Co je vinyasa jóga?

Home » Review » Yoga Basic » Co je vinyasa jóga?

Co je vinyasa jóga?

Jakoby praxe jógy není dost zajímavé, máte různé druhy jógy z čeho vybírat – Ashtanga, Iyengar, Bikram, atd

Vinyasa jóga prostě znamená pohyb spojený s dechem. Tyto pozice jsou navlečené dohromady buď v krátké nebo delší toku.

Vinyasa styl jógy je neuvěřitelně dynamický. To znamená, že vaše mysl musí zůstat soustředěný a v současné době, aby bylo možné držet krok s tokem praxe. Také, když se soustředíte, vyhnout se vzdaloval. Takže jste v tandemu se svým tělem, místo toho, aby uvízl ve vaší hlavě.

Vinyasa Yoga 101

Co je Vinyasa Flow?

Vinyasa jóga, podobně jako jiné formy jógy, pochází z hathajógy. Vinyasa odkazuje na sladění dechu s pohybem. To otočí jinak statické ásany do více dynamického toku.

Moderní formy Vinyasa toku také volal powerjógy a průtoku, jsou obvykle popisován jako freestyle Aštanga. Nemají držet rigidní struktuře praxe.

Principy a filozofie Základní Praxe

Jak tvrdil, Vinyasa je perfektní koordinace dechu s pohybem. Vzhledem k tomu, že se jedná o filozofii a zásady tento postup následovně.

konkrétní Pohyby

Vinyasa odkazuje na velmi konkrétní sérii pohybů, které navštěvují sami mezi jednotlivými ásany v sérii. To je na uvážení instruktor jógy, což je důvod, proč je důležité, abyste si pečlivě vybrat odborníka.

Dech

Délka doby nádechu a výdechu určuje délku času strávíte v přechodu mezi ásan. Musíte dávat pozor na svůj dech a cesta mezi ásan, namísto pouhého zdokonalení vyrovnání těla. Musíte dýchat pomocí uvolněnou brániční styl, zatímco cvičí tento styl jógy. To by mělo vypadat jako zvuk oceánu rezonující v krku – Ujjayi stylu dýchání.

svalové kontrakce

Vinyasa jógy věnuje pozornost na Bandha nebo svalové zamykání, který poskytuje možnost, aby bezpečně a hladce přechází do a z každého asana. Existují tři hlavní bandhy:

  1. Mula Bandha , která je prováděna utahováním svaly hráze a pánevní oblasti.
  1. Uddiyana Bandha , který se provádí tahem za pupek směrem k páteři, a pak se pohybuje mírně nahoru. To pomáhá ke smlouvě svaly v podbřišku.
  1. Jalandhara Bandha , která je prováděna jemným snížením bradu, zatímco vy zvedněte hrudní kost a změnit svůj pohled na špičku nosu.

Výhody Vinyasa jógy

To jsou některé úžasné výhody praktikování jógy Vinyasa.

1. vzbuzuje pocit klidu

Tam je stálý cyklus vytvořený jako nádechu a výdechu. To pomáhá uklidnit i vaše mysl a vaše tělo.

2. Detoxes celé tělo

Koordinované pohyby od jedné pózy do druhé vytvářejí vnitřní teplo a působit jako kardio tréninku. Díky tomu jej vypotit, a tím pomáhá při čištění těla.

3. Pomáhá zvýšit pružnost a svalové síly

Ať už je váš postup je pomalý-chodil, nebo rychlá, to dělá pro velké cvičení pro vaše tělo.

4. vám umožní zůstat v přítomném

Jóga vám pomůže žít v okamžiku, a to je branou k pravdě a štěstí.

Vinyasa Practice Dnes

Naučíte-li se na jógy Vinyasa, zjistíte, že to je obvykle poměrně dynamický. Vinyasa praxe vyžaduje, abyste se soustředit a v současnosti. Praxe je srovnatelná s meditaci, a je často nazýván pohybující meditace.

Rychlost se může lišit v závislosti na instruktora, takže v případě, že třída je příliš vysoká nebo příliš nízká pro svého vkusu, možná budete chtít změnit váš instruktor.

Obvyklý třídy Vinyasa začíná Surya Namaskaras. Existuje několik tříd, že před a / nebo po třídě začlenit meditaci.

Co je Vinyasa Krama?

Vinyasa Krama je krok za krokem progrese do určitého cíle. Tohoto cíle by mohlo být složité nebo pokročilé ásany.

Pojďme rozebrat tento koncept dále.

Vinyasa je synchronizační dechu a pohybu.

Krama je krok za krokem postupovat.

Takže, když se zavazují, Vinyasa Krama jógu, jste v podstatě vyrůst do něčeho. V tomto případě budete pohybovat od jednoduché až složitější ásany. Připravíte sami, než se dostanete do pokročilého nebo „vrchol představovat“.

Obvykle sekvence Vinyasa Krama by byl založen na individuální téma, například předklon téma nebo zadní téma zatáčky. Ale váš instruktor bude také pracovat na tom, aby třídě zaoblené jedno, soustředit se na každou část, která potřebuje práci, jak budete postupovat do vrcholu představovat.

Většina studentů zjistí, že přidání Vinyasa Krama na Vinyasa Flow dává mnohem větší smysl na mysli a těla. Tělo se zdá být připraveni, pokud jde o složitější ásan a systematický tok vás udržuje v klidu a bez napětí.

Jak jste prozkoumat hlubiny jógy, nezapomeňte přidat Vinyasa Flow / krama do vaší praxe. Je to jeden z nejúčinnějších a systematických metod jógy. Jste si jisti, love it!