Co to jest właściwy czas, aby praktykować jogę?

Home » Review » Health » Co to jest właściwy czas, aby praktykować jogę?

Co to jest właściwy czas, aby praktykować jogę?

Mówimy tyle o jodze, ale często nie dyskutować najlepszy czas, aby je praktykować. Nie jestem pewien, czy wiesz, ale istnieje cała nauka, która mówi o tym, kiedy i gdzie ćwiczyć jogę.

Intrygujące, prawda? I przez cały ten czas, zostaliśmy uprawiania jogi nie wiedząc o tym.

Również, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego programy jogi są zwykle opisywany w gniazdach porannych w telewizji? Tam na pewno musi być jakiś powód, dla niego, a tam jest. Przekonajmy ją poniżej.

Kiedy praktykować jogę?

Dzień jest podzielony na cztery części w jogicznej nauki. Są Brahma muhurta, Wschód, Południe i Zachód.

Jeśli chcesz ćwiczyć jogę jako sposób, aby podnieść swoją duchową istotą, Brahma muhurta jest idealny czas, aby ćwiczyć. Ale jeśli szukasz tylko na fizyczne samopoczucie, czas wschodów słońca lub czas zrobi.

Noon nie jest zalecane, ponieważ jest to czas posiłek i organizm potrzebuje odstęp co najmniej 4 do 6 godzin po jedzeniu ćwiczyć jogę tak, że żywność dostaje trawione przez następnie i wydatkuje energię. Ponadto, pocimy się w południe z powodu upału, a to odwadnia organizm.

Tak, najlepiej, Brahma muhurta byłby najlepszy czas, aby ćwiczyć jogę, ale lepiej jest wybrać czas, który jest wygodny dla Ciebie, a nie jest sztywna. Co jest ważniejsze jest, aby zdobyć najlepsze z każdej sesji jogi i wypróbować różne techniki, aby zwiększyć swoje doświadczenie.

Asany można praktykować albo rano lub wieczorem na pusty żołądek, ale upewnij się, że nie praktykują trudne asany, które będą drut cię tuż przed snem. Jednakże, w godzinach porannych, można ćwiczyć je wszystkie unstiffen i naładować swoje ciało.

Pranajama też, jak asany, może być praktykowane rano lub wieczorem, ale upewnij się, że nie jest w ciągu dwóch do czterech godzin po posiłku. Jest to idealny sposób, aby utrzymać napięcie i zmęczenie w zatoce.

Zważywszy, że można praktykować medytację o każdej porze dnia, tak długo, jak nie jesteś senny, nietrzeźwy lub hiper. An awake i zrelaksowany stan umysłu jest to doskonała okazja, aby medytować. Również odczekać dwie godziny po posiłku, aby medytować, aby uniknąć czując tępy i senność.

Joganidra można uprawiać o każdej porze dnia, nawet bezpośrednio po posiłku, tak długo, jak nie zasnąć podczas gdy jesteś na to.

Teraz, gdy wiemy, kiedy i kiedy nie praktykować jogę, niech dowiedzieć się najlepszy czas, aby je praktykować.

Jaki jest najlepszy czas, aby praktykować jogę?

Dawn to najlepszy czas, aby ćwiczyć jogę. Brahma muhurta, który jest 03:40, nie jest praktycznym rozwiązaniem dla wielu z nas. Dlatego, według ekspertów, czas wschodów jest idealny i praktyczny.

Podobny do tego, jak rozpocząć dzień od kawy lub herbaty, zrobić z jogi. Świeże powietrze w godzinach porannych jest idealny i pomaga przygotować się do wyzwań nadchodzących dni. I co jest jeszcze lepsze jest to zastrzyk energii można uzyskać z sesji jogi, który może pokonać bez kawy lub herbaty.

Choć pozy aktywować was i sprawić, że elastyczne na dzień, jogiczne oddychanie pobudza, oczyszcza i pobudza umysł. Utrzymuje on również świeża i odmłodzona. Praktyka jogi rano będzie Cię wyważone i nie pozwól kwestie takie jak korki, napiętych harmonogramów pracy, czy pracach domowych przeszkadza.

Po przebudzeniu, opróżnienie jelit, oczyścić i uzyskać natychmiastowe ćwiczyć. W ten sposób, są mniej prawdopodobne, aby przejść praktykę lub zbyt zmęczony, żeby to zrobić.

W godzinach wieczornych, objawy te są bardziej prawdopodobne, ponieważ, po długim dniu w pracy, wolisz odpocząć i oglądać telewizję, zamiast ćwiczyć jogę. Więc zrobienia i posypana nim w godzinach porannych.

Poranki są kiedy mięśnie i stawy są najsztywniejszy. odcinki jogi i dodaje elastyczności do nich, pomagając w ten sposób można na palcach przez cały dzień bez żadnych trudności.

Praktykowanie jogi wcześnie rano jest doskonałym sposobem, aby odświeżyć umysł i ducha i uzyskać gotowy do podejmowania wyzwań dnia. Będzie on ostatecznie obudzić was i sprawić, że uścisk dynamikę dnia.

Ponadto, produkcja potu jest niska w godzinach porannych, utrzymując odwodnieniu organizmu znacznie niższa. Twoje ubrania nie będą się zbyt tłuste i śluzowaty.

Przy tak wielu korzyści z nim związane, nic dziwnego, wiele tradycji rozważyć czas rano jako święte.

Teraz, nauczmy się aspekty, które działają najlepiej dla zdrowego i całościowego doświadczenia jogi.

Sposób praktykować jogę Dla najlepszych rezultatów

1. Timing

Jak już wspomniano, poranki są najlepsze. Zaleca specjalnie Sunrise czas. W przeciwnym razie, w każdej chwili między 5 rano do 7 rano rano zrobi. To jest, kiedy czujesz się aktywny, a powietrze jest świeże. Trening okaże się być przyjemne.

2. Umieść praktyki

Wybierz miejsce, które jest czyste i spokojne. Może to być w domu lub na zewnątrz, jak w parku, a nawet miejsce do jogi. Upewnij się, że są wygodne w przestrzeni i może całkowicie skupić się na praktyce.

Unikaj uprawiania jogi w bezpośrednim świetle słonecznym, zimny wiatr, lub miejsce z wielu owadów.

3. Joga akcesoria

Akcesoria sprawi, że praktyka gładką i bardziej komfortowe. Dostać się piękny jogi maty. Mata, który pozwala ćwiczyć pozy jak medytować komfortowo.

Niektóre inne urządzenia jak klocki, pasy, poduszki, koce i pomóc złagodzić do pozach lepiej. Są przydatna dla początkujących, osób starszych i osób z problemami fizycznymi.

4. Odzież

Upewnij się, że średnie zużycie dopasowanie i wygodne ubrania, które nie przeszkadzające w pracy i pomaga skręcać i obracać łatwo.

Wyjąć wszystkie akcesoria z organizmu jak okulary, zegarki i ciężkiej biżuterii i zachować je na bok.

5. Sekwencja Zamówienie

Rozpocznij z asan. Popij pranajamy i medytacji. Kolejność jest przygotowanie ciała naukowo dobrze medytować. Asany sprawi, że fizycznie i Pranajama przygotowuje umysł do medytacji. Świadomość wzrasta z każdym kroku, pomaga lepiej medytować.

Przestrogi

W zależności od wieku i umiejętności lekarza, indywidualna praktyka jogi muszą być zaprojektowane. Po standardowym formacie joga nie jest zalecany bez konsultacji.

Nie praktykować jogę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji odurzających.

Osoby z zagadnieniami fizycznymi lub psychicznymi lub chorób należy najpierw skonsultować się z lekarzem i pracować z instruktorem jogi, aby uniknąć komplikacji.

Załóżmy teraz odpowiedzieć na pewne wspólne zapytania o jodze.

Odpowiedzi eksperta Dla czytelników pytania

Jak długo mogę ćwiczyć jogę?

Idealnie, godzinę lub półtorej godziny są dobre. W przeciwnym razie, spędzić co najmniej 20 minut w praktyce.

Jak często mogę ćwiczyć jogę?

Praktyka jogi każdego dnia, jeśli to możliwe, lub co najmniej trzy razy w tygodniu.

Będąc w stanie ćwiczyć jogę codziennie bez wysiłku jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie. Ale jak? Kilka prostych wskazówek i technik pomoże, a wymienione powyżej będą się przydać. Dokonać zmian w praktyce odpowiednio i uzyskać jak najwięcej z niego. Idź po to!