Ból w Asana: Jak uniknąć urazów związanych jogi

Home » Review » Fitness » Ból w Asana: Jak uniknąć urazów związanych jogi

Ból w Asana: Jak uniknąć urazów związanych jogi

Urazy są nieprzewidywalne – mogą zdarzyć się podczas uprawiania sportu, a nawet idąc ulicą. Chociaż joga to niewielki wpływ treningu z niezliczonych korzyści, urazy mogą wystąpić, jeśli nie dbać i ćwiczyć to we właściwy sposób. Większość z tych urazów nie są ciężkie. Jednakże, można również skończyć z czymś tak ważnym, jako złamania, zwichnięcia, uszkodzenia nerwów, oraz, w rzadkich przypadkach, nawet udar. Ale to są najrzadsze z rzadkich przypadków.

Chociaż joga jest bezpieczna praktyka, czasami z powodu latach ciągłego rozciąganiem i wyrównania, można skończyć z urazami. Tak jak trzeba stąpać ostrożnie, jak wziąć się żadnego treningu, trzeba wziąć bezpiecznego podejścia w jodze zbyt. Musisz nauczyć się robić poprawnie pozy, pozostać w zgodzie ze swoim ciałem, i uniknąć przesadza asany. Te instrukcje nauczy Cię, jak chronić delikatne stawy i mają bezpieczny trening. Pamiętaj, aby zachować je na uwadze.

Wyczerpujący przewodnik po Przechowywać jogi Podobne Kontuzje wyjeździe

1. Ochrona nadgarstków

Nadgarstki są odpowiedzialne za wykorzystanie. Po umieszczeniu masy ciała na nadgarstki podczas uprawiania salda ramię, jest całkiem możliwe, że skończy się z powodu kontuzji. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, gdy nadgarstki ponieść ciężar ciała jest równomiernie rozprowadzić masę między obu nadgarstkach. Rozłożone szeroko nadgarstków, a następnie nacisnąć przez palce. Należy również upewnić się, że reszta ramienia jest umieszczony prawidłowo. Łokcie powinny być ułożone na nadgarstkach, jeśli jest to bilans ramię.

2. Brace łokciach

Kiedy ugnij łokcie na boki w pozach gdzie pchasz swoje ciało przy pomocy łokci, może skończyć się je raniąc. To może być łatwo obniżyć łokcie i wypchnąć robiąc pozę. To podkreśla nie tylko staw w pytaniu, ale także kładzie nacisk na delikatne nadgarstki. Aby tego uniknąć, należy pamiętać, aby trzymać łokcie schowany, i umieścić je wraz z żebrami, kiedy trzeba je zginać. Musisz upewnić się, że zagięcia łokci zawsze twarzą do przodu. To może być trudne, gdyż nie wymaga siły ogromne triceps. Tak, umieścić swoje kolana na podłodze, aby dzielić ciężar aż rozwijać siłę asan, które mogą być modyfikowane.

3. Ochrona ramionach

Starając się chronić swoje ramiona, trzeba być ostrożnym z wzruszając ramionami. Podnosząc ramiona w kierunku uszu wstrzymuje stosowanie mięśni podtrzymujących w ramionach, barkach i szyi. Shrugging może również prowadzić do ściskania ramion. Nic więc dziwnego, że często można usłyszeć nauczycieli pouczając cię przenieść ramiona z dala od uszu. To może zranić stożka rotatorów i pas kiedy overextend lub rozciągnąć zbyt dużo.

Nigdy nie należy ciągnąć zbyt mocno w ramionach. Trzymaj je z powrotem w dół, z dala od uszu w każdym czasie.

4. Tarcza żebrami

Chociaż skręca jogi detoxing i odprężania, jeśli przesadzić lub nadmiernie podczas ich uprawiania, może skończyć się zasinienie mięśnie międzyżebrowe, które leżą między żebrami. Aby tego uniknąć, należy zawsze wydłużyć kręgosłup ty w górę przed skręcać. Wyobraź sobie łańcuch szarpie korony, ciągnie cię w górę w kierunku sufitu. Podczas rozciągania, tylko przekręcić aż poczujesz rozciąganie, ale nie przejść obok niego, zwłaszcza jeśli nie są wystarczająco elastyczne.

5. Broń dolnej części pleców

Jest to dość powszechne zjawisko i zwykle się dzieje, gdy zaokrąglić poprzez kręgosłupa, zwłaszcza w przednich fałd. Podczas rundy plecach w tych asan, kręgosłup wygina się w przeciwnym kierunku. To powoduje ból natychmiast, a jeśli nie zajmuje, może to również prowadzić do problemów dyskowych. Pamiętaj, aby zachować wyprostowane plecy i serce podnoszone podczas uprawiania jogi.

6. łagodzić kręgosłupa

Jednym z głównych celów jogi jest praca na rdzeniu. Rdzeń jest kręgosłup, a w jodze, mówią, że jesteś tylko tak młody jak kręgosłupa. Zdrowie kręgosłupa można poprawić tylko wtedy, gdy praktyki jogi we właściwy sposób. Jeśli chodzi o urazy kręgosłupa, znowu, zaokrąglanie jest winowajcą. Nawet ciasne ścięgna może spowodować problemy z kręgosłupem. Przed każdą ćwiczyć asany, wyobraź wydłużając kręgosłup. Rozciągnąć się i od bioder. Pozwoli to uniknąć zaokrąglenia. W celu dalszej poprawy postawy, można zginać kolana w pozach jak spadkowej Dog i składa się do przodu. Kiedy jesteś praktykujący siedzących fałdy, należy koc do wspierania dolnej części pleców i zdjąć presję z kręgosłupa.

7. podtrzymywać ścięgna

Jeśli zostały prowadzące siedzący tryb życia, to jest prawdopodobne, że masz uber-tight ścięgna. Gdy ścięgna są szczelne, to jest bardzo łatwe do ich nadmiernie. W rzuca i spadkowy zastanawia pracy psa w usuwaniu stresu w ścięgna i odkręcając je. Ale powiedział, że trzeba pracować te pozy w swoim własnym tempie, lub może skończyć się z powodu kontuzji. Powoli łatwość w pozie. Jednak w przypadku gdy masz kontuzję, przestać ćwiczyć pozy, które obejmują ścięgna dopóki nie leczyć.

8. Zachowanie bioder

Niemal każda sesja jogi polega na poszerzenie bioder, dzięki pozach jak z serii Warrior, splity, szeroko nogami do przodu fałdy, a szewc Pose. może skończyć się raniąc swoje wewnętrzne ud i okolicy pachwiny, jeśli nadmiernie. Podczas uprawiania tych asan, to może być to dobra praktyka, aby utrzymać palce skierowane do przodu. Pomoże to przy odpowiednim ustawieniu i zapobiec obrażeniom.

9. Wspieranie kolan

Dzięki tym skrzyżowanymi nogami pozach, uraz w kolanie mogą plaga najlepszych joginów. Elastyczność nogami zaczyna się w biodrach. Jeśli twoje biodra nie są wystarczająco elastyczne, kolana będą pierwszymi, którzy czuć napięcie, a ostatecznie ból. Aby tego uniknąć, należy unikać w pozycji siedzącej ze skrzyżowanymi nogami przez długi czas. Można również umieścić zwinięty koc pod kolana, aby zapobiec zmęczenie. Po kolana zgięte w pozie stojącej, upewnij się, że nie jest pionowa linia biegnąca od kolana do pięty. Jest to znak, że kolana są opatrzone masy ciała poprawnie.

10. Osłona szyi

Podczas uprawiania szyi i ramion stoisk, szyi mógł skończyć się najbardziej dotknięte jeśli te asany nie są zrobione dobrze. Kiedy jesteś ciągle wyrównane i umieścić nadmiernej presji na szyi, może kompresować szyi. W skrajnych przypadkach może to również spowodować utratę zgięcia karku. Jeśli masz długą historię problemu szyi lub barku, może to być najlepszy uniknięcie pełnej inwersji całkowicie. Jeśli nie zwykle używają rekwizytów, upewnić się, że łopatki są rysowane z powrotem w dół. Będzie to oznaczać, że organizm jest bezpiecznie obsługiwane. Należy również pamiętać, aby nigdy nie szarpać głową, kiedy przyjmują pozę. Będzie destabilizacji ciało i spowodować upadek.

11. Więcej wskazówek, aby utrzymać uprawiać bezpieczny

Natomiast właściwe wyrównanie jest kluczem do bezpiecznej praktyki jogi, to nie wszystko. Te dodatkowe wytyczne, jeżeli następuje, przyczyni się do bezpieczeństwa treningu.

1. Bądź cierpliwy – To może być bardzo kuszące, aby spieszyć się zaawansowanych pozach, ale należy pamiętać, że trzeba budować bloki jeden po drugim. Aby uzyskać trudne pozy rację, trzeba mieć solidne podstawy. Jeśli nie zrobisz, będziesz skończyć z powodu kontuzji.

2. Włączenie rozgrzewka – Trzeba przygotować swoje ciało do trudnych pozycjach, a aby to zrobić, rozgrzewka jest koniecznością. Start z podstawowych ćwiczeń rozciągających, a następnie przejść do trudniejszych nich.

3. Gauge możliwościami – Jeśli jesteś nowy na jogę, dołącz Klasa A początkującego. Dołączenie zaawansowaną klasę albo będzie utrudniać ducha lub zranić. Będziesz przejść do zaawansowanych pozach nie będąc wystarczająco silny lub elastyczne, a kończy się z powodu kontuzji.

4. Komunikowanie z instruktorem – Trzeba mieć przejrzystą relację ze swoim nauczycielem. Jeśli masz problemy i nie mów o nim swojego nauczyciela, możesz zrobić stanowią nie mają, a skończyć samookaleczeniu. Jeżeli instruktor jest świadoma swojej choroby, on / ona może polecić modyfikacje.

5. Release With Care – Równie ważne jest, aby skupić się na premierze asany, zwłaszcza jeśli zostały trzyma pozę przez długi czas. Nie spiesz się, by wyjść z skomplikowanych pozach.

6. Używaj Rekwizyty – Nie ma wstydu w użyciu rekwizytów. Ważniejsze jest, że są wygodne w pewnej pozy. Użyj bloki i koce wspierać cię przez praktykę. Zapewni to również większe postępy w praktyce.

7. Nie blokuj stawów – Jeśli zablokowania stawów, w czasie, hiperprzeprostna zużywają się stawy, powodując obrażenia.

8. Zatrzymaj w razie wątpliwości – Jest zawsze lepiej być zabezpieczonym niż później żałować. Jeśli czujesz, że wyciągnął lub napięte mięśnie w trakcie swojej praktyki, to wszystko jest w porządku, aby wysiąść matę wcześnie. Natychmiast przerwać praktykę.

9. Koniec Z Shavasana – Nie lekceważ Shavasana. To może być spoczynku stanowią, że uważasz, że można pominąć po treningu, ale trzeba zatrzymać się i zakończyć swoją klasę z nim. To spowalnia system nerwowy i działa jako doskonały zamknięcia do praktyki. Praktykowanie asan przez dwie minuty zrobi, ale nie pominąć.

10. Słuchaj swojego ciała – Gdy twoje ciało mówi stop, trzeba zatrzymać. Możesz być entuzjastyczny, ale jest wrażliwy na swoim ciele. Słuchanie to pomoże zbudować wielki związek z nim. Będziesz bezpieczny.

Joga to świetny trening, który może zrobić dużo dobrego dla Ciebie psychicznie, fizycznie i duchowo. Bądź bezpieczny, i robią to dobrze!