Dlaczego Alignment Matters w jodze

Home » Review » Yoga Basic » Dlaczego Alignment Matters w jodze

 Dlaczego Alignment Matters w jodze
„Słuchaj swojego ciała” jest czymś, co słychać w kółko w zajęciach jogi. Dla wielu studentów, jest to trudne dyrektywy do naśladowania, zwłaszcza gdy sami nauczyciele jogi, które mówią ci, aby słuchać swojego ciała są również coachingu cię w niewygodnej pozycji i zachęcając tam pozostać dłużej niż chcesz. Więc jak to jest? Czy robić to na swój sposób lub ich drogę?

Co to jest wyrównanie?

Wyrównanie to słowo używamy w jodze, kiedy mówimy o idealnym sposób pozą powinno być zrobione. Przed freak out o słowach „idealne” i „powinien” wiedzieć, że dobry nauczyciel jogi uznaje, że istnieje wiele odmian w ludzkich ciałach i rozważyć dostosowanie się proces bardziej niż wynik końcowy.

Wyrównanie to słowo, które odnosi się do sposobu, w jaki stawy ustawiają się w stosunku do siebie. Dobre wyrównanie stawia minimalne obciążenie stawów dla sprawnego przemieszczania się.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, każdy styl jogi ma swoje przemyślenia na temat optymalnego dopasowania, własnych technik, a czasem (w Anusara, na przykład), własny język opisowy.

Na początku, warto podejście „When in Rome” do tych stylistycznych różnic. W końcu znajdziesz filozofię stylu i wyrównania, który najlepiej pasuje. Warto zauważyć, że większość, jeśli nie wszystkie z naszych pomysłów na wyrównanie, wychodzących wpływem dziewiętnastowiecznego ruchu kultury fizycznej na rozwój współczesnej jodze, a nie z jakiegokolwiek starożytnego uniwersalnego materiału źródłowego.

Wyrównanie Paradox

Z jednej strony wiemy, że nie ma dwóch takich samych organów i jak pozą czuje jest ważniejsza niż jak to wygląda. Byliśmy nie powiedziano porównywać się do innych osób lub dążyć do idealnego ułożenia. Z drugiej strony, idealne dopasowanie jest zawsze wykazać, ilustrowany, pragnął, a skorygowany. Jak możemy pogodzić te dwie dyrektywy przeciwne? Wyrównanie powinno wychodzić przez okno w imię akceptacji?

Jak zrobić pozą ma znaczenia. Wyrównanie to nie tylko czyniąc pozy ładny wygląd.

W większości przypadków prawidłowe wyrównanie oferuje najbezpieczniejszą drogę do zrobienia postawy. Często powiązane jest to układanie kości w celu uzyskania optymalnej trwałości oraz zminimalizowanie zużycia na stawów.

Możesz być w stanie mięśnia siebie w faksymile skomplikowanej pozie (lub nawet zwykłą jednego), ale bez odpowiedniego wyrównania, jesteś na większe ryzyko kontuzji. Część akceptacji jest gotowość do podjęcia pomocy, gdy jest to potrzebne. We współczesnej jogi, oznacza to użycie rekwizytów liberalnie, jak zainicjowane przez Iyengara. Z rekwizytami, można przyjąć kolejne postawy w sposób, który wspiera bezpieczne dopasowanie.

Rozwiązywanie paradoksu wymaga wyrównania rozejm między swoim intelektem i emocjami. Intelektualnie, widzisz nauczyciel zrobić pozę, widzisz siebie zrobić, to próbować modelować się na nauczyciela. Emocjonalnie, jesteś ok z gdziekolwiek jesteś w stosunku do nauczyciela. Kultywować świadomość odczuwania pozę w organizmie, aby czuć, kiedy można korzystać z niektórych pomocy, i pozwól, aby przyjąć, że pomoc.