Doğum öncesi yoga A Complete Guide

Home » Review » Fitness » Doğum öncesi yoga A Complete Guide

 Doğum öncesi yoga A Complete Guide
Hamilelik sırasında, formda kalmak isteyen ve bebeğiniz-to-be için en iyisini yapmak. Doğum öncesi yoga hem yapmak için harika bir yoldur. Bizim go-go-go dünyada, yoga yavaşlatmak ve dönüşümleri olarak bebeğinizle birlikte ve vücudunuz ile bağlamak için çok ihtiyaç duyulan bir fırsat sunmaktadır. Eğer yoga için yeni ya da zaten deneyimli bir uygulayıcı olsun, gebelik sırasında yoga birçok avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hamile Yogası Sizin için ne yapabilir ne

Hamile olduğunuzda vücudunuz bir yabancı tarafından ele alınmıştır gibi, bazen hissedebilirsiniz. Tüm şeyler vücudunuzun onun şaşırtıcı çalışır olarak kendini pencereden dışarı çıkmak bildiğini sanıyordum. senin kontrolün dışında Değişim Eğer kendini sizin anlamda kopuk hissederler yol açabilir.

yoga, genellikle vücudunuzun mindere her zaman farklı olduğunu söyleniyor. Değişikliğin sabit olduğunu kabul çalışır. Hamilelik, bu iki kat doğrudur. Yoga vücudun ile yeniden ve yolculuğuna benimsemesi yardımcı olur.

Doğum öncesi yoga dersleri doğum süreci için kendinizi hazırlamak ve hafife alınmamalıdır topluluk duygusu teşvik, diğer hamile kadınların şirket zevk için harika bir yoldur. Birçok yeni anneler destek sistemleri ve yeni yürümeye başlayan çocukların oyun grupları doğum öncesi yoga dövme bağlarından ortaya çıkmıştır.

Emniyet Hususlar

Hamilelik sırasında Yoga çok bilimsel çalışma almadı, ama genellikle güvenli ve en hamile anne ve fetüs için yararlı olacağı düşünülmektedir.

hamilelik yüksek riskli olarak kabul ya da başka komplikasyonlar vardır edilirse, yoga başlamadan önce sağlık ekibi konuş. Eğer özel bir endişeniz bile, bebeğiniz büyüdükçe yoga adapte gerekecektir.

Vücudunuz denilen bir hormon üretir relaxin büyüyen bebek için yer açmak ve teslimat için hazırlamak için yardımcı olan hamilelik boyunca. Relaxin varlığı her zamankinden daha fazla esnek hissediyorum, ama overstretch dikkat edin yapabilir; Bu süre içinde eklem ve bağ dengesini bozmak için de mümkündür.

Hamile yoginis için en büyük tehlike düşüyor. Bu nedenle, göbek dengeleme pozlar ile dikkat ederek, çıkıntı başlar kez özellikle bu riski en aza indirmek. Eğer bayılma riskini azaltmak için sersemlemiş hissetmenize neden olabilecek herhangi bir pranayama atlayın. Bikram Yoga bazı durumlarda vücut ısısını sıcak gösterilmiş olduğu için, o da kaçınılmalıdır.

Birinci Trimester Yoga

senin göbek büyüklüğü henüz gerçekten bir sorun değil, çünkü ilk üç aylık dönem yoga için, postural değişiklikler çok az. Bu vücudunuza Uyumlanmanın alışkanlığı edinmek en önemli. Yorgun ve midesi duygu olabilir, bu yüzden kendinize eğer olay buysa sakin ol izin verebilir.

o öğretmeninize gebelik söz iyi bir fikir olsa zaten yoga dersleri alıyor Kadınların çoğu, düzenli rutinler ile devam edebilirsiniz. İlk kez yoga yapıyoruz, bu bir doğum öncesi sınıfa başlamak iyidir.

İkinci Trimester Yoga

İkinci trimester doğum öncesi yoga başlamak için ideal bir zamandır. Eğer herhangi bir olsaydı Eğer sabah bulantıları en kötü geçmiş muhtemelen konum. Göbeğin bir görünüm yapmak başlıyor, böylece gebelik özgü pozlar ve tavsiyeler gereksiniminin daha fazla konum.

senin rahim genişledikçe, o size göbek yatarken herhangi pozlar yapıyor durdurmak için zamanı. Ayrıca, bu noktada çok rahat değildir, derin katlanmış, kaçının.

Üçüncü Trimester Yoga

Üçüncü üç aylık dönem Yogada göbek pozlar ayakta bunun için yer açmak için daha uyarlamalar isteyen büyük bir etken olarak alır.

Daha geniş bir duruş alarak size düşmek neden olacak bir iş önlemek istiyorum çünkü yararlı olduğu, daha istikrarlı hale getirir. Bu nedenle, dönüşmesi hamileliğin bu noktada tavsiye edilmez.

Bir 2015 araştırma çalışması üçüncü üç aylık dönemde yoga pozlar ifası sırasında fetüsü izlemeye ilk oldu. Bu aşağı doğru köpek ve savasana bakan dahil teşebbüs 26 duruşlar, hiçbirinde fetal sıkıntı bir kanıt bulunamadı. Ancak bu pozlar hala bir noktada rahatsız olabilir ve bunları önlemek için sorun yok.

Yoga New İse

önce hamilelikleri boyunca ve ötesinde egzersiz ideal şeklidir bulmak yoga yapmadım Birçok kadın. bir sınıf ararken onların öğretmenleri uygun talimat için en iyi mümkün olacak şekilde, “doğum öncesi yoga” etiketli olanlar sopa.

Eğer düzenli derse girmek yoksa, hamile öğretmen söylemek emin olun. Bazı kadınlar sadece üçüncü üç aylık dönemde doğum öncesi yoga almaya fırsat var. Bu durum, ama daha iyi, sen başlayabilirsiniz hamilelik önceki iletileri yine sınıflardan yararlanacak.

Sen Yoga deneyiminiz varsa

Yoga adanmışlar gebelik boyunca uygulamaya devam biliyor mutluluk duyarız. Sen bunu yaparken rahat gerçekleştirdiğiniz sürece normal derslerine devam eder, ancak yine öğretmen hamile olduğunu bildirmek için emin olabilir. hamilelik öncesi yoğunlukta pratik zorunda hissediyorum asla.

Eğer özel bir ev uygulayıcı ise, doğum öncesi güneş saygılarımla yapmaya başlar. kaçınmak pozlar olduğunu anlamak emin olmak için yukarıdaki üç aylık dönem kurallarına inceleyin. Diğer anneler-to-be karşılamak ve doğum hakkında bilgi edinmek için bazı doğum öncesi yoga dersleri almaya da iyi bir fikirdir.

İlk 5 Hamile Yogası Poses

(Tavsiye edilmez ve diğerleri) sizin dokuz ay boyunca yapılacak rahat ve güvenli olan birçok yoga pozlar vardır. Bu beş Bir doğum öncesi yoga sınıfına dahil görmek için çok olasıdır olanları şunlardır:

  1. Kedi İnek Stretch ( Chakravakrasana ): Ayrıca bebeğiniz teslimat için en iyi pozisyon almak yardımcı olur omurganızı uyanmak için Nazik yolu
  2. Kapı Pose ( Parighasana ): Eğer kalabalık karın biraz daha yer açmak yardımcı olan bir yan streç
  3. Savaşçı II ( Virabhadrasana II ): Bacaklarınızı güçlendirir ve A ayakta duruş kalçanızı açar
  4. Cobbler Pose ( Baddha Konasana ) iç uyluk uzanan bir yumuşak kalça açıcı; Gerekirse destek için her diz altında sahne kullanmak
  5. Bacaklar-up-Ayrıca-Duvar ( Viparita Karani ): şişmiş ayak bilekleri ve ayaklar için bir panzehir

Kişisel Hamilelik Sonrası Yoga

Eğer bebek sonra, yoga uygulamaya devam etmek istekli olabilir. Doktorlar genellikle sezaryen sonrası vajinal doğum ve daha uzun sonra yeni anneler için iyileşme süresi altı hafta önerilir.

Eğer sağlık uzmanının Tamam verildi ve anlamlı kanaması olan zaman, ister kendi başınıza veya bir anne ve bebek sınıfında, doğum sonrası yoga yapmak için hazırız. Bazı pozlar geri anneler mücadele ve boyun ağrıları emzirme yardımcı olur.

Son düşünce

Hamilelik heyecan verici ve özel bir zaman olabilir, ama aynı zamanda biraz gizemli. Yoga yavaşlatabilir ve kabul ve vücudunuzun yapıyor inanılmaz şey saygı göstererek deneyimi yaşamasını sağlayacak araçlara sahip olursunuz yardımcı olur.

Diğer bekleyen annelerin vakit yapıştırılması doğum öncesi dersleri almaya başka gerçek faydadır. Eğer hamilelikte bir partnere sahip olsa bile, o kişi ne fiziksel değişikliklere gitmiyor. hamile kadınların Bir topluluğa katılma yapmak için güzel ve değerli bir şeydir.