Čo je vinyasa joga?

Home » Review » Yoga Basic » Čo je vinyasa joga?

Čo je vinyasa joga?

Akoby praxe jogy nie je dosť zaujímavé, máte rôzne druhy jogy z čoho vyberať – ashtanga, Iyengar, Bikram, atď

Vinyasa joga jednoducho znamená pohyb spojený s dychom. Tieto pozície sú navlečené dohromady buď v krátkej alebo dlhšie toku.

Vinyasa štýl jogy je neuveriteľne dynamický. To znamená, že vaša myseľ musí zostať sústredený a v súčasnej dobe, aby bolo možné držať krok s tokom praxe. Tiež, keď sa sústredíte, vyhnúť sa vzďaľoval. Takže ste v tandeme so svojím telom, namiesto toho, aby uviazol vo vašej hlave.

Vinyasa Yoga 101

Čo je Vinyasa Flow?

Vinyasa jóga, podobne ako iné formy jogy, pochádza z Hathajoga. Vinyasa odkazuje na zladenie dychu s pohybom. To otočí inak statické ásany do viacerých dynamického toku.

Moderné formy Vinyasa toku tiež volal powerjogy a prietoku, sú zvyčajne popisovaný ako freestyle Aštanga. Nemajú držať rigidné štruktúre praxe.

Princípy a filozofia Základné Prax

Ako tvrdil, Vinyasa je perfektný koordinácia dychu s pohybom. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o filozofiu a zásady tento postup nasledovne.

konkrétne Pohyby

Vinyasa odkazuje na veľmi konkrétny sériu pohybov, ktoré navštevujú sami medzi jednotlivými ásany v sérii. To je na uvážení inštruktor jogy, čo je dôvod, prečo je dôležité, aby ste si starostlivo vybrať odborníka.

dych

Dĺžka doby nádychu a výdychu určuje dĺžku času strávite v prechode medzi ásan. Musíte dávať pozor na svoj dych a cesta medzi ásan, namiesto jednoduchého zdokonalenie vyrovnanie tela. Musíte dýchať pomocou uvoľnenú bráničný štýl, zatiaľ čo cvičí tento štýl jogy. To by malo vyzerať ako zvuk oceánu rezonujúce v krku – Ujjayi štýlu dýchanie.

svalové kontrakcie

Vinyasa jogy venuje pozornosť na Bandhu alebo svalové zamykanie, ktorý poskytuje možnosť, aby bezpečne a hladko prechádza do a z každého Asano. Existujú tri hlavné bandhy:

  1. Mula Bandhu , ktorá je vykonávaná uťahovaním svaly hrádze a panvovej oblasti.
  1. Uddiyana Bandhu , ktorý sa vykonáva ťahom za pupok smerom k chrbtici, a potom sa pohybuje mierne nahor. To pomáha k zmluve svaly v podbrušku.
  1. Jalandhar Bandhu , ktorá je vykonávaná jemným znížením bradu, zatiaľ čo vy zdvihnite hrudná kosť a zmeniť svoj pohľad na špičku nosa.

Výhody Vinyasa jogy

To sú niektoré úžasné výhody praktizovanie jogy Vinyasa.

1. vzbudzuje pocit pokoja

Tam je stály cyklus vytvorený ako nádychu a výdychu. To pomáha upokojiť aj vaša myseľ a vaše telo.

2. Detoxes celé telo

Koordinované pohybmi od jednej pózy do druhej vytvárajú vnútorné teplo a pôsobiť ako kardio tréningu. Vďaka tomu ho vypotiť, a tým pomáha pri čistení tela.

3. Pomáha zvýšiť pružnosť a svalovej sily

Nech už je váš postup je pomalý-chodil, alebo rýchla, to robí pre veľké cvičenie pre vaše telo.

4. vám umožní zostať v prítomnom

Jóga vám pomôže žiť v okamihu, a to je bránou k pravde a šťastie.

Vinyasa Practice Dnes

Ak sa naučíte na jogy Vinyasa, zistíte, že to je zvyčajne pomerne dynamický. Vinyasa prax vyžaduje, aby ste sa sústrediť a v súčasnosti. Prax je porovnateľná s meditáciu, a je často nazývaný pohybujúce meditácie.

Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od inštruktora, takže v prípade, že trieda je príliš vysoká alebo príliš nízka pre svojho vkusu, možno budete chcieť zmeniť váš inštruktor.

Obvyklý triedy Vinyasa začína Surya Namaskaras. Existuje niekoľko tried, že pred a / alebo po triede začleniť meditácii.

Čo je Vinyasa Krama?

Vinyasa Krama je krok za krokom progresie do určitého cieľa. Tento cieľ by mohlo byť zložité alebo pokročilých ásany.

Poďme rozobrať tento koncept ďalej.

Vinyasa je synchronizačný dychu a pohybu.

Krama je krok za krokom postupovať.

Takže, keď sa zaväzujú, Vinyasa Krama jogu, ste v podstate vyrásť do niečoho. V tomto prípade budete pohybovať od jednoduchej až zložitejšie ásany. Pripravíte sami, než sa dostanete do pokročilého alebo “vrchol predstavovať”.

Obvykle sekvencie Vinyasa Krama by bol založený na individuálnej tému, napríklad predklon téma alebo zadnú tému zákruty. Ale váš inštruktor bude tiež pracovať na tom, aby triede zaoblené jedno, sústrediť sa na každú časť, ktorá potrebuje prácu, ako budete postupovať do vrcholu predstavovať.

Väčšina študentov zistí, že pridanie Vinyasa Krama na Vinyasa Flow dáva oveľa väčší zmysel na mysli a tela. Telo sa zdá byť pripravení, pokiaľ ide o zložitejší ásan a systematický tok vás udržuje v pokoji a bez napätia.

Ako ste preskúmať hlbiny jogy, nezabudnite pridať Vinyasa Flow / Krama do vašej praxe. Je to jeden z najúčinnejších a systematických metód jogy. Ste si istí, love it!