Bikram Yoga Güvenli mi? Bikram Yoga’nın Güvenliği Araştırma

Home » Review » Yoga Basic » Bikram Yoga Güvenli mi? Bikram Yoga’nın Güvenliği Araştırma

Bikram Yoga Güvenli mi?  Bikram Yoga'nın Güvenliği Araştırma
Yirmi altı duruşlar ve iki nefes egzersizleri. (Telif hakkı durumu bir 2012 gözden geçirme sonrasında söz konusu olmasına rağmen) İşte Bikram Choudhury 2002 yılında telifli Bikram yönteminde, arkasında bir formül. 90 dakikalık diziyi talimat zaman öğretmenler standart senaryoyu izleyin. Ve tabii ki, sıcak bir odada bunu. Ne kadar sıcak? De resmi gerekli sıcaklık 40 oranında bir nem ile 105 derece F. Yıllardır, şifa bu terli uygulama yetki ve ona göz ucuyla bakmak dışarıdan yemin hem içerdekilerin vücudun iç çekirdek sıcaklığına bağlı ısı ve nem yapılan bu egzersizin etkileri hakkında merak etmiş. Şimdi araştırmacılar bu çok sorunu incelemeye başlıyor.

Araştırma

İki yeni çalışma benzer bir metodoloji kullandık. Denekler çekirdek sıcaklıklarının ölçülmesi için küçük termometre yutulması ve kalp hızı monitörleri giyen. Her iki çalışma sadece yaklaşık 20 konuların her biri ve Bikram Yoga yaşandı hem kullanılan insanlarla, küçük idi.

İlk çalışmanın sonuçları Brian L. Tracy, güç ve esneklik üzerine Bikram Yoga etkileri hakkında önceki iki çalışmalar yapan Colorado State Üniversitesi’nde bir profesör tarafından 2013 Lead çıktı, bu yeni araştırma kaç kalori vardır üzerinde duruldu bir Bikram Yoga oturumu sırasında yandı. bir öğretmenin öğretim bir kayıt dinlerken 19 katılımcılar bir laboratuarda bireysel olarak uygulanan yoga. Bunlar metabolizma hızı, kalp atım hızı ve çekirdek sıcaklığı belirlemek için izlendi. Onların sıcaklıklar sınıfa boyunca gül ve tehlikeli olmamaya belirlendi 100.3 F ortalama en plateaued. kadınlar Bikram meraklıları tarafından lanse biraz daha az 333, yanarken çalışmada erkeklerin oturum başına 460 kalori ortalama yaktı.

Yoga sertifikalı öğretmen yerine bir laboratuara sahip bir Bikram yoga stüdyosu yapıldı rağmen ikinci çalışmada da benzer bir metodoloji vardı. Yirmi denek Amerikan Egzersiz Konseyi tarafından desteklenen ve Emily Quandt tarafından Wisconsin Üniversitesi’nde yürütülen bu araştırma projesi dahil edildi. Yine, sıcaklıklar sınıfa boyunca yükseldi. Oturumun sonunda, ortalama en yüksek çekirdek sıcaklıkları erkekler için 103,2 F ve kadınlar için 102 F idi. Bir katılımcı 104.1 F kadar başak ve yedi denek F. yukarıda 103 gitti vermedi

Sonuçlar

Her iki çalışmada vücut sıcaklıkları 100 Yukarıdaki seviyelere ders esnasında gül sonucuna rağmen biz ilk çalışmadan olan tüm ortalama olduğundan, bu sonuçları karşılaştırmak için biraz zor. Biz ikinci çalışmada gördüğümüz gibi bazı kişilerin, daha tehlikeli sıcaklık aralığında bindi mi olabilir. Her iki çalışmada küçük olduğundan, süpürme sonuca ulaşmak güçtür, ama ısı bağlı hastalıklar için risk altında bazı insanlar koyarak, çekirdek sıcaklığının bu yükseklik birey tarafından değişir söylemek güvenli görünüyor. Tüm çalışma konuları Bikram yoga deneyimli ve bu nedenle biraz sıcak nemli odaya uyum sağlamalarına çalışılmıştır dikkat etmek de önemlidir. Bu nedenle, yeni öğrenciler özellikle dikkatli olmak ve gerektiğinde ara verin gerekmektedir.

Bikram böylece katı çevreye her kişinin fiziksel tepki olarak farklılıkları izin vermediğini zorlanan eğer tehlikeli olabilir tek beden uyan tüm yaklaşım, sahip olma eğilimindedir. Amerikan Egzersiz Konseyi, Wisconsin Üniversitesi çalışmanın sponsorlar, şiddetle öğrenciler Bikram Yoga sırasında gerekli nemlendirmek için izin düşündürmektedir. Bikram Yoga sırasında su içmek etrafında Sözleşmeleri değişebilir, ancak tüm sıcak yoga öğrencileri ter sağlıklı bir şekilde çalışması için vücudun yeteneğini önemli olduğu gibi içme suyu kayıp sıvıları yerine bilmeli.