Dandasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Dandasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Dandasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Poz Dandasana veya Personel Asana olduğunu. Sanskritçe: दण्डासन; Danda – Çubuk, Asana – Poz; dahn-da-sah-nah: As telaffuz

Bu asana duruş anlamına sopa ve asana anlamına Sanskritçe terim Danda almıştır. Dandasana vücudunuzun daha yoğun pozlar için kendisini hazırlamak yardımcı olacak bir egzersizdir. Aynı zamanda mükemmel vücudunu hizalayarak üzerinde çalışmak için yeteneğinizi artırır.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana ısınma bir çeşit derin yoga pozlar için poz olduğunu. Eğer bu asana pratiği önce boş Mide ve bağırsakları tutmaya emin olmalısınız. Eğer gıda sindirilir alır, böylece asana yapmak en az dört ila altı saat öncesinde yemek olduğundan emin olun ve uygulama sırasında tüketmek için yeterli enerji vardır.

Sabah yoga en iyisidir. Ama sabah işe olamazsa durumunda, akşam bunu uygulamaya yolunda.

Seviye : Başlangıç
Stil : Vinyasa
Süre : 20 saniye ila 30
Tekrar Hiçbiri:
gerer : Omuzlar, Toraks
Güçlendirir : Geri

Dandasana Nasıl Yaparsınız

 1. sırtın doğruldu ve bacakların önünüzde uzanmış ile yere dik oturun. Bacakların birbirine paralel olmalı ve ayaklar yukarı doğru işaret edilmelidir.
 2. katta kalçalarınızı basın ve taç tavan yüzler şekilde başınızı hizalayın. Bu, otomatik olarak düzeltir ve omurganın uzatacaktır.
 3. Ayaklarınızı Flex ve topuklarını basın.
 4. Bir sonraki katta kalçanıza kadar avuç yerleştirin. Bu omurganızı desteklemek ve aynı zamanda omuzlarınızı rahatlatacak. Sizin gövde düz, ama rahat olmalı.
 5. Bacaklarınızı dinlenin ve sıkıca yere vücudunuzun alt yarısını toprağa.
 6. normal nefes ve yaklaşık 20 ila 30 saniye boyunca poz tutun.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana pratiği önce akılda tutulması gereken biraz ihtiyat noktalarıdır.

 1. Bu bir alt sırt veya bir bilek yaralanma varsa bu asana kaçınmak en iyisidir.
 2. Bu oldukça basit bir poz olmasına rağmen, bir yoga eğitmeni gözetiminde bunu yapmak için en iyisidir. Eğer yoga yaparken, vücudunuzun dinlemek için hatırlamak ve sadece dayanabilir kadar itin.

Başlayanlar İpuçları

Bunlar temel hak poz almak için akılda tutulması gereken birkaç ipucu.

 1. Kilonuz senin kalçalarının arasına dengeli olmalıdır. Eğer poz girdikten sonra, başka bir taraftan kalçalarını taşımanız gerekir. Eğer kilo dışarı dengeli olduğunu hissettiğinizde, kasık kemiği ve tailbone yerden eşit mesafede olduğundan emin olun.
 2. Bu Dandasana yoga yukarı ayaklarınızın gelen poz çalışmaya başlamak için en iyisidir. Sen ileri büyük ayak tabanını çizin ve ardından topuklar, ayak ve ayak parmakları aynı hizada olmalıdır. ayak bilekleri odaklanın. Eğer topuklu çalışırken, senin uyluk ve buzağı toprağa. Eğer kol, omuz, köprücük ve boynuna kadar ulaşır Sonra, göbek, kuyruk kemiği ve pelvis içinde uyum ararlar. Son olarak, başın taç hizaya geçin. Unutmayın kalçalar, omuzlar ve kulaklar daima bir satırda olmalıdır.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

Dandasana diğer tüm katlanmış ve oturmuş pozlar temelidir, yüzden sağ olsun önemlidir. Bunlar olursa olsun, senin eksiklikleri doğru hizalama içine çekmek ve size yardımcı olacak bazı farklılıklar şunlardır.

 1. senin hamstrings sıkı ve size zor, uzanmış bacaklarınla ​​oturup bir battaniye katlamak ve kalça altına yerleştirmek bulursanız. Bu bacak ve kalça gelen gerginlik çıkarmak ve daha kolay düz oturmak yapacaktır.
 2. karın ve üst sırt zayıfsa bu asana yaptığınızda, bir duvarın desteğini kullanın. Eğer güç kazanmak Sonra, uzakta giderek duvardan taşımak ve emin omurga mezun olarak dik olduğundan emin olun.
 3. uzun kolları olan insanlar için, tam olarak onları düzeltmek taktirde dirsekten hafifçe kollarınızı eğmek yolunda. Sadece zemine düz avuç tutmak ve sırt aşağı omuz bıçakları serbest bırakmak unutmayın.
 4. Eğer karpal tünel sendromu muzdarip veya dar bilek ve önkollarınıza sahip durumda, arkanızda işaret parmaklarını tutmak için tavsiye edilir. Sadece katta avuç içi yerleştirin ve parmaklarınızı sırt bakıyor olmasını böyle kollarınızı döndürün. Üst kol ve göğüs kaslarını sağlayacaktır Bu varyasyon kadar açılır.

Personel Faydaları Pose

Bunlar Dandasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu asana sırt üstü kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.
 • Aynı zamanda göğüs ve omuz germek için yardımcı olur.
 • Bu asananın düzenli uygulama ile, duruş iyileştirilmelidir emin.
 • Karın gergin ve de güçlendirilmiştir.
 • Siyatik ve astım tedavisi için bilinmektedir.
 • Bu asana odaklanmak ve zihin yatıştırmaya yardımcı olur. Doğru nefes ile eşleştirilmiş, bu stresi azaltır ve konsantrasyon geliştirmek yardımcı olur.

Dandasana Science Behind

Bu poz görünebilir Ancak kolay, oldukça bir göğüs, karın için yoğun, kuvvet-bina egzersiz ve üst geri döndü.

o hepsini temel yapısını verir gibi bu poz tüm oturmuş pozlar temelidir. Eğer yakından bakarsanız, Pose Tadasana veya Dağı oturmuş versiyonudur.

Hazırlık Poses

Adho Mukha Svanasana
Uttanasana

Takip Poses

Bharadvaja Twist
Purvottanasana

Onlar “büyük şeyler küçük paketlerde gelir” derler. Bu asana kısa ve basit, ama sadece zaman o vücudunuza yapacak şaşırtıcı şeyler ortaya çıkacak.