Čo môžete očakávať počas svojho prvého Bikram jogy

Home » Review » Yoga Basic » Čo môžete očakávať počas svojho prvého Bikram jogy

 Čo môžete očakávať počas svojho prvého Bikram jogy
Bikram jóga je veľmi špecifický horúce metodika joga. Je dôležité si uvedomiť, že Bikram jóga je vždy horúca joga, ale horúca jóga je nie vždy Bikram. Inými slovami, Bikram jóga je “značka” verzia jogy vykonáva v horúcom štúdiu.

Pre každého nového na koncept horúce jogy, môže byť prospešné, aby vaše prvej triedy v štúdiu Bikram jednoducho preto, že normy Bikram sú neuveriteľne detailné, a všetky štúdiá Bikram dodržiavať rovnaké štandardy. To znižuje niektoré neistoty sa snaží novú triedu, pretože okrem inštruktora, skoro všetky detaily tréningu sú vopred určené. Nový študent môže pripraviť na triedu a presne vedieť, čo môže očakávať. Napríklad, musí Bikram štúdia a tried:

  • Sa zahrieva na teplotu 105 ° C, 40% vlhkosti
  • Majú koberec podlahy
  • Majú zrkadla na čelnej stene
  • Sa učí Bikram-potvrdili inštruktori
  • Posledných 90 minút
  • Skladá sa z špecifického začína jogy sekvenciu vrátane dvoch dychových cvičení a 26 pozíciami (odchýlky od tejto rady nie sú povolené)
  • Majú jasné osvetlenie
  • Nemajú prehrávanie hudby počas výučby

Ako nový študent, môžete si byť istí, že každá trieda, ktorú navštevujú je primerane sledovaná a že nebude vyvíjaný tlak, aby sa zasadila minulosti vašich osobných obmedzenia. To je dôležité, pretože pracuje v horúcom a vlhkom priestore, pokiaľ nie je vhodne riadená, by mohlo viesť k horúčkovitých ochorení.

Vzal som prvú triedu Bikram ako súčasť predplatného ClassPass, a dôkladne si to užil. Bolo to ťažké, bolo to páchnuce a potil som sa ako pes, ale potom som sa cítil úžasne. Ak uvažujete mieri do neďalekého ateliéru, je to, čo by ste mali vedieť pred odchodom:

1. Možno Vôňa

Dal 30 ľuďom do horúcej, vlhkej miestnosti po dobu 90 minút, s cieľom prinútiť intenzívnou pot, a budete skončiť s páchnuce miestnosti. Trieda I sa začal asi 30 minút po predchádzajúcom triedy a prechádzky v Prvýkrát som sa cítil, akoby som šiel do intenzívnej verzii strednej škole chlapčenské šatni. Tie by mohli získať aklimatizované na vôňu, akonáhle ste boli v miestnosti na chvíľu, ale nikdy úplne nezmizne. Len vedomie, že vaše vlastné spotené telo začne páchnuce až na miesto, taky, takže si môžete naozaj nenávidieť na zápach iných národov.

2. Bude to Hot-vhodne oblečení

Mylne som nosil dlhé jogy nohavice a bavlnené tielko na môj prvej triedy. Ver mi, keď hovorím, že som oblečený. Veľa žien nosí jogy výbavu podobný Booty šortky a športovú podprsenku, zatiaľ čo chlapi sú väčšinou bez košele a atletickej šortky.

Neváhajte a nosiť, čo sa cítite najpohodlnejšie, ale tesne priliehajúce, pot odvádzajúci výbavu, najmä šortky a tielko alebo športová podprsenka pre ženy, a šortky s alebo bez potu odvádza tričko pre mužov sú vaše najlepšie stávky.

Ak sa vám nepáči na teplo alebo potenie, pravdepodobne nebude páčiť Bikram. To nie je pre každého.

3. Priveďte vodu a jedlo

Hydratačný pred triedou, je nesmierne dôležité, pretože chcete, aby sa ubezpečil, že nie ste dehydratovaná predtým strávil 90 minút v 105 stupňovom teple. Je tiež dôležité, aby voda so sebou do štúdia. Inštruktor navrhuje jednu prestávku vody predčasné v triede, ale môžete v priebehu vziať dobrovoľné prestávky. S množstvom budete potenie, mali by ste sa snažiť vypiť niekoľko uncí aspoň každých 10-15 minút.

Po škole, budete musieť doplniť svoje tekutiny, takže náplň vášho fľašu s vodou, alebo majú iný po ruke, takže si môžete vypiť. Tiež som zistil, že vlk hlad po hodine. Ja by som navrhnúť balenie ľahké občerstvenie môžete jesť na ceste domov, prípadne jablko a reťazec syr, alebo jeden-slúžiť časti hummus a praclíky. Kombinácia bielkovín a sacharidov môže pomôcť udržať vás, kým ste schopní sadnúť ďalším jedlom.

4. Prineste na prezlečenie

Bikram štúdiá sú povinní poskytnúť sprchy, takže ak dávate prednosť sprchovanie hneď po škole, je to vždy možné. Pokiaľ však dávate prednosť sprchovanie doma, budete aj naďalej chcieť prezliecť tesne pred odchodom do štúdia. Nebudem preháňať, keď poviem, že potil viac počas mojej triede Bikram, ako som hral 6-tich hodín basketbalu v un-klimatizovanú posilňovňu v Texase v polovici leta. Tie nechceš ísť domov, keď to na sebe šaty mokrej to pocit, ako by ste práve vyliezol z bazéna.

5. Môžete (a mali) prestávky podľa potreby

Keď som išiel do štúdia a povedal inštruktor to bolo prvýkrát, čo som sa vyskúšať Bikram, povedala mi: “Tvoj jediným cieľom pre dnešok je, aby zostali v miestnosti. Nezaujíma ma proste klamať, keď na podložke Celý trieda a nepokúšajte jeden predstavovať, len chcem, aby si zostal v pokoji. ” Inými slovami, mohol by som robiť to, čo som potreboval urobiť, aby sa cez triedu. Zistil som, že pri pravidelnej vodné prestávky, aj keď som sa snažil každý predstavovať, som sa rozhodla z ťavy predstavovať, pretože som zistil, že stále slabosti. Namiesto toho som si sadol, pil vodu, a pripojil sa späť, keď prešiel závrat.

Dokonca aj skúsený Bikram jogínov často prestávky, takže si toľko, koľko potreboval, a uistite sa, že budete piť dostatok vody. Cieľom, najmä ak ste začiatočník, je zostať v miestnosti a zvyknúť si na teplo.

6. Budete aby ostali v izbe

Pozri bod vyššie. Pobyt v miestnosti a acclimating do tepla je dôležitou súčasťou Bikram jogy, pretože teplo samo pomáha uvoľniť vás zvýšiť flexibilitu vašich svalov.

7. Poses začiatočník-Friendly

Pred mojou prvej triede, povedal som svojmu manželovi: “Dúfam, že nás nepýtajte robiť nejaké bláznivé headstands alebo zostatok predstavuje.” Oni nie. Rad 26-póza je prevzatý z Hathajoga, a výučba je veľmi začiatočník príjemný. Kým pokročilejšie verzie každého predstavovať sú zavedené, sú všetky možné pre skutočných začiatočníkov, aby sa na, a to aj tých, ktorí nie sú veľmi flexibilné.

8. Možno sa vám nepáči to okamžite

Nebol som veľký fanúšik Bikram zatiaľ čo trieda prebiehala. Nevadilo mi pózy, a to nebolo, že som nenávidel teplo. Bola to skúsenosť všeobecného nepohodlie, extrémne teplo, aktivity a trvalo sa zvyšujúce dehydratácii spolupracovať s cieľom zvýšiť svoju tepovú frekvenciu, napádať môj dych, a tlačiť ma okolo môjho normálny rozsah pohybu. Trvalo veľa mentálne sústredenie sa zamerať na riadnu formu a zároveň sa snaží nie premýšľať o celkovej nepohody som sa cítil. Bol som pripravený na triedu na viac ako asi v polovici cesty.

To znamená, že odchádzam štúdio, cítil som, ako unavený a nažive osviežujú. Vyčerpaný, ale aj nadšení pre zvyšok svojho dňa. Ten pocit trval celých 24 hodín. Akékoľvek cvičenie, ktoré dodáva tento druh duševnej prínos a pozitívne žiara je cvičenie stojí za to znova robiť.