Czy Bikram Yoga bezpieczne? Badania na bezpieczeństwie Bikram Yoga

Home » Review » Yoga Basic » Czy Bikram Yoga bezpieczne? Badania na bezpieczeństwie Bikram Yoga

Czy Bikram Yoga bezpieczne?  Badania na bezpieczeństwie Bikram Yoga
Dwadzieścia sześć postawy i dwa ćwiczenia oddechowe. To formuła za metodę, która Bikram Choudhury Bikram chronionych prawem autorskim w 2002 roku (choć status praw autorskich jest pytanie po przeglądzie 2012). Nauczyciele zgodnie ze standardową skrypt podczas instruowania sekwencję 90 minut. I, oczywiście, zrobić to w gorącym pomieszczeniu. Jak ciepło? Dobrze urzędowy wymaganej temperatury 105 ° F przy wilgotności 40 procent. Przez wiele lat, zarówno wewnętrznych, którzy przysięgają przez uzdrawiającej mocy tej spoconej praktyce i outsiderów, którzy krzywo patrzeć na nią nie zastanawiał się nad skutkami tego ćwiczenia wykonanej w ciepła i wilgoci na wewnętrznej temperatury wnętrza ciała. Teraz badacze zaczynają patrzeć w tym samym numerze.

Badanie

Dwa ostatnie badania stosowane podobną metodologię. tematy badawcze połknięcia małych termometrów do pomiaru temperatury i ich podstawowe nosił pulsometrem. Oba badania były małe, a tylko około 20 osobników w każdej grupie, a zarówno wykorzystywanych ludzi, którzy doświadczyli w Bikram Yoga.

Wyniki pierwszego badania ukazał się w 2013 roku prowadzone przez Briana Tracy L., profesora Colorado State University, którzy przeprowadzili dwa wcześniejsze badania dotyczące skutków Bikram joga na wytrzymałość i elastyczność, to nowe badania koncentrowały się na ile kalorii spalony podczas sesji jogi Bikram. W 19 uczestnicy ćwiczyli jogę indywidualnie w laboratorium podczas słuchania nagrania z instrukcją nauczyciela. Zostały one monitorowane w celu określenia ich tempo przemiany materii, tętno i temperaturę rdzenia. Ich temperatura wzrosła w całej klasie i plateau średnio 100,3 F, która została ustalona nie są niebezpieczne. Mężczyźni w badaniu spalił średnio 460 kalorii na sesji, podczas gdy kobiety spalone 333, nieco mniej niż reklamowany przez entuzjastów Bikram.

Drugie badanie miało podobną metodologię, chociaż joga zostało zrobione w studio jogi Bikram z certyfikowanym nauczycielem zamiast laboratorium. Dwadzieścia tematy zostały uwzględnione w tym projekcie badawczym, który został sponsorowany przez Amerykańską Radę na ćwiczenia i przeprowadzonych na University of Wisconsin Emily Quandt. Znowu temperatura wzrosła w ciągu klasy. Pod koniec sesji, średnie temperatury były najwyższe rdzeniowe 103,2 F dla mężczyzn i 102 F dla kobiet. Jeden z uczestników miał skok do 104,1 F i siedem przedmiotów poszedł powyżej 103 F.

wnioski

Chociaż w obu badaniach stwierdzono, że temperatura ciała wzrosła w trakcie zajęć na poziomie powyżej 100, to trochę trudne do porównania wyników, ponieważ wszyscy mamy od pierwszego badania jest przeciętny. Może okazać się, że niektóre osoby nie dostać się do bardziej niebezpiecznej zakresie temperatur, jak widzimy w drugim badaniu. Ponieważ oba badania są małe, trudno, aby zamiatanie wnioski, ale wydaje się, można powiedzieć, że podniesienie temperatury rdzenia zależy od jednostki, wprowadzenie niektórych ludzi na ryzyko chorób związanych z przegrzaniem. Ważne jest również, aby pamiętać, że wszystkie osoby badane były doświadczony w Bikram jogę i dlatego nieco zaaklimatyzować się gorącym wilgotnym pomieszczeniu. Dlatego nowi studenci powinni być szczególnie ostrożnym i robić przerwy, kiedy to konieczne.

Bikram ma tendencję do jednego uniwersalnego wszystkie podejścia, które mogą być niebezpieczne, jeśli egzekwowane tak sztywno, że nie pozwala na różnice w reakcji fizycznej każdego człowieka do środowiska. Amerykańska Rada na ćwiczenia, sponsorzy z University of Wisconsin badania sugerują wyraźnie, że studenci są dopuszczone do uwodnienia jako niezbędne podczas Bikram Yoga. Konwencje wokół kiedy pić wodę podczas Bikram Yoga różne, ale wszystkie gorące uczniowie powinni wiedzieć, że joga wody pitnej w celu zastąpienia utraconych płynów jak pot ma kluczowe znaczenie dla zdolności organizmu do funkcjonowania w zdrowy sposób.