Čo očakávať od Hatha jogy

Home » Review » Yoga Basic » Čo očakávať od Hatha jogy

Učiť históriu hathajógy a čo súčasní triedy sú podobné

Čo očakávať od Hatha jogy
Hatha je veľmi široký pojem, ktorý zahŕňa niektoré z fyzikálnych praktík jogy. To môže byť používaný popisovať všetky druhy cvičení jogy od Iyengar k ashtanga a všetko, čo spadá medzi i mimo neho. V skutočnosti, niektoré z mnohých súčasných typov fyzickej jogy, ktoré sú populárne aj dnes môže byť presne opísaná ako hatha jogy.

História Hatha

Hatha znamená silný v sanskrte, staroveký indický jazyk, ktorý je zdrojom väčšiny terminológie Yoga. Podľa Ellen Stansell, učenec jogové literatúry, termín môže prísť do prevádzky už v 12. storočí. Hoci hatha je považovaný na miernom konci spektra v týchto dňoch, Stansell predpokladá, že to musí mať zdalo silná v porovnaní s jemnejšími praktík (meditácia, napríklad), ktoré boli k dispozícii v tej dobe.

Prvý indický guru ktorí priniesli jogy na západnej publikum v polovici 19. storočia vyžadoval bolesti dištancovať od hatha jogy, ktoré sa v súvislosti s putovanie pouličných žobrákov zvanej yogins. Vo svojej knihe “Joga orgán: Počiatky moderného Posture praxe,” Mark Singleton hovorí, že to nebolo až do medzinárodnej popularite fyzického pohybu kultúry neskôr v 19. storočí, ktorá hatha jogy bol integrovaný do učenia vyvážené na Západ.

Súčasní hathajógové Classes

Vzhľadom na to, že slovo má takú otvorenú význam, čo by ste mali očakávať, že ak sa chystáte na hatha jogy? Dnes hatha sa najčastejšie používa na opis jemné, základné kurzy jogy, ktoré zdôrazňujú statických pozícií v porovnaní s štýly s viac pohybu a toku. Očakávajú pomalší tempe tiahnuci zamerané triedu s niektorými základnými dychové cvičenia (Pranayama) a snáď aj sediaci meditácie na konci. tried Hatha sú dobrým miestom pre prácu na vyrovnanie, naučiť relaxačné techniky, a stať sa pohodlne robil pri stavbe pevnosť a pružnosť.

Triedy Hatha Flow

Len aby to nebolo tak jednoduché, niektoré štúdiá hodiť niečo, čo nazýva hatha toku do mixu. Triedy, v ktorom sa pohybujú od póze predstavovať v sekvencii bez odpočinku možno tiež správne opísať ako vinyasa. Pre ďalšie pridať do zmätku, môžete vidieť aj hatha tok a vinyasa na pláne v miestnom štúdiu. V tomto prípade možno očakávať, že voľba vinyasa byť trochu viac energický, ale to záleží na štýle každého jednotlivého učiteľa, že je to nemožné, aby sa konečný k tomuto bodu, bez konkrétnej triedy. Ak budete potrebovať ďalšie vysvetlenie, opýtajte sa štúdio, ako triedy líši, alebo sa snažia sami zistiť.

Je Hatha joga pre vás najvhodnejší?

Skúste triedu hatha Ak je myšlienka jemné jogy apeluje na vás, alebo sa zdá práve pre vaše telo. To môže byť skvelý úvod do jogy, ale nemali by byť zamenené pre ľahkú jogu, pretože to môže ešte byť náročné ako fyzicky, tak psychicky.

Hatha triedy poskytujú príležitosť pretiahnuť, oddýchnuť si a uvoľniť napätie, ktoré poskytujú dobrý protipól k obom rušný životný štýl a kardio tréningu. Ak pôjdete do triedy hatha a to je príliš pomalý alebo nie je dostatočne aktívna, nevzdávajte to na joge úplne. Existuje rýchlejší-chodil, viac atletické spôsoby, ako robiť jogu. Skúste vinyasa alebo sila jogy, a uvidíme, či to je vaša rýchlosť.