Dlaczego Joganidra skutecznym sposobem na relaks

Home » Review » Fitness » Dlaczego Joganidra skutecznym sposobem na relaks

Dlaczego Joganidra skutecznym sposobem na relaks

Joganidra jest jednym z najgłębszych stanów odprężenia twoje ciało może być w przy zachowaniu pełnej świadomości. Pozostaniesz w stan świadomego śnienia, są świadomi swojej wymarzonej środowiska, ale mają niewielki lub żaden świadomość rzeczywistego środowiska.

Ten proces konserwuje i utrwala swoją energię do praktyki jogi. Rozluźnia również system i przygotowuje ją do medytacji i pranajamy. Bardzo ważne jest, aby czas dla Joganidra pośród swoich innych praktyk treningu.

Szykując się do Joganidra

Kiedy jesteś w tym stanie głębokiego renowacji i relaksu, kierować swoją uwagę na różnych częściach ciała, a ta aktywuje nerwy w tych obszarach. Pomaga także akceptować swoje ciało i zintegrować korzyści z asan jogi, który właśnie praktykowane. To trwa wszędzie od 15 do 30 minut.

Zazwyczaj wykonaj Nidra Jogi wysłać treningu jogi, a najlepiej jest pokryć samodzielnie lub utrzymać ciepło ciała podczas tego robić. Temperatura ciała spada w tym procesie, a może skończyć się uczucie zimna. Dlatego należy zachować koc przydatny.

To może być praktykowany na własną rękę też, ale to nie jest wskazane, aby to zrobić po obiedzie, bo może skończyć się drzemał.

Upewnij się, że praktykowanie jogi relaks w spokojnym miejscu, gdzie nie ma bałaganu lub zakłóceń.

Jak zrobić Joganidra

 1. Połóż się płasko na plecach, i zakładamy, trup Pose lub Savasana.
 2. Zamknij oczy. Umieść swoje nogi tak, że są one wygodnie siebie. Upewnij się, że twoje nogi zrelaksować się całkowicie, a palce na boki twarzy. Twoje ramiona muszą być umieszczone wzdłuż ciała, ale nieco od siebie, pozostawiając swoje dłonie otwarte i skierowane do góry.
 3. Upewnij się, że oddychać powoli, ale głęboko. Pozwoli to nadać pełny relaks. Jak oddychać, twoje ciało będzie pobudzony, a jak wydech, twoje ciało będzie uspokoić. Skupić się na siebie i swojego ciała, zapominając o wszystkich innych zadań. Puścić i poddać!
 4. W przypadku czujesz dyskomfort lub znaleźć ból lub dyskomfort w dolnej części pleców, wystarczy użyć poduszkę, aby podnieść swoje nogi. To daje większy komfort.
 5. Gdy jesteś bardzo wygodne, zacznij od dołu. Napęd swoją uwagę w kierunku prawej stopy. Relax nogę całkowicie i niech twoja uwaga krążą wokół stóp przez kilka sekund. Następnie przenieść do prawego kolana, prawym udzie i całej prawej nogi. Zrobić to samo na lewej nodze.
 6. Niech wasza uwagę należy zwrócić na całym ciele, genitalia, żołądek, pępka, klatki piersiowej, barków, ramion, szyi, twarzy i korony.
 7. Oddychaj głęboko i powoli i obserwować wszystkie doznania w ciele. całkowicie się zrelaksować. Pozostać w tym stanie relaksu przez kilka minut.
 8. Gdy ciało jest w pełni zrelaksowany, stają się świadomi swojego otoczenia. Następnie powoli skręcić w prawo z zamkniętymi oczami. Połóż się na prawo na kilka minut.
 9. Kiedy są wygodne, usiąść powoli i delikatnie otwórz oczy.

Korzyści z Joganidra

Joganidra ma wiele zalet. Ale są to jego główne zalety.

 • Ostygnie ciała po intensywnym Yoga treningu i powraca do normalnej temperatury ciała.
 • Zapewnia aktywację układu nerwowego i pomaga organizmowi wchłonąć korzyści z asan.
 • To wypłukuje toksyny z organizmu.
 • To pomaga odpocząć i zrelaksować się w czasie ciąży.

Joganidra Vs. Medytacja

Joganidra nie jest to samo, co medytacji. Podczas gdy ty robisz NIDRA, leżysz i przejść w stan pół-hipnotycznym, stan pomiędzy jawy i snu.

Jednak, gdy medytujemy, siedzieć z wyprostowanym kręgosłupie i są bardziej czujni i świadomi niż gdy jesteś w jodze Relax NIDRA.

To prawie jak przygotowania do medytacji. To jest praktyka sensie wycofanie że faktycznie przygotowuje, aby przejść w stan medytacji. Zwraca się uwagę do wewnątrz, a ciało i umysł są uspokoił, tak bardzo, że można dotrzeć do stanu psychicznego medytacji.

Dla większości ludzi dzisiaj, to jest bardzo trudne do medytacji, po prostu dlatego, że jesteśmy tak zajęci i niespokojny, że trudno jest usiedzieć i milczy przez dłuższy czas. Kiedy opanujesz NIDRA joga, zostanie ona automatycznie pomóc podjąć wyzwania medytacji, a wkrótce będzie można medytować z łatwością.

Ogólne wskazówki do zrobienia Joganidra

 • Jest rzeczą naturalną, aby mieć przypadkowych myśli i być rozproszony przez nich, podczas gdy jesteś w Nidra. Nie je ograniczyć. Ponadto, nie czują się winni, jeśli zasnąć podczas praktyki.
 • Odgrywać pewną delikatną muzykę – zarówno miękkie pieśni i muzyki instrumentalnej – przed rozpoczęciem Yoga Relax NIDRA. To pomoże Ci się zrelaksować. Ale to nie jest koniecznością, ponieważ będzie w końcu zrelaksować się na swój wewnętrzny rytm.
 • Nie przegap etap przewrócenia się na prawo i siedzi się po kilku minutach. Kiedy jesteś na prawej stronie, pomaga przepływ oddechu przez lewą dziurkę, a zatem ciało stygnie.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić Joganidra, co czekasz? Joganidra jest tak orzeźwiający jako dobry drzemki. Odświeża i odmładza lubisz żadnej ilości kofeiny puszki. Zanurz się i baw się!