Büyükler için en iyi 7 Yoga asana

Home » Review » Fitness » Büyükler için en iyi 7 Yoga asana

Büyükler için en iyi 7 Yoga asana

Yaş sadece bir sayıdır, derler. Ama, vücut için, bu durumda olmayabilir. Açıkça 60s daha çok, etkilerini hissedebilirsiniz. Ağrıları, ağrıları ve halsizlik geldiniz ve yeterli dikkat edilmediğinde, onlar seni almak ve donuk hale getirecek. Çok geç ve yatalak hale gelmeden önce Yani, yaşlılar için iyi işler aşağıdaki 7 kolay yoga asanalardan deneyin.

Bundan önce, yoga yaşlı insanları nasıl yardımcı öğrenelim.

Yaşlılar İçin Kurtarma için yoga

Eğer yavaş yavaş onların gün hakkında gidiş ve işlerinde kendi zaman ayırdığınız dedesi fark ettiniz mi? Onlar da bunu geçiyor ne ürünlerine genel bir bakış. Yaşla birlikte kemikler ve eklemler daha zayıf olsun, ve denge bozulur. Zihinsel da onlar yaşlanma vücutlarını tanık olarak hafif depresyon yerleştikten ile onları etkiler.

Yoga uygulaması onları etkin ve genç hissettirecek. Onları neşelendirmek ve onları kendi ayakları üzerinde durabilen ve minimal yardımı ile onların gün hakkında gitmek yardımcı olacaktır. yoga etkisi düşük ve uzun ömürlü olduğu gibi onları strese olmayacaktır. Ulusal Sağlık Enstitüleri, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve University Of California tarafından yürütülen çalışmalar, Los Angeles onu almak için kendi 60’lı, 70’li ve 80’li yıllarda birçok insanı teşvik olumlu sonuçlar ortaya koydu.

Pratik asanalardan günde bir kez, ve gitmeye hazırız. Yoga kasları yumuşatıcı ve esneklik sağlayarak yaşlanma sürecini yavaşlatır. Eğer 60’lı yıllarda ve üzerindedir bile aktif ve sağlıklı olmak istiyorsanız Yani, en az iki haftada üç kez için aşağıdaki asanalardan deneyin.

7 En Asanas – yaşlılar için yoga

1. Tadasana (Dağ duruşu)

Tadasana veya Dağ duruşu tüm asanas temelidir. Diğer tüm yoga pozlar Tadasana varyasyonları vardır. Sen aç karnına mutlaka günün herhangi bir saatinde Tadasana pratik ve edebilirsiniz. Diğer asanas ile takip etmek istiyorsanız Ancak, aç karnına sabahları bunu emin olun. Tadasana bir temel seviye Hatha yoga asana olduğunu. Genellikle poz yaklaşık 10 ila 30 saniye süreyle tutulur, ancak kolaylık başına süresini azaltabilir.

Yaşlılar İçin Tadasana Faydaları

Tadasana onların duruş geliştirerek hunching yaşlılar için mükemmel çalışıyor. Onları manevra için daha kolay hale zayıf uyluk ve ayak bilekleri güçlendirir. Ayrıca ağrıları ve yaşlılık nedeniyle geliştirilen ağrıları hafifletir. poz sindirimi geliştirir ve yeme ve ekşime ile eski insanların sorunları düzgünleştirilmesi, kan dolaşımını arttırır.

2. Baddha Konasana (kelebek) poz

Baddha Konasana veya Kelebek kanatlarını çırparak bir kelebek gibi görünüyor Pose. Aynı zamanda iş yerinde bir ayakkabıcı duruş benzer görünüyor. Aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde sabahları Baddha Konasana uygulayın. Bu temel bir düzey Vinyasa yoga asana olduğunu. Bir ila beş dakika tut veya size kolaylık göre ince ayar.

Yaşlılar İçin Baddha Konasana Faydaları

Baddha Konasana oldies koyunda atılımı sorunlarını dikkate yardımcı mesane ve böbrekleri uyarır. kendilerini rahatlatma pürüzsüz ve düzenli hale gelir. Onu / hafif depresyon onu out getirmek ve yorgunluk ve anksiyete rahatlatmak, eski kişiyi devreye girer. poz menopoz sürecini dışarı yumuşatır.

3. Balasana (Çocuk poz)

Poz Balasana veya Çocuk anne karnında çocuğun konumunu andırıyor. Onlar bunu apt yaşlı insanlar Balasana denemek için yapım, hayatının daha sonraki yıllarda çocukluk yeniden yaşamak demek. Bir yemek yaptıktan sonra dört, altı saat aradan sonra aç karnına ya da akşamları sabah ta uygulayın. Balasana bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Sürece olabildiğince bir ila üç dakika tut veya.

Yaşlılar İçin Balasana Faydaları

Balasana eski kırılgan bedenlerinde inşa gerginlik serbest bırakır. Özellikle, sırt, göğüs ve omuzlarda. Bu baş dönmesi uzağa sürerek onları uyanık tutar. Balasana sağlıklı vücut fonksiyonlarını kolaylaştıran, iç organları esnek hale getirir. Bu yaşlı insanları rahatlatır ve onları bir anksiyete içermeyen bir hayat yardımcı derin ve düzenli nefes bina yardımcı olur.

4. Bhujangasana (Cobra poz)

Poz Bhujangasana veya Cobra bir kobra yükseltilmiş başı gibi görünen bir enerji verici köprü. Bu yaşlılar için en iyi Yoga biridir. Bu poz yaşlı zayıf insanlar keskin ve hızlı hale getirecek. Son bir yemek ve pratik arasındaki dört ila altı saatlik bir boşluk vererek aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde ya da akşamları sabahları her gün uygulayın. Bhujangasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Birkaç saniye için durun ya sürece rahat hisseder olarak.

Yaşlılar İçin Bhujangasana Faydaları

Bhujangasana eski sertleştirilmiş alt arka gevşetir ve onları esnek ve sağlıklı tutmak için omuz, göğüs ve karın içinde kaslarını gerer. poz kalkıp eğlenceli bir şeyler için kendi ruh hali ve şerefe onları yükseltir. Genel olarak, bu suretle hareket kabiliyetinin artırılmasına, kendi vücut esnekliğini arttırır. En önemlisi, herhangi hunching izin vermeme, omurgayı güçlendirir.

5. Adho Mukha Svanasana (Aşağı köpek poz kaplama)

Poz Adho Mukha Svanasana veya Aşağı bakan Köpek ileriye dönük, aşağı eğildiğinde bir köpeğin duruşu benzeyen bir asana olduğunu. Poz Sanskrit ismi anlamına gelir. Bu denemek için yaşlı için nispeten daha kolay poz olduğunu. En iyi sonuçlar için aç karnına ve temiz bağırsakları sabah onu uygulayın. Adho Mukha Svanasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Vücudunuzun size olanak dek birkaç saniye poz veya bir dakika tutun.

Yaşlılar İçin Adho Mukha Svanasana Faydaları

Adho Mukha Svanasana güveni artırır ve Yaşlanmaya bağlı organları aktif hayattan emekli olmuş ve zayıflamış olanlar için, bu bir nimet olduğunu. Onlar içinde bulundukları duruma ulaşması ve onların başarıları ve uzun ömürlü gurur hissettirmek için elde ettiği tüm bunları hatırlatacak. Bununla birlikte, ters poz yaşlı kişinin zihni keskin ve unutkanlık daha az eğilimli hale fazla kan biliş ile o kadar parlaklaştırarak beyne akmasına izin verir.

6. Trikonasana (Üçgen poz)

Vücudunuzun poz üstlendiğinde Trikonasana veya Üçgen bir üçgen gibi görünüyor Pose. Bu poz iken gözlerini açık tutmak gerektirir yoga birkaç pozlar biri oldukça basittir ve. Aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde sabahları Trikonasana uygulayın. Asana bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Ne kadar vücudun izni bağlı olarak 30 saniye veya daha uzun süre tutun.

Yaşlılar İçin Trikonasana Faydaları

Trikonasana tansiyon, yaşlı karşılaştığı ortak bir sorunu azaltır. Bu bel ve uyluk gelen yağ azalır ve onları ışık ve formda tutar. poz istikrar ve denge sağlar ve fidgeting ve dengesizliği önler. Bu güçlendirir ve yaşlılar onların işleri iyi yapmak yardımcı kollar ve bacaklar, uzanıyor.

7. shavasana (Ölü poz)

Poz shavasana veya Ceset bir yoga seansı sonunda yapılan rahatlatıcı bir asana olduğunu. Vücut nil hareketiyle shavasana bir ceset gibi görünüyor. Tamamen aklını sakin ve fidgeting olmadan bu poz vücudunuzu rahatlamaya ihtiyacım çünkü zordur. Shavasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Eğer gibi düşünüyorsanız 10 ila 15 dakika veya daha fazla shavasana kalın, ama sakın uyuma dikkat edin.

Yaşlılar İçin shavasana Faydaları

Shavasana uykusuzluk, yaşlılarda yaygın bir kronik sorunu tedavi eder. fiziksel aktivite eksikliği, yaşlı insanların organları lastik yok dolayı yeterince gece iyi uyumak. Shavasana ardından hızlı bir yoga seansı iyi bir ilaçtır. Bu yaşlılar için yaşam kalitesinin arttırılması için, konsantrasyon artırır. poz diyabet, zayıf ruh sağlığı ve kabızlık sahip olanlar üzerinde kür etkisi vardır.

 Önlemler Alınacak

  • Uygulama sırasında, yaşlı insanlar kendilerini zorlama ve vücut izni olarak sadece kadar yapmak esastır.
  • bir yoga seansı bile uzun süre onlar için uygun değildir. Kısa ve basit idealdir.
  • Yoga uygulaması ile tedaviye başlamadan önce bir doktorun tavsiye almak ve evde kendi başınıza egzersiz başlamadan önce sadece sertifikalı yoga eğitmeni altında yetiştirmek emin olun.
  • Belirli rahatsızlıkları varsa, önceden böylece gerekli ayarlamalar hiçbir şekilde sorunu ağırlaştırmak değil yoga asana dizisine yapılan yoga öğretmeni söylerler.
  • yerine daha uzun süre onları tutma duruş tekrarlayın ve her poz iyi sonra dinlenmek.

Okuyucular Sorular İçin Uzman Cevapları

Üst düzey başlayanlar için asanas daha kolay yoga egzersizleri var mı?

Evet var. Sukshma Yoga üst düzey başlayanlar için uygundur. Bu uygulama birkaç dakika gerektiren basit egzersizleri kümesidir.

Nasıl farklı üst düzey Yoga standart yoga uygulamasını karşılaştırılır?

yaşlılar için yoga hemen hemen başkaları için aynıdır. uygulama şekli de, farklıdır. yaşlılar için, çaba ve süresi daha az bulunmaktadır.

Egzersiz herkes için önemlidir. Daha çok, daha yaşlı yıllarda, sağlıklı ve uzak zayıflık vücudu tutar olarak. Yoga yaşlılar için egzersiz için idealdir. Bu, en önemlisi onların ihtiyaçları ve kolayca adapte edilebilir koyunda yaralanmaya tutar. Yani, çok geç olmadan kendisine almak yada dedesi veya bu ilgili ebeveynleri bilgilendirmek ve onlara büyük bir iyilik yapar.