Co je Anusara jóga a jaké jsou jeho výhody?

Home » Review » Yoga Basic » Co je Anusara jóga a jaké jsou jeho výhody?

Co je Anusara jóga a jaké jsou jeho výhody?

Jóga byla praktikována v naší zemi od věků. Pocházejícího z Indie, jóga v podstatě znamená ‚duchovní disciplínu‘. Každá forma jógy má svou vlastní sadu výhod a existují různé způsoby jejich praktikování. Lidé praktikují různé druhy jógy podle svých potřeb a požadavků. Cvičí jógu pravidelně udržuje v kondici a pohodě po celý život. To vám pomůže při dosahování duševní rovnováhu a fyzickou sílu.

Chcete se učit jógu a zkušenosti věčný mír? Zde je návod, jak to udělat s Anusara jógy.

Anusara styl jógy byl vyslán americký narozený jógy učitel, John Friend v roce 1997. Mezi další formy jógy, Anusara jóga je dokonalým spojením jógy ásan , dechová cvičení a filozofii. Tato forma jógy se nejlépe popsat jako moderní formy jógy. Tam je asi 260 ásany, které jsou součástí Anusara jógy. Není vždy možné, abychom procvičit všechny tyto ásany. Proto tyto ásany byla rozdělena do základních teplé ups, backbends stojící pózy, inverze, forwardové ohyby, atd

Chcete-li se dozvědět Anusara jógu, postupujte podle níže uvedených jednoduchých a snadných ásany a můžete začít:

1. Ardha chandrasana:

Stojí v přímé poloze. Roztáhnout nohy daleko od sebe. Nyní otočte pravou nohu venku v poloze 90 stupňů. Snažte se dotknout ruce (dlaně) na zem v jedné přímce s nohama. Nyní zvedněte levou nohu a pokusit se protáhnout ji do vzduchu, stejně jako je to možné. Netáhnou za své funkci. Nyní zvednout pravou ruku a natáhnout ho do vzduchu. Zůstává stálý po dobu 30 sekund a uvolněte.

2. Bhujangasana:

Jak to udělat Bhujangasana a jaké jsou jeho výhody

V tomto, budete muset umístit se do zakřiveného póze, která připomíná hada. Lehnout si na zem tak, aby se čelo dotkne země. Nyní umístit své dlaně za ramena takovým způsobem, že se dostanou zastrčený v blízkosti vašeho těla. Protáhnout nohy tak, že horní část nohou tlačí dolů do rohože. Nyní inhalovat a pomalu stiskněte ruce natáhnout ruce, pohybující se hrudník nahoru. Tato póza vypadá jako had, a proto se mu říká kobra představovat nebo had představovat.

3. Ardha Mukha Shvanasana:

Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Jedná se o 8 th  krok Pozdrav slunci. Zde je třeba šířit své ruce a nohy trochu daleko od sebe. Nyní, ohýbat a položte ruce na zem tak, aby vaše dlaně a chodidla dotýkat podlahy. Pokusit se protáhnout své tělo, stejně jako je to možné. Poloha je podobný jako u psa. Zvedněte dolní části zad a protáhnout ji do polohy ‚V‘.

4. Vakrasana:

Sedět na podlaze s nohama rovnými. Přeložte pravou nohu a položte pravou nohu na pravé straně levého kolena. Vaše ruce by měly být na jedné straně s vašimi dlaněmi na zem. Nyní otočte horní část těla dozadu, při pohledu přes pravé rameno, zatímco vaše levá ruka zůstává umístěn na pravé straně pravé nohy. Pobyt po dobu 15 sekund a vrátí se do výchozí polohy.

Vyzkoušejte to v opačném směru také.

5. Virabhadrasana:

Jak to udělat virabhadrasana 1 a jaké jsou jeho výhody

Tato póza je také známý jako bojovník představovat. Postavte se rovně a pak se přesunout své nohy od sebe, asi 4 palců od sebe navzájem. Zvedněte ruce do vzduchu a napněte je. Nyní otočte pravou nohu do 90 stupňů na pravé straně, a proto se váš levou nohu ve stejném směru a natáhnout ho. Záda musí být rovná. Podívejte se vzhůru směrem k ruce čelí nebe.

6. Uttitha Hasta Padangustana:

Stůjte přímo v Tadasana poloze. Nyní se snaží zvednout levou nohu směrem nahoru. Snažte se dotknout kotníku levé nohy s levou rukou. Zkuste si to na druhou stranu taky. Netáhnou za své funkci. To asana dává dobrý masáž páteře, dolní části zad, boky, nohy a ruce.

7. Garudasana:

Jak to udělat Garudasana a jaké jsou jeho výhody

Stůjte přímo v Tadasana poloze. Pokrčte kolena trochu. Nyní se snaží zvednout levou nohu a obalit to kolem pravé nohy. Udělat to samé s rukama nad hlavou. Nyní zkuste vyvažování v této poloze. Zůstává stálý po dobu 10-15 sekund a uvolněte.

8. Vasisthasana:

Stojí v pozici Ardha Mukha Shvanasana. Nyní se snaží zvednout pravou nohu ve vzduchu. Snažte se dotknout pravou nohu pravou rukou. Levá ruka a levá noha by měla zůstat v klidu. Naklonit hlavu směrem vzhůru, s výhledem na oblohu.

To jsou některé jednoduché Anusara jóga představuje můžete zkusit cvičit doma. Jóga vám jistě pomůže v žít bez napětí, uvolněná a zdravý život!