Czego można oczekiwać od hatha jogi klasy

Home » Review » Yoga Basic » Czego można oczekiwać od hatha jogi klasy

Poznać historię hatha jogi i co zajęcia współczesne są jak

Czego można oczekiwać od hatha jogi klasy
Hatha to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkie fizyczne praktyki jogi. Może być stosowany do opisania każdego rodzaju praktyki jogi Iyengara od do Ashtanga i wszystko, co mieści się pomiędzy i poza nią. W rzeczywistości każdy z wielu współczesnych rodzajów jogi fizycznej, które są popularne dziś można dokładnie określić jako hatha jogi.

Historia Hatha

Hatha oznacza stanowczy w sanskrycie, starożytnym języku Indii, który jest źródłem większości terminologii joga jest. Według Ellen Stansell, uczony literatury jogicznej, termin może pochodzić do użytku już w 12 wieku. Chociaż hatha jest uważany na łagodnym końcu spektrum tych dniach Stansell zakłada, że musi się wydawać silny w porównaniu do bardziej subtelnych praktyk (medytacja, na przykład), które były dostępne w tym czasie.

Pierwszy indyjski guru, który przyniósł jogi zachodniej publiczności w połowie 19 wieku starał się dystansować się od hatha jogi, którą związanego z wędrówki żebraków ulicznych zwanych Joginów. W swojej książce „Joga Ciało: Początki współczesnej Posture praktyce” Mark Singleton twierdzi, że nie było aż do międzynarodowej popularności ruchu kultury fizycznej później w 19 wieku, że hatha jogi został zintegrowany z naukami eksportowanych na Zachód.

Współczesne Ćwiczenia Hatha Jogi

Biorąc pod uwagę, że słowo ma taką otwartą znaczenie, co należy się spodziewać, jeśli wziąć udział w zajęciach jogi hatha? Dzisiaj, hatha jest najczęściej używany do opisania delikatny, podstawowe zajęcia jogi, które podkreślają postawy w stosunku do statycznych stylów z więcej ruchu lub przepływu. Spodziewaj się wolniej tempie rozciąganie koncentruje klasy z kilku podstawowych ćwiczeń oddechowych (pranajamy) i być może siedzącej medytacji na końcu. zajęcia Hatha są dobrym miejscem do pracy na wyrównanie, nauczyć się technik relaksacyjnych i stać się komfortowo z jogi podczas budowania wytrzymałości i elastyczności.

Ćwiczenia Hatha przepływowe

Wystarczy mylić rzeczy, niektóre studia rzucić coś o nazwie przepływu hatha do miksu. Klasy, w których po przejściu z pozy pozować w sekwencji bez odpoczynku może także poprawnie opisać jako vinyas. Aby dodatkowo dodać do bałaganu, można zobaczyć zarówno przepływ hatha i Vinyasa w harmonogramie w lokalnym studio. W tym przypadku, należy oczekiwać opcja Vinyasa być trochę bardziej energiczne, ale tak wiele zależy od stylu każdego nauczyciela, że ​​nie da się ostateczne w tej kwestii bez podejmowania konkretnych klas. Jeśli potrzebujesz więcej wyjaśnień, poproś studio jak zajęcia różnią się lub próbować je sam się tego dowiedzieć.

Czy Hatha Joga dla Ciebie?

Spróbuj klasę hatha jeśli idea jogi łagodnych odwołań do Ciebie lub wydaje prawo do swojego ciała. To może być doskonałym wprowadzeniem do jogi, ale nie powinno być mylone z łatwego jogi, ponieważ może być nadal wyzwaniem zarówno fizycznie jak i psychicznie.

hatha zapewnić możliwość rozciągania się odprężyć i uwolnienie naprężenia, zapewniając dobre przeciwwagę dla obu napiętych życia i sercowo treningów. Jeśli pójdziesz do klasy hatha i czuje się zbyt wolno lub zbyt mało aktywny, nie poddawaj się na jogę całkowicie. Są szybsze tempo, bardziej atletyczna sposobów na jogę. Spróbuj lub Vinyasa Power Yoga klasę, i zobaczyć, czy to bardziej prędkość.