Co očekávat od Hatha jógy

Home » Review » Yoga Basic » Co očekávat od Hatha jógy

Učit historii hathajógou a co současní třídy jsou podobné

Co očekávat od Hatha jógy
Hatha je velmi široký pojem, který zahrnuje některé z fyzikálních praktik jógy. To může být používán popisovat všechny druhy cvičení jógy od Iyengara k Ashtanga a vše, co spadá mezi i mimo něj. Ve skutečnosti, některé z mnoha současných typů fyzické jógy, které jsou populární i dnes může být přesně popsána jako hatha jógy.

Historie Hatha

Hatha znamená silný v sanskrtu, starověký indický jazyk, který je zdrojem většiny terminologie Yoga. Podle Ellen Stansell, učenec jógové literatury, termín může přijít do provozu již v 12. století. Ačkoli hatha je považován na mírném konci spektra v těchto dnech, Stansell předpokládá, že to musí mít zdálo silná ve srovnání s jemnějšími praktik (meditace, například), které byly k dispozici v té době.

První indický guru kteří přinesli jógy na západní publikum v polovině 19. století vyžadoval bolesti distancovat od hatha jógy, které se v souvislosti s putování pouličních žebráků zvané yogins. Ve své knize „Jóga orgán: Počátky moderního Posture praxe,“ Mark Singleton říká, že to nebylo až do mezinárodní popularitě fyzického pohybu kultury později v 19. století, která hatha jógy byl integrován do učení vyvážené na Západ.

Současní hathajógové Classes

Vzhledem k tomu, že slovo má takovou otevřenou význam, co byste měli očekávat, že pokud se chystáte na hatha jógy? Dnes hatha se nejčastěji používá k popisu jemné, základní kurzy jógy, které zdůrazňují statických pozic ve srovnání s styly s více pohybu a toku. Očekávají pomalejší tempu táhnoucí zaměřené třídu s některými základními dechová cvičení (Pranayama) a snad i sedící meditace na konci. tříd Hatha jsou dobrým místem pro práci na vyrovnání, naučit relaxační techniky, a stát se pohodlně dělal při stavbě pevnost a pružnost.

Třídy Hatha Flow

Jen aby to nebylo tak jednoduché, některá studia hodit něco, co nazývá hatha toku do mixu. Třídy, ve kterém se pohybují od póze představovat v sekvenci bez odpočinku lze také správně popsat jako vinyasa. Pro další přidat do zmatku, můžete vidět i hatha tok a vinyasa na plánu v místním studiu. V tomto případě lze očekávat, že volba vinyasa být trochu víc energický, ale to záleží na stylu každého jednotlivého učitele, že je to nemožné, aby se konečný k tomuto bodu, aniž by konkrétní třídy. Pokud budete potřebovat další vysvětlení, zeptejte se studio, jak třídy liší, nebo se snaží sami zjistit.

Je Hatha jóga pro vás nejvhodnější?

Zkuste třídu hatha-li myšlenka jemné jógy apeluje na vás, nebo se zdá právě pro vaše tělo. To může být skvělý úvod do jógy, ale neměly by být zaměněny pro snadnou jógu, protože to může ještě být náročné jak fyzicky, tak psychicky.

Hatha třídy poskytují příležitost protáhnout, odpočinout si a uvolnit napětí, které poskytují dobrý protipól k oběma rušný životní styl a kardio tréninku. Pojedete-li do třídy hatha a to je příliš pomalý nebo není dostatečně aktivní, nevzdávejte to na józe úplně. Existuje rychlejší-chodil, víc atletické způsoby, jak dělat jógu. Zkuste vinyasa nebo síla jógy, a uvidíme, jestli to je vaše rychlost.