga sõitis West, Hindu religioon mask, et see oli seljas oli maha võetud, ja inimesed omaks see sõltumata nende usutunnistusega. Sellest sai tava, kus üks hõlmab milline on nende süda soovib võtta või idee või tunne, et nad on seotud. Seega Bhakti jooga nüüd on saanud ülemaailmne nähtus, inimeste elu parandamiseks.

Bhakti jooga praktiseerija

Seal on 4 liiki Bhakti jooga praktikud, et Bhagavadgītā mainib. Nemad on:

 1. Need, kes kannatavad ärevus ja stress ja otsivad abi.
 2. Liik 2 on need, kes on uudishimulik Jumal või kõrgema vaimse energia ja tahaksin teada, mis see on.
 3. Kolmas kategooria hõlmab neid, kes ootavad preemiad pärast praktika selles elus või hauataguses elus.
 4. Neljas on neile, kes soovivad ainult kogeda Liidu enese Jumalaga ja ootab midagi muud praktikast.

Varjundid Bhakti

Tase ja emotsioone väljendada oma tundeid või armastust mõiste või jumalus varieeruvad ja pärast on mõned eri liiki:

1. Shanta – Siin pühendunu ei ole väga häälekalt oma pühendumusega. Ta on rahulik ja õnnis ja jääb Jumala mõtte Esitamata seda palju.

2. Dasya – Pühendunu annab täiesti jumalus ja teenib teda ülima hoole ja tähelepanuga. Sarnaselt Hanuman teenindavad Lord Rama.

3. Vatsalya – Sellisel kujul pühendunu tingimusteta armastab jumalus sarnane armastus vanem oleks suunas oma lapsele.

4. Sakhya – Usklik peab jumalus kui tema sõber ja aktsiate kõik tema rõõmud ja mured temaga ilma pidurdusprotsessid või hirm. Suhe on läbipaistev ja tõesed.

5. Madhurya – Siin pühendunu on täiesti ligunenud armastust Jumala ja peab teda tema / tema armastatud. Pühendunu muutub üks Jumal, mis on ülim ilming Bhakti.

Kuidas harjutada Bhakti jooga

Ei ole ühesuunaline. Kuna aega selle loomisest, teatud vormis on sätestatud, et saada mõne isiku Bhakti režiimis. Võite alustada põhilised kujude kummardamine ja minna kuni realiseerimise ühtsus Jumalaga.

On 11 põhilisi tegureid, mis Sri Ramanuja sätestatud selle aspekti. Nemad on:

 1. Abhyasa , mis on pidev mõtlemine Jumala.
 2. Viveka , mis on ümberõppe diskrimineerimise suunas kedagi.
 3. Vimoka on igatsust Jumala ja vabastades end kõike muud.
 4. Satyam on tõepärasuse oma tundeid ja Bhakti.
 5. Arjavam on otsekohesus oma võimalusi ja käitumist.
 6. Kriya aitab ja teeb head teistele südamest.
 7. Kalyana on soovivad tervist ja õnne kõigile.
 8. Daya näitab kaastunnet misfortunate ja aidata neid.
 9. Ahimsa on vägivallatus ja mitte-kahju suunas elusolendite asjatult või teadlikult.
 10. Dana on heategevus, mis annab abivajajatele.
 11. Anavasada on positiivne ja rõõmsameelne ja levib nende vibes.

Bhakta peaks anda ennast Jumalale palvetades ja kummardama, chanting ja laulmine tema palved läbi distsipliini ja koolitus Jumala poole. Ühe terava pühendunult ja täielik loobumine abi kastes end Jumala. Võttes Jumala kujul meeles muutub lihtsamaks Bhakta palvetama ja armastust, mitte abstraktne mõiste.

Oma igapäevast rutiini, planeerida muster lausudes mantraid, pühakirjade lugemine, ja vahtis mõtlikult hetkel Jumala vormi foto või iidol. Suurendage oma armastust tema poole, kuni te kaotada teadvuse oma keha ja realiseerida olete üks temaga. Etlema oma nime, laulda tema hiilgust, ja veenduge, et iga tegu sinu resoneerib Bhakti.

Kodus hoida kultusepaika puhas ja ehtida. Suitsutada ja süüdata ka küünalt juuresolekul Jumal. Ujuma kandma puhtaid riideid ja istuda palvetada teda kumb viisil soovite.

Kasu Bhakti jooga

 • Bhakti jooga pehmendab oma isikupära ja hoiab teid eemale negatiivsed emotsioonid nagu viha, ego ja ülbus.
 • See annab teile rahu ja teadmisi.
 • Tunned rõõmus ja õnnis kaudu Bhakti jooga.
 • See võtab ära muretse, ärevus ja hirm ja hoiab teid rahulikult.
 • Bhakti jooga vähendab oma valusid ja valud.
 • See annab teile kogemusi jumaliku.
 • Bhakti jooga aitab teil kontrollida oma meeli ja rasketele olukordadele kergust.

Nüüd andke meile vastata mõned ühised kahtlusi Bhakti jooga.

Ekspert Vastused Lugejad Küsimused

Kas Bhakti jooga religioossete?

Mitte tingimata. Üks saab kohandada, et see on puhtalt vaimne praktika, mis võib järgneda isiku mis tahes usku või religiooni.

Kas mõiste Jumal olema tingimata jumalikkust kujul?

Ei, ainult et see muutub lihtsamaks, kui see on jumalus kujul. Pühendunu on stabiilne viide keskenduda peale ja mediteerida.

Kõik maailma probleeme saab lahendada koos armastuse ja pühendumusega. Bhakti jooga on tee, mis viib inimesed läbi. See on emotsioon, puhtuse, tingimusteta armastus ja kõik pühendumusega. Kui igaüks meist on täis selliseid tundeid, ei ole võimalusi viha. Soovitame proovida Bhakti Jooga ja saada osa muutes maailma paremaks.