Derin Meditasyon Sırları – Nasıl Derinden Meditasyon için

Home » Review » Meditation » Derin Meditasyon Sırları – Nasıl Derinden Meditasyon için

Derin Meditasyon Sırları - Nasıl Derinden Meditasyon için

Stresli misin? sıradan yaşam tarzı size alıyor mu? Cevabınız evet ise, ve bir süre evet olmuşsa, meditasyon istendi olurdu olasıdır. Ama meditasyon doğru, karmaşık ve sıkıcı geliyor? O zaman neden bu kadar çok insan bunu tavsiye edersiniz?

Meditasyon bir egzersiz, görev, yoksa fikrini uygulamak bir faaliyet değildir – bu yüzden. Bu dinlenme halidir. o bir hiç olabilir en derin uyku daha derin olabilir Yani derin. ücretsiz endişe ve ajitasyon gelen ve meditasyon gerçekleştiğinde bu – Bu durumda, zihniniz hala ve barış besbelli.

Doğru, kolay geliyor? Aslında öyle değil. sebebi böylece yaşam ve sürekli düşünmek aklımıza eğitim verdi endişelerimiz kadar bulanık olmasıdır. Biz düşüncelerin zincire karışık olsun ve bu zihin sakin ve meditasyon o durumuna girmek için sabır ve pratik yapmayı gerektirir.

Neden Biz kolayca derin meditasyon durumuna giremez?

Bu meditasyon durumuna derinliklerine gitmek için çaba gerektirir. Bunu çalıştığımda, bunu net olmadığını hissedeceksiniz muhtemeldir, veya daha başka hareket etmiyor. Bunun nedeni odak ve yoğunluğu eksikliği olduğunu. Derin uyku meditasyon noktasını anlamıyorum ve doğru nasıl.

Aklımız iki işlevi vardır. İlki ‘bilerek’ olduğu, ikincisi ‘yapıyor.’ olduğu Meditasyon hepsi ‘yapıyor’ sakinleştirici ve korurken huzur tamamladıktan hakkındadır bilerek. ‘

Çoğu insan bunun için kendilerini hazırlamaya olmadan meditasyon başlar. Bunun farkında, ama hareket için hazırlanıyor sadece kolaylıkla zihninizi sessiz sağlar ama aynı zamanda bütün rutin daha keyifli hale olmayabilir.

Yani burada Fikrinizi sakin ve derin meditasyon durumuna girmek yardımcı olacak birkaç noktalar şunlardır.

Teknikleri Sen Derin Meditasyon A State içine alın yardım etmek

Hazırlık 

meditasyon yeterince zor değilmiş gibi, bunun için hazırlanan bir mamut görev gibi görünebilir. Ancak uzmanlar size tam dinlenme durumuna dalmak önce bedeninizi ve zihninizi hazırlamak zaman, büyük bir seans için emin olduğunu söylüyorlar. Yani bunlar kadar dişli olarak yapabileceğiniz bir kaç derin meditasyon teknikleri vardır.

1. Your Breath Ve Vücut Sakin

Nefes, zihin ve beden birbiriyle iç içe. Eğer vücudunuzu gevşetin ve Solunumunuzu yatıştırmak, aklın otomatik sakinleştirir. Bu durumda, parasempatik sinir sistemi devreye girer ve bu nedenle, strese tepki düzenlenir.

 Kolay yol 

meditative duruş içinde oturup beş kez nefes. Sen burnundan nefes emin olun ve ağzınızdan nefes gerekir. Ayrıca, nefesler derin ve uzun olmalıdır. Nefes zaman, şimdiki farkında olmanız gerekir. Nefes verirken, vücudunuzdaki tüm kasları gevşetmek ve sadece gidelim. endişeler ve ağrı gidelim. Bunu gibi, dil, çene, boğaz ve alnına özellikle dikkat edin.

Doğru yol

Birkaç yoga asanalardan pratik ve vücudunuzu yukarı hafifletmek gerekir. 10 dakika ayırın ve tam ifadeye Her yayını yapmak.

Bunlar zihninizi dinlenmek yardımcı olacak bazı asanas şunlardır:

 1. Setu Bandhasana
 2. Dhanurasana
 3. Balasana
 4. Adho Mukha Svanasana
 5. Ardha Matsyendrasana
 6. Uttanasana
 7. Supta Matsyendrasana
 8. padmasana
 9. shavasana

Bu asanalardan uygulanan sonra, bazı nefes egzersizleri yapmak gerekir.

Sen nefes süresinin uzadığını içinde nefes daha olduğundan emin olmak gerekir. Yani, dört saniye nefes sekiz nefes eğer. Ayrıca bu sefer kombinasyonları deneyebilirsiniz: böylece 3-6, 5-10, 6-12, vb. Eğer nazikçe nefes emin olun. Anahtar rahat olabilir, bu nedenle devam ettikçe vücudunuza dinlemektir.

2. Zihin Mutlu mı emin olabilmek

Bizim beynin büyük gündemi ağrıyı önlemek ve zevk için bakmaktır. Eğer meditasyon için kendinizi hazırlamak gibi Yani, denemek ve memnuniyet, istikrar ve güvenlik duygusunu oluşturur. Bunu huzursuz değildir ki her şey yolunda beyninizi güvence gerekir.

Amacınız zihninizi mutlu etmek olmalıdır kadar mutlu bir zihin, sessiz ve sıralanır olduğunu. Bu yapabilirsin nasıl:

 1. Eğer için minnettarız şeyleri düşünüyorum.
 2. Eğer iyi bir meditative bir deneyim olduysa, bunu düşünmedim.
 3. Tüm anda iyi olduğu konusunda içiniz rahat.
 4. Sabit şifa hakkında iyi hissedin ve bu büyümeye devam ediyor.
 5. Tanrı’ya inanıyorsanız, meditasyon önce bir dua edebilir.

meditasyon yaparken uzağa vb telefonunuza, evcil hayvanlar, çocuklar, dan, meditasyon için sessiz bir yer arayın, sizin zamanıdır. Bunu biliyor etrafındaki herkesi edelim.

Niyetlerinizi Ve Affirmations Set 3.

Eğer meditasyon eski defterleri önce niyetinizi odaklanması gerekmektedir. Bu sizin için harikalar yapacaktır. Onunla yoluyla taşımak olsa da, güçlü bir niyeti olması gerekir. Kişisel olumlama bu hatlarda olabilir – “Bir sonraki X dakika için, sadece benim meditasyon üzerinde durulacak. Beni bu süre içinde düşünmek için yapmamı için başka bir şey, başka bir şey yoktur. Akıl, beni rahatsız etmeyin. Şimdi konsantre başlayacaktır.”

Belirlenmesi meditasyonuna anahtarıdır. Eğer yoksa, endişelenmeyin. Pratik mükemmel hale getirir.

Uygulama

Şimdi, meditative oturumu başlamaya hazır olduklarını, bunlar akılda tutulması gereken birkaç şey vardır.

4. Distractions kabul

Bir acemi olarak, meditasyon yaparken olumsuz düşünceler dalıp bağlanmıştır. Pozitif düşünmeye kendinizi zorlamayın. Kendini eleştirmeden bu düşünceleri kabul edin. Eleştiri zararlı değil, pratiğin iyi ruhu ile uyumludur.

Kendine nazik ol. Bu telaşlanma kendinizi öğretti ve böylece, fikrini odaklı olmak eğitmek için biraz zaman vermek gerekir sizsiniz. nazik ve kendinle sabırlı olun.

Konsantrasyon Rejoice 5.

Eğer odaklanmasına yardımcı olmak için bir nesne kullanırsanız zihninizi o nesne üzerinde biraz fazla odaklanmış olduğunda, bir zaman gelecektir. Bu konuda endişe etmeyin. Sadece bu nesne üzerinde yoğunlaşmaktadır olarak zihnin nasıl olur istikrarlı tadını çıkarın.

zihnin birincil işlevi mutluluğu aramak ve ağrı ve acı uzakta artırmaktır. Eğer konsantre nasıl fikrinizi öğretmek, ayrıca odak mutluluğu bulmak için tren.

Budizm mutluluk ve sevinç meditative emilim beş faktörlerden iki olduğunu vaaz. Eğer meditasyon tadını öğrendiğinde, zihniniz daha az huzursuz.

Konsantrasyonunuz hala gelişmekte edildiğinde Yani, bir odak nesnesini kullanın. kararlı hale geldiğinde, onu rahatsız etmeyin. Sadece nerede olduğunu kal.

Yorum The Practice

ne zaman biteceğini Meditasyon bitmez. Sen tam meditative döngüsünü tamamlamak için aşağıdaki noktaları pratik emin olmanız gerekir.

Yavaşça Meditatif Of State Come Out 6.

Eğer meditasyon ile bitirince, yavaşça dışarı gel emin olun. Meditasyon zaman bir acele olamaz. Aklını dinlenmesine izin verin. Öncelikle boyun ve parmaklarını taşıyabilir ve sonra yavaşça gözlerinizi açabilirsiniz. nazik geçiş ileriye taşımak ve hayatımızda o meditative hissi örgü yardımcı olur.

7. Kalem Düşünceleriniz Aşağı

Eğer uygulama ile işlem tamamlandıktan sonra, rutin nasıl not edin oldukça önemlidir. Bu rutin alışkanlığı içine çekmek olacak ve aynı zamanda nasıl meditasyon ve zihninizin çalışmalarını anlayacaktır.

Daha iyi yardımcı olmak için her seanstan sonra bu basit soruları yanıtlayın.

 1. Ne kadar zamandır oturdun?
 2. Ben meditasyon sonra ne hissediyorsunuz?
 3. Ben meditasyon halinde iken nasıl zihnim tepki verdi?

Üçüncü sorunun cevabı oldukça belirsiz olabilir. Yani düşünceler aklıma geldi, ya da nasıl meditasyon ise ne hissettiğini gibi şeyler not emin olun. Ayrıca, size dikkatim dağıldı kaç kez ve ele verebilir ne kadar not emin olun.

Şimdi biliyoruz ki  derin meditasyon yapmak nasıl, ne bekliyorsun? Meditasyon güzel sanattır. Biraz pratik ve azim alır, ama bunu doğru olsun, bir sürü daha iyi hayat kurmak için eminiz. Dene!