Co je třeba vědět před zakoupením jógu rohože – Všechny Mats nejsou rovni

Home » Review » Yoga Basic » Co je třeba vědět před zakoupením jógu rohože – Všechny Mats nejsou rovni

Co je třeba vědět před zakoupením jógu rohože - Všechny Mats nejsou rovni

Proč si koupit Mat

Jóga rohože (nazývané také lepkavé podložky) se používají ve většině jógy poskytovat odpružení a trakci. Zatímco obvykle můžete pronajmout podložku na cvičení jógy, je to dobrý nápad koupit si vlastní. To bude platit za sebe docela rychle, takže nemusíte čekat a uvidíme, jestli to jóga věc tyčinky před přijetím skok do vlastnictví mat. Zatímco váš závazek k józe nemusí ovlivnit vaše rozhodnutí, vaše pocity potu jiných lidí a tělních tekutin by měl. Sdílené rohože mohou obsahovat bakterie, včetně stafylokok a houby. Dále budete potřebovat podložku, pokud máte v plánu dělat žádnou jógu doma.

Základy jógy Mat

Standardní velikosti jógu je 24″ x 68″ , i když jsou k dispozici pro vysoké lidi delší rohože. Na spodním konci cenového spektra, můžete získat základní podložku pro asi 25 $. Odtamtud, ceny se pohybují až kolem 140 $ za deluxe rohože. Tyto dražší rohože jsou obvykle dodávány jejich cenovky čestně nabízet více šetrné k životnímu prostředí výrobních metod a materiálů. Budou také obvykle trvá mnohem déle, než rozpočet mat.

I když to vypadá, že existuje mnoho různých druhů jógy rohože k dispozici, bližší pohled odhalí, že většina jejich rozdíly jsou dost povrchní. Podložka může nabídnout pěkný design, nebo přijít s roztomilou tote bag, ale skutečným problémem je to, co podložka je vyrobena z. Existují tři materiály, které ovládají trh rohože jógy: PVC, guma, a TPE.

  • PVC (polyvinylchlorid) je materiál umělý, který není biologicky odbouratelný. Je to materiál volby pro low-end rohoží jako ty komunální u místního ateliéru. Nicméně, PVC nemusí vždy znamenat levný mat. To je také používáno pro velmi populární high-end Maṇḍūkou PRO série, které jsou mnohem silnější než průměrný mat a jsou prakticky nezničitelné. PVC rohože může trvat nějakou dobu nosit dovnitř. Poté, co dělat, které poskytují dobrou trakci.
  • Guma je velice jednoduché materiál. Je to přirozené, obnovitelný a biologicky odbouratelný. Guma poskytuje velmi dobrou přilnavost i když poněkud tvrdý povrch rohože. Jade Yoga učinila nejpopulárnější gumové rohože na mnoho let. Přírodního kaučuku je pro těžší rohože a může mít znatelný zápach na prvním místě. Oba tyto problémy jsou zmírněny v nových kaučuk / polyuretanové hybridních rohoží provedené Liforme a Lululemon, které jsou také velmi savé a nabízejí povrch vynikající praxe. Korku a juty rohože jsou také možnosti pro lidi, kteří chtějí přírodní rohož, ale oni jsou hodně méně široce používány.
  • Když TPE (termoplastického elastomeru) rohože přišla na trh, se zdálo, že řeší mnoho problémů s jinými materiály. I když umělá, TPE není biologicky rozložitelný. Je bez zápachu, neuvěřitelně lehké a velmi měkké cvičit a zároveň zabraňuje sklouznutí. Všechny tyto věci vytvářejí silné sloupce plus. Na straně minus, není to velmi trvanlivý.

Slip sklouznutí

V závislosti na materiálu (PVC je největším viníkem) nové rohože může být trochu kluzký. Po několika tříd, problém obvykle zmizí, jak si nosí v podložce. Pokud tomu tak není, zkuste mytí jemně, jak to může urychlit proces. Přeskočit mýdlo a pověsit ho uschnout. Pokud jsou vaše dlaně mají tendenci být zpocený, výrobek jako Yogitoes Skidless Ručník, která absorbuje vlhkost, může pomoci. Tyto rohože ručníky se staly všudypřítomné v horkých tříd jógy, kde hojné pocení může způsobit rohože dostat velmi kluzké.

Kde nakupovat

Většina jógy studia nést koberce zakoupit. Kromě podporovat místní studio, toto nastavení vám také nabízí možnost cítit různé druhy rohoží a slyšet mnoho názorů na to, jaký typ je nejlepší. Jako jóga se stává stále oblíbenější, jóga výrobky také staly samozřejmostí na sportovní obchody a obchodní domy jako cíl. Pokud jste rohož vybral už můžete najít nejlepší ceny od nakupování on-line.

Při nakupování na jógu rohože, zvážit materiál Je vyroben z, tloušťku, a trvanlivost. Všichni budou mít vliv na cenu.

Přenášení Mat

Některé jógy studia budou ukládat rohož pro vás. Pokud váš není, to je užitečné mít Vak na podložku, nebo alespoň popruh, takže si můžete hodit přes rameno. Jaký druh sáčku je nejlepší závisí na tom, jak se dostat do třídy a kolik věcí je třeba provést. Jednoduchý popruh může postačovat pro lidi, kteří jezdí do třídy, zatímco veřejná doprava dojíždějících a lidé, kteří míří do práce budou chtít něco ampler.