Bhakti Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Home » Review » Yoga Basic » Bhakti Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Bhakti Yoga - Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Aşk ve bağlılık dünya daha iyi bir yer yapmak. Sizce de öyle değil mi? Servet, şöhret ve spiral profesyonel kariyer gidiyorsun, ama ne kadar devam? Bir noktada, size saf mutluluk yapmak ve deneyim tüm amacını gerçekleştirmek istiyoruz. Eğer böyle bir kişiyseniz, doğru yere geldiniz. Burada, Bhakti yoga ve nasıl dünyayı değiştirme potansiyeline sahip bahsediyorlar. öğrenmek için okumaya devam edin.

Bhakti Yoga ve Tarihçesi

uygulayıcı bolca inanır ve kurtuluşu elde etmek istiyorum Bhakti Yoga ilk tanrı ya da güçlü bir yönü kavramına bağlılık, özveri ve teslimiyet olarak Bhagavad Gita yaklaşık konuşuluyordu. Bu fikir Hindu geleneğine tarafından alınan ve bu tür Vaishnavism, Shaivism ve Shaktism gibi çeşitli mezheplere içine geliştirilmiştir. Her mezhep uygulayıcı inanır ve bilinç yüksek diyarlarını ulaşmak vakfetti bir tanrıyı vardır. Bhakti Yoga Eğer evrensel enerjiden farklı olduğunu fark yapacak bir uygulamadır.

Bhagavata Purana isimli kitapta ayrıca ilginç araziler ve hikayeleri kavramını açıkladı. Bhakti Yoga bozulmamış çekirdek tutarak çeşitli şekillerde yorumlanmıştır yükseldi. Birden tanrılara tapan ama hepsi tek büyük güç farklı tezahürleri olduğuna inanmaktadır Panchayatana Puja’nın denilen yoga şeklidir yoktur.

onun sert kast sistemiyle çatışma ve onu parçalarken Bhakti Yoga’nın benzersizliği yalanlar herkese ulaşması. Genellikle toplumsal katmanların en alt yerleştirilir Alt kast kadınlar, devrimsel bir yol yapım çok bhaktiye geleneklerin parçasıydı.

Bhakti Yoga batıya gitti, o giymişti Hindu din maskesi kapalı alındı ​​ve insanların din ve inançlara ait bakılmaksızın kabullendi. Biri kalp bir fikir ya da bağlı olduğu duygu ya yönelik istediği şeylere kucaklayan bir uygulama haline geldi. Böylece, Bhakti Yoga şimdi insanların yaşamlarını iyileştirmek, dünya çapında bir fenomen haline geldi.

Bhakti Yoga Uygulayıcılar

Bhagavadgita bahseder Bhakti Yoga uygulayıcılarının 4 çeşidi vardır. Onlar:

 1. anksiyete ve stres muzdarip ve olanlar ağrısına çözüm arayan.
 2. Tip 2 Tanrı ya daha yüksek bir ruhsal enerji merak ve ne olduğunu bilmek istiyorum edenlerdir.
 3. Üçüncü kategori bu hayatta veya öbür dünyada uygulama aşağıdakiler için ödüller bekliyor olanların oluşur.
 4. Dördüncü olanlar sadece Tanrı ile kendini birliğini deneyim isteyen ve uygulamadan başka bir şey bekliyoruz.

Bhakti Farklı Shades

Bir kavram ya da tanrı değişir duygularınızı veya sevgiyi ifade ve aşağıdaki düzeyi ve duygu bazı farklı türleri şunlardır:

1. Shanta – Burada, dindar sadakati hakkında çok vokal değil. O sakin ve keyifli olduğu ve çok dışarı ifade etmeden Tanrı’nın düşünce kalır.

2. Dasya – devotee tanrı tamamen içinde verir ve azami özen ve dikkat ile ona hizmet eder. Hanuman benzer Rab Rama hizmet.

3. Vatsalya – Bu formda, dindar koşulsuz bir ebeveyn çocuklarının doğru olurdu aşka benzer tanrıyı sever.

4. sakhya – mümin herhangi bir engellemeler veya korkmadan arkadaşı ve payların onunla bütün sevinçlerini ve acılarını olarak tanrıyı düşünmektedir. ilişki şeffaf ve gerçekçi olduğunu.

5. Madhurya – Burada, dindar tamamen Allah rızası batırılmış ve onun / onun sevgili olarak onu gördüğü edilir. dindar Bhakti nihai tezahürü olan Tanrı ile bir olur.

Bhakti Yoga Pratik Nasıl

tek bir yolu yoktur. Kuruluşundan zamanından bu yana, bazı formatlar Bhakti moduna bir kişi almak için dışarı atıldı. Temel putperestlikten ile başlayıp Tanrı ile birlik gerçekleşme kadar gidebilir.

Sri Ramanuja bu yönüyle ortaya koydu 11 temel faktör vardır. Onlar:

 1. Abhyasa Tanrı’nın sürekli düşünme olduğunu.
 2. Viveka kimseye karşı ayrımcılıktan yeniden eğitim edilir.
 3. Vimoka Allah için özlem ve her şey kendimizi kurtararak olduğunu.
 4. Satyam hisleriniz ve Bhakti ile doğruluk olduğunu.
 5. Arjavam senin yollarını ve davranışları ile doğruluk olduğunu.
 6. Kriya yardım ve kalbiyle başkalarına iyi yapıyor.
 7. Kalyana herkese sağlık ve mutluluk diliyor.
 8. Daya talihsiz karşı acıma gösteren ve onlara yardım eden.
 9. Ahimsa gereksiz yere veya bilinçli olarak canlılara karşı olmayan şiddet ve non-yaralanma.
 10. Dana ihtiyaç sahiplerine vererek, yardım kuruluşudur.
 11. Anavasada pozitif ve neşeli olmak ve bu titreşimleri yayılıyor.

Bhakta dua ve ona ibadet, zikir ve bir disiplin yoluyla duasına şan ve Tanrı’ya karşı eğiterek Allah’a kendisini teslim edilmelidir. Tek sivri bağlılık ve Allah’a kendini daldırarak tam teslimiyet yardımı. aklında bir Tanrı’nın formu olması Bhakta yerine soyut bir kavram, dua ve sevgi için daha kolay hale gelir.

Günlük rutin olarak, mantralar söylediği yazılarını okumayı ve bir fotoğraf veya bir putun Tanrı’nın formuyla dalgın olarak bakan bir desen planlıyoruz. Eğer vücudunuzun bilinçsiz hale gelir ve onunla biridir fark kadar ona karşı sevginizi artırın. Adını ezberden onun glories şarkı ve senin her hareket Bhaktiye yankı emin olun.

senin Evde, temiz ibadet yeri tutmak ve onu süsleyin. tütsü yakıp, Tanrı’nın huzurunda bir lamba ışık. Batırın, temiz giysiler giymek ve tarzından sen tercih ona dua etmek otur.

Bhakti Yoga Faydaları

 • Bhakti Yoga kişiliğinizi yumuşar ve öfke, ego ve kibir gibi olumsuz duygulardan uzak tutar.
 • Size huzur ve bilgiyi verir.
 • Sen neşeli ve Bhakti Yoga ile keyifli hissediyorum.
 • Bu kaygı, endişe ve korku uzakta alır ve sakin tutar.
 • Bhakti Yoga dertlerini ve acıları azaltır.
 • Size ilahi bir deneyim verecektir.
 • Bhakti Yoga duyularınızı kontrol etmek ve kolaylıkla zorlu durumlarla başa yardımcı olur.

Şimdi, Bhakti Yoga üzerine bazı ortak şüpheler cevap verelim.

Okuyucular Sorular için Uzmanların Cevapları

Bhakti Yoga dini midir?

Şart değil. Bir herhangi bir inanç veya din bir kişi tarafından takip edilebilir bir tamamen ruhsal bir uygulama olarak uyum sağlayabilir.

Tanrı kavramı bir ilah şeklinde mutlaka olmak zorunda mı?

Hayır, daha kolay olur sadece o ilah şeklinde ise. adanmış üzerine konsantre ve düşünmek için sabit bir referans olacaktır.

Tüm dünyanın sorunlarının sevgi ve özveriyle çözülebilir. Bhakti Yoga içinden insanları götüren bir yoldur. Bu saflık, koşulsuz sevgi ve azami bağlılığın bir duygudur. her birimiz bu tür duygularla doldurulursa, nefretin yok kapsamı nedir. Size Bhakti Yoga denemek ve dünyayı daha iyi bir yer haline bir parçası haline tavsiye ederiz.