Bir Yoga Mat al önce Know – Bütün Paspaslar Eşit düzenlendi Değildir

Home » Review » Yoga Basic » Bir Yoga Mat al önce Know – Bütün Paspaslar Eşit düzenlendi Değildir

Bir Yoga Mat al önce Know - Bütün Paspaslar Eşit düzenlendi Değildir

Neden Mat al

Yoga hasırlar (aynı zamanda yapışkan paspaslar olarak da adlandırılır) yastıklama ve çekiş sağlamak için en yoga dersleri kullanılır. Genellikle bir yoga stüdyosunda bir mat kiralayabilirsiniz olsa da, kendi satın almak için iyi bir fikirdir. Bekleyip bu yoga şey mat mülkiyetine dalma almadan önce yapışırsa görmek zorunda kalmamak Oldukça çabuk kendini amorti edecektir. yoga olan bağlılığın kararınızı, diğer insanların ter ve gerektiği vücut sıvılarının hakkında duygularınızı etkileyebilir gerekmez iken. Paylaşılan paspaslar stafilokok ve mantar içeren bakteriler, liman olabilir. Evde herhangi yoga yapmak planlıyorsanız Ayrıca mat gerekecektir.

Yoga Minderi Temelleri

uzun paspaslar uzun boylu insanlar için mevcuttur ancak bir standart boyutlu yoga minderi, 24″ x 68″ dir. fiyat spektrumun düşük ucunda, yaklaşık 25 $ için temel bir mat alabilirsiniz. Oradan, fiyatlar lüks mat için yaklaşık 140 $ kadar çıkmaktadır. Bunlar daha pahalı paspaslar genellikle dürüst çevreye karşı daha duyarlı üretim yöntemleri ve materyalleri sunarak onların fiyat etiketleri ile gelir. Onlar da genellikle bütçe mat daha uzun bir sürü sürecek.

Yoga paspaslar farklı türde bir sürü mevcut var gibi görünse de, daha yakından bakıldığında farklılıklarının en güzel yüzeysel olduğunu ortaya koymaktadır. Bir mat güzel bir tasarıma sahiptir ya da sevimli bir taşıma çantası ile birlikte gelir, ancak asıl mesele mat yapılmış budur olabilir. PVC, kauçuk, ve TPE yoga mat pazarı domine üç malzemeler vardır.

  • PVC (polivinil klorür) biyolojik olarak bozunur değildir, insan yapımı bir malzemedir. Bu, yerel stüdyoda ortak olanlar gibi düşük seviye paspaslar için seçim malzemesi bulunuyor. Bununla birlikte, PVC hep ucuz bir mat anlamına gelmez. Aynı zamanda ortalama mat çok daha kalın ve neredeyse yok edilemez olan çok popüler üst seviye Manduka PRO serisi için kullanılır. PVC paspaslar giymek için biraz zaman alabilir. Yayınlandıktan sonra, onlar iyi çekiş sağlar.
  • Kauçuk oldukça basit bir malzemedir. Bu, doğal yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen bu. Lastik çok raket eğer biraz sert mat yüzeyi sağlar. Yeşim Yoga yıllardır en popüler kauçuk paspaslar yaptı. Doğal kauçuk bir ağır mat yapar ve ilk başta fark edilir bir koku olabilir. Bu iki endişeler de çok emici olan ve üstün bir uygulama yüzeyi ile Liforme ve Lululemon tarafından yapılan yeni lastik / poliüretan hibrid paspaslar, içinde hafifletilmiştir. Mantar ve jüt paspaslar da doğal mat isteyenler için seçenekler vardır, ama bunlar çok daha az yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Ne zaman TPE (termoplastik elastomer) paspaslar piyasaya çıktı, bunlar diğer malzemeler ile bir çok problemle çözmek gibiydi. İnsan yapımı rağmen, TPE biodegrade gelmez. Bu, kokusuz inanılmaz hafif ve aynı zamanda kayma önlerken kadavra olarak çok yumuşak. Bütün bunlar güçlü bir artı sütun için yapmak. Eksi tarafında, değil çok dayanıklı.

Dışarıda Sürme Kayma

Malzemeye bağlı olarak yeni paspaslar biraz kaygan olabilir (PVC büyük suçlu). Birkaç sınıfları sonra sorun genellikle uzakta mat giymek olarak gider. Öyle değilse, işlemi hızlandırabilir bu kadar yavaşça yıkama deneyin. sabun atlayın ve kurumaya asmak. avuçların terler eğilimi varsa, nemi emer Yogitoes Skidless Havlu gibi bir ürün, yardımcı olabilir. bol ter paspaslar çok kaygan almak neden olabilir nerede bu mat havlu sıcak yoga sınıfları yaygın hale gelmiştir.

Nerede Shop

Çoğu yoga stüdyoları satın paspasları taşırlar. Kenara yerel stüdyo desteklemekten, bu ayar ayrıca paspaslar farklı türde hissetmek ve iyi türüne ilişkin görüşleri çok duymak için bir fırsat sunmaktadır. Yoga giderek daha popüler hale geldikçe, yoga ürünleri de Target gibi eşya mağazaları ve mağazalar spor en olağan hale gelmiştir. Bir mat zaten almış ise, alışveriş çevrimiçi en iyi fiyatları bulabilirsiniz.

yoga matı için alışveriş yaparken, yapımında kullanılmış malzeme kalınlığı ve dayanıklılığı göz önünde bulundurun. Tüm fiyatını etkileyecektir.

Kişisel Mat Taşıma

Bazı yoga stüdyoları sizin için mat saklar. senin değilse, bir yoga minderi çanta için kullanışlı, ya da en azından bir kayış böylece omuz üzerine atabilir. torba Ne tür en iyisi sınıfa olsun ve ne kadar malzeme taşımak zorunda bağlıdır. işe gidiyoruz toplu taşıma taşıt ve insanların ampler şey istiyorum olurken basit kayış, sınıfa sürücü insanlar için yeterli olabilir.