Dělá Bezpečné cvičení jógy v průběhu těhotenství

Home » Review » Fitness » Dělá Bezpečné cvičení jógy v průběhu těhotenství

 Dělá Bezpečné cvičení jógy v průběhu těhotenství
Prenatální jóga je populární způsob, jak pro nastávající maminky protáhnout a relaxovat v průběhu těhotenství, a naučit se techniky, které mohou použít při porodu. Pokud půjdete do prenatální jógy budou pózy být přizpůsobeny pro těhotenství, pokud je to nutné, ale pokud chcete trénovat na vlastní pěst, nebo se ptají, proč je třeba se vyhnout zvláštní pózy, tato příručka je vše jasné, pro vás.

Ujistěte se, poraďte se svým prenatální poskytovatele zdravotní péče před zahájením jakéhokoliv cvičebního režimu, a to zejména pokud máte těhotenství vysoce rizikový.

Bezpečné představuje pro jógu během těhotenství

Tyto pózy jsou bezpečné pro těhotné ženy, pokud je správně provedeno:

Hip Otvíráky : Poses jako holub, bojovník II, trojúhelník, ardha chandrasana, baddha Konasana a kolena ke kotníku pomůže vytvořit flexibilní, že může dělat porod jednodušší.

Boční Úseky : Gate představovat a variace na boční prkna, mimo jiné bočních úsecích cítit obzvláště dobré, když vaše břicho začíná cítit přeplněné.

Všechny Fours : pozice jako kočičí kráva pomoci dostat dítě do optimální polohy pro narození (hlavou dolů, zpět do břicha). Tato póza může být použita, aby se pokusila otočit zámkový dítě v pozdějším těhotenství v případě doporučení vašeho prenatální poskytovatele péče.

Stojící Poses : Jak vaše břicho roste, začínají rozšiřovat svůj postoj v stojící pózy. Vezměte si své nohy na nejméně hip-vzdálenosti od sebe, aby se vytvořil prostor pro bouli, a to zejména pokud jste předklonu. To prenatální slunce oslovení nabízí příjemnou alternativu v průběhu těhotenství.

Představuje, že těhotné ženy se měli vyhnout

Těhotné ženy by se měly vyvarovat tyto pohyby a pózy:

Over-stretch : Tělo produkuje hormon zvaný během těhotenství relaxin, který je určen ke zmírnění své neflexibilní díly (jako jsou kosti a vazy), aby se vytvořil prostor pro dítě a připravit se na porod. Je snadné nadměrnému roztažení a zraníte. Snažte se vyhnout jít hlouběji do pózy, než jste zvyklí, protože vytáhl vaz je vážná zranění, která trvá dlouho hojit. Být zejména vědomi svých kolenou.

Těhotné ženy jsou citlivé k nadměrné roztahování kvůli hormonu relaxin. Ujistěte se, že přizpůsobí své pózy, aby nedošlo ke zranění.

Zvraty : Deep zvraty z břicha, jako ardha matsyendrasana, stlačují vnitřní orgány, včetně dělohy. Místo toho, kroutit jemněji od ramen, nebo se otevřený zvrat, což znamená, že kroucení daleko od svého předního nohy tak, aby vaše břicho má hodně prostoru namísto toho, aby zmáčknutý.

Skoky : Skoky představují mírné riziko vytlačení oplodněné vajíčko z dělohy a je třeba se vyhnout počátku těhotenství. Později, pravděpodobně nebudete cítit jako skákání.

Rychlé dýchání : Je třeba zamezit jakémukoli pránajáma vyžadující zachování dechu nebo rychlé inhaluje a vydechuje (například kapalabhati). Začnou cvičit porodní dech (hluboké nádechy nosem a exhalacemi ústy) namísto. Tato technika má přímý aplikaci do porodního procesu. Učení soustředit se na dech a použít ji, aby vás zakotven v současné době může být nejužitečnější věc, kterou jste se naučil od prenatální jógy.

Inverze : Turning sebe vzhůru nohama nepředstavuje žádnou inherentní riziko pro své dítě, ale chcete, aby se zabránilo pádu. Pokud nejste spokojeni s extra inverze, to není čas na práci na nich. Zkušenější jogíni se stanovenými inverzních postupů může mít hovor, na kterém inverze do činění, ale měl by mít na paměti, že rozšíření břicha změní rovnováhu. Použijte zeď nebo vyhnout se převrátí, pokud nemáte pocit, že jim dělá. Vždy se můžete nahradit nohy zdi v prostředí třídy.

Backbending : Obecně platí, že nedošlo k hluboké backbends, stejně jako plné kolo představovat. Pokud toto představovat provedeno snadno před těhotenstvím, můžete pokračovat, aby to v prvním trimestru, pokud je to dobrý pocit na vás.

Břišní práce : Poses, které jsou břišní zpevňující, jako je loď představovat, je třeba se vyhnout. Změkčení abs trochu jim umožňuje protáhnout snadněji, které vám mohou pomoci vyhnout se podmínek, jako je rozestup recti.

Ležel na břiše : představuje ve kterém leží na břiše, jako je kobra, může být praktikována v prvním trimestru, protože plod je stále velmi malý. Později v těhotenství, tato představuje, je třeba se vyhnout, a může být přerušeno kdykoliv v případě, že způsobit žádné potíže.

Ležící na zádech : Ve svém druhém trimestru, lékař může doporučit proti ležet na zádech po dlouhou dobu, a to i ti podporovat spát na vaší straně. Můžete začít dělat savasana ležet na levé straně již v těhotenství, jak se vám líbí. Možná budete chtít použít přikrývky nebo kolébky pro podporu, aby si pohodlí. Pokud jste se nakonec nemůže dostat pohodlně vleže, můžete sedět v zkříženýma nohama pozici.

Bikram Yoga / Hot Yoga : Zvyšování teploty jádra vašeho těla se nedoporučuje během těhotenství; Proto, horká jóga by neměl být praktikována. Pamatujte si, že jóga je o tom být flexibilní v mysli i těla, takže horké jógy oddaní by měli využít této příležitosti, aby prozkoumala další možnosti jógy.

Vinyasa jóga : Pokud budete cvičit velmi intenzivní formu vinyasa jógu, stejně jako Ashtanga a powerjógy, být flexibilní a ochotni přizpůsobit svůj krok podle potřeby, nebo se snaží jemnější styly jako vaše těhotenství postupuje.

Chcete-li vědět více o každém trimestru, používat tyto pokyny pro první čtvrtletí, druhé čtvrtletí a třetím trimestru.