Co warto wiedzieć przed zakupem matę do jogi – Wszystkie maty są nie równe

Home » Review » Yoga Basic » Co warto wiedzieć przed zakupem matę do jogi – Wszystkie maty są nie równe

Co warto wiedzieć przed zakupem matę do jogi - Wszystkie maty są nie równe

Dlaczego warto kupić maty

maty do jogi (zwane również lepkie maty) są stosowane w większości klas jogi, aby zapewnić amortyzację i przyczepność. Podczas gdy zazwyczaj można wynająć matę w studiu jogi, że to dobry pomysł, aby kupić własne. Będzie to zwróci się dość szybko, dzięki czemu nie trzeba czekać i zobaczyć, czy to joga rzeczą kije przed podjęciem zanurzyć się własności mat. Podczas gdy zobowiązanie do jogi nie musi wpływać na decyzję, swoje odczucia na temat cudzej potu i płynów ustrojowych powinno. Udostępnione maty może siedliskiem bakterii, w tym gronkowca i grzyba. Potrzebny będzie również matę jeśli planujesz robić żadnych jogi w domu.

Podstawy jogi

Standardowy joga mata jest wielkości 24″ x 68″ , choć dłuższe maty są dostępne dla wysokich osób. Na niskim końcu spektrum cen, można uzyskać podstawową matę za około $. 25 Stamtąd, ceny wahają się około 140 $ za deluxe maty. Te droższe maty zazwyczaj pochodzą ich metki uczciwie oferując bardziej przyjaznego dla środowiska metod produkcji i materiałów. Będą też generalnie trwało o wiele dłużej niż maty budżetu.

Chociaż wydaje się, że istnieje wiele różnych rodzajów jogi maty dostępne bliższe spojrzenie pokazuje, że większość z tych różnic są dość powierzchowne. Mata może oferować ładny wygląd lub pochodzą z cute torbie, ale prawdziwym problemem jest to, co mata wykonana jest z. Istnieją trzy materiały, które dominują na rynku matę do jogi: PVC, gumy i TPE.

  • PCV (polichlorek winylu) jest sztuczny materiał, który nie jest biodegradowalny. Jest to materiał z wyboru dla mat low-end, takich jak te, które komunalnych w lokalnym studio. Jednak PVC nie zawsze oznacza tanie matę. Jest również stosowany do bardzo popularnej high-end Manduka serii PRO, które są o wiele grubsze niż przeciętny maty i są praktycznie niezniszczalne. Maty z PCW może zająć trochę czasu, aby nosić w. Kiedy to robią, zapewniają dobrą przyczepność.
  • Guma jest dość prosty materiał. To naturalne, odnawialne i biodegradowalne. Guma zapewnia bardzo grippy jeśli nieco twardą powierzchnię matową. Jade Joga dokonał najpopularniejsze maty gumowe przez wiele lat. Kauczuk naturalny sprawia, że jest cięższy maty i może mieć zauważalny zapach na początku. Oba te obawy są łagodzone w nowe hybrydowe maty gumowe / poliuretanowych dokonanych przez Liforme i Lululemon, które również są bardzo chłonne i oferują doskonałą powierzchnię praktyce. Korek i maty jutowe są również opcje dla ludzi, którzy chcą naturalny mat, ale są one znacznie mniej powszechnie stosowane.
  • Kiedy TPE (termoplastycznego elastomeru) maty wszedł na rynek, ale wydawało się rozwiązać wiele problemów, z innych materiałów. Choć wykonane przez człowieka, TPE ulega biodegradacji. Jest bezwonny, niezwykle lekki i bardzo miękki, aby ćwiczyć jednocześnie zapobiegając ślizganiu. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że dla silnego kolumny plus. Po stronie minusów, to nie jest bardzo trwały.

Slip zsunięciem się

W zależności od materiału (PVC jest największym winowajcą) nowe maty mogą być nieco śliskie. Po kilku klas, problem zazwyczaj odchodzi jak nosisz w matę. Jeśli nie, spróbuj umyciu go delikatnie, jak to może przyspieszyć ten proces. Przejdź mydło i powiesić do wyschnięcia. Jeśli Twoje dłonie stają się spocony, produkt jak ręcznik Yogitoes Skidless, który absorbuje wilgoć, może pomóc. Te ręczniki mata stały się wszechobecne w zajęciach jogi, gdzie gorące obfity pot może spowodować maty się bardzo śliska.

Gdzie kupować

Większość studia jogi nosić maty do zakupu. Oprócz wspierania lokalnego studia, to ustawienie oferuje również możliwość poczuć różne rodzaje mat i usłyszeć wiele opinii na temat, jakiego typu jest najlepszy. Jak joga staje się coraz bardziej popularne, produktów jogi stają się powszechne w sklepach sportowych towarów i domy towarowe jak Target. Jeśli mata wybrał już, można znaleźć najlepsze ceny na zakupy w Internecie.

Robiąc zakupy na matę do jogi, rozważyć materiał jest robione z, grubość i wytrzymałość. Wszystko będzie miało wpływu na cenę.

Niosąc swoje łoże

Niektóre studia jogi będzie przechowywać swoje łoże dla Ciebie. Jeśli twój nie robi, jest przydatny do jogi worek, albo przynajmniej pasek, dzięki czemu można wyrzucić go na ramieniu. Jaki rodzaj torby jest najlepsza zależy od tego jak dostać się do klasy i ile rzeczy masz do wykonania. Prosty pasek może wystarczyć dla osób, które kierują do klasy, a osoby dojeżdżające do pracy środkami transportu publicznego i ludzi, którzy idą do pracy będzie chciał coś szerszy,.