Böbrek Taşları dışarı atılması için 5 Etkili Asana’lar + 1 Pranayama

Home » Review » Health » Böbrek Taşları dışarı atılması için 5 Etkili Asana’lar + 1 Pranayama

Böbrek Taşları dışarı atılması için 5 Etkili Asana'lar + 1 Pranayama

Bu hayal – arkada şiddetli ağrı eşlik idrara çıkma kalıcı his experience. Ayrıca titreme varsa veya bolca ter olabilir. Bütün bu endişe ve endişe nedenidir. Onlar sırt ortasında bu iki fasulye şeklinde organlar muhtemelen onları taş var olduğunu göstermektedir.

böbrekler kandan fazla su ve atık ürünleri filtreden içindir. Bu atıklar genellikle idrar şeklinde atılır. Ama, bazen, bu aşırı semptomlara neden olabilir böbrekler, çok fazla kalsiyum veya üre formları minik taşlar.

Yapmanız gereken ilk şey doktor için acele rağmen, bol bol su içmek ve pratik yoga böbrek taşı tedavisinde harikalar yaratabilir.

Böbrek Taşı İçin Yoga

1. Ustrasana

Ustrasana Do (Deve Pose) Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Deve masajları organları, özellikle böbrekleri Pose. Bu sayede oxygenating ve onları detoksifiye, fasulye şeklindeki organlara kan taze sürü gönderir. Bu asana böbrek taşı belirtileri kolaylaştırır hem de nükseden onları önler.

2. Bhujangasana

Bhujangasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Cobra Pose başka bir etkili karın poz olduğunu. Böbrekleri uzanır ve tıkanıklıkları temizler. Düzenli uygulama ile, böbrek taşı büyük rahatlama bulacaksınız. Sürekli uygulama böbrek taşları döndürmez sağlayacaktır.

3. Viparita Karani

Viparita Karani

Duvar Yukarı Bacaklar poz derece rahatlatıcı. Bu stres ve gerginliği aşağı getiriyor. Aynı zamanda kan basıncını düşürür – böbrek taşı sebebini. Bu asana Practicing o pis taşların belirtileri aşağı getirebilir. Aynı zamanda ağrı ve basınç sizi rahatlatacak.

4. Balasana

Balasana (Çocuk duruşu) Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Başka etkili onarıcı poz, Çocuk duruşu da taşlarla ilgili gerilimi giderici yardımcı olur. Bu rahim gibi bir pozisyonda olmak basınç ve ağrı aşağı getiriyor.

5. pawanmuktasana

Rüzgar rahatlatma Pose böbrek taşları için en etkili Yoga çalışmalarını biridir. Bu poz tıkanıklıkları temizleyerek ve basınç serbest bırakılmasında harikalar yaratıyor. Aynı zamanda masaj böbrekler ve böbrek taşı belirtileri kolaylaştırır.

6. Anulom Vilom

Bu Pranayama her düzeyde tıkanıklık kaldırır. Sorun kür ederken Nefes derece önemlidir. O böbrek taşı geldiğinde esastır tam detoks, yardımcı olur. Anulom Vilom da böbrek taşları ile bağlantılı ağrı kolaylaştırır. Düzenli uygulama yeni taşların oluşumunu önler.

Böbrek taşları ağrılıdır. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, başarıyla onları tamamen önlemek mümkün olacaktır. Hiç bu pozlar herhangi uygulanan mü  böbrek taşı çıkarılması için yoga? Çok geç olana kadar beklemeyin! Yoga belirtileri hafifletmeye yardımcı ve taşların boyutunu azaltabilir. Eğer uygulamada şımartmak önce doktorunuza danışın.