Bhujapidasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Bhujapidasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Bhujapidasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: भुजपीडासन; Bhuja – Kol / Omuz, Pida – Basınç, Asana – duruşu; Bhuja-PEE-da-sa-nah – As telaffuz

Omuz basılması Pose basit olduğu bilinen, henüz sadece bunu omuzlar üzerinde uyguladığı basınca alışmak uygulama ile mesafesindedir. Sabır ve azim size dayanıklılık, kuvvet, denge verecek ve bu asana ana güç verecek.

Sen Halasana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu sabah erken yoga en iyisidir. Eğer erken kalkmak, yoksa hazır duruma geldikten sonra, akşamları bu asana pratiği yapabileceğiniz çalıştırmak için errands bir sürü olamaz. Sadece mide emin olun ve bağırsakları boş. Yemek ve uygulama arasında en az dört ila altı saatlik bir boşluk bırakmak için iyi bir fikirdir.

Seviye: Orta / İleri
Stil: Aştanga Yoga
: Süre 1 dakika ila 3
Tekrarlama: Yok
gerer: Karın, Uyluk, Kollar, Omuzlar
Güçlendirir: Kollar, Bilekler

Bhujapidasana Nasıl Yaparsınız

 1. çömelme bu asana başlayın. Omuzlarında arasındaki mesafeden daha biraz daha az olan bir mesafede ayaklarınızı yerleştirin. diz geniş tutun.
 2. Açı ileriye bakan ve iç uyluk arasına yerleştirin öyle ki senin gövde. Eğer bedeninizde düşürmek üzere, kalçaların onlar zemin doğrultusunda gelir, öyle ki, yükseltilmelidir.
 3. olarak, sol uyluk arka bölgesine yakın diz boyunu biraz sol üst omuz yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra lütfen sol ayak dış kısmına zemin üzerinde sol elinizi koyun. hem sağ tarafta aynı işlemi uygulayın.
 4. Bu üst sırt yuvarlak yukarı yapacaktır.
 5. Şimdi hem avuç içi sıkıca, zemin basın ellerinize ağırlığını koyarak vücudunuzu kaldırın söyledi. Kaldırma çünkü yerçekimi merkezinde bir vardiya olur.
 6. Eğer sol ayak bileği üzerinde sağ ayak bileğini yerleştirmek olarak iç uyluk ile birlikte kolların dış kısmını basın. ileri seyredin. poz tutun. Ardından, dirseklerinizi bükün ve nefes verirken poz bırakın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana yapmadan önce aklınızda tutmalısınız biraz ihtiyat noktalarıdır.

 1. Size bilek, dirsek yaralanmaları varsa, bu asana önlemek alt sırt veya omuz gerekir.
 2. Eğer yüksek tansiyon veya servikal spondilit muzdarip bile bu asana kaçının.

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, bu poz içine almak zor olabilir. Bu asana girişiminde ama zor bakiyeniz yetişmek için bulmak ise, bir blok kullanın veya otururken kemikleri desteklemek için desteklemek.

Gelişmiş Varyasyon Pose

Bu poz için pratik ve peşin olarak, poz tam ifadesini çalışabilir. Çenen zemine doğru hareket böylece yapmanız gereken tek şey ileri yalın olduğunu. Her zaman ilerleme acele asla unutmayın. Hazır olduğunuzda bilecek ve sonra, ilerleme zahmetsiz hale gelir.

Omuz-basılması Pose Faydaları

Bunlar Bhujapidasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu asana denge ve konsantrasyon duygusu geliştirmeye yardımcı olur.
 • Bu bilek, omuz, kol ve üst gövde güçlü kılar.
 • Karın iyi streç alır ve bu nedenle, sindirim artar.
 • Bu asana tiroid bezi besler. Bu nedenle, kalp hızı kontrol edilir, sinir sistemi dengeli ve metabolizma düzenlenir.
 • Kan dolaşımı artar.
 • Bu asana stres ve baş ağrısı rahatlatmak yardımcı olur.

Bhujapidasana Science Behind

Bu asana bir kol dengedir ve dolayısıyla, bu fiziksel ve zihinsel dayanıklılık gerektirir. Eğer bu gibi bir asana doğru çalışırken, köşeye ve kayıp hissetmek kolaydır. Eğer teknik ve stratejiye önem vermek ve dikkatle poz hazırlanmak Ama eğer yavaş hareket ve kendiniz için ayarladığınız sınırlarını geçmek için enerji bulacaksınız. Ama her seferinde bir nefes yapılması gerekmektedir.

Her sefer o da itmek zihinsel veya fiziksel olarak durdurulmasını eğer kendinize sorun olamaz hissediyorum. Eğer vücudunuzun zorlayabilir düşünür fakat aklın seni tutan ise, bir daha nefes kalmak için kendinizi ikna. Eğer fiziksel bir kısıtlamayı bulursanız, hazırlık pozlar hemen geri çek ve odaklanır.

Hazırlık Poses

Bakasana
Baddha Konasana
Malasaña’nın
Garudasana

Takip – Yukarı Poses

Adho Mukha Svanasana
Uttanasana
Urdhva Mukha Svanasana

Şimdi Bhujapidasana nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Omuz basın açıklaması sizin tuzağa duygu ve engellemeler bağlayıcı edelim ve seni özgür.