Efektívne Jóga pre budovanie svalov

Home » Review » Fitness » Efektívne Jóga pre budovanie svalov

Efektívne Jóga pre budovanie svalov

Myslíte si, že môžete budovať svalovú hmotu bez zdvíhania závažia? Ak si myslíte, že nemôžete, ste v príjemné prekvapenie. Štíhly, tónovaný a dobre tvarované telo je niečo, čo všetci sníva, a myslíme si, telocvične sú jediné miesta, aby im postaviť. Čo keby som vám povedal, že je možné na jogu rohože príliš? Áno, tie správne ásany vám pomôžu budovať svalovú hmotu, a tu sú 7 z nich. Pozri sa.

Pred tým, poďme sa dozvedieť, ako jóga môže budovať svalovú hmotu.

Jóga budovať svalovú hmotu

Na rozdiel od v telocvični, jóga nevyžaduje zdvíhať závažia budovať svalovú hmotu. V joge, môžete zdvihnúť telesnej hmotnosti miesto činky. Niektoré Jóga mať možnosť zlomiť svalových vlákien tým, že vytvorí napätie v nich. Potom vaše telo vytvára väčšie svaly ako zálohy, čím sa zvyšuje svalovej hmoty. Vyberte si ásany, že to môže robiť a praktizovať preč. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

7 Najlepšie predstavuje v Jóga pre budovanie svalov

Pre pohodlný a prirodzený spôsob, ako budovať svalovú hmotu, vyskúšajte nasledovné Jóga.

1. Vrikshasana (Tree Pose)

Ako to urobiť Vrikshasana a aké sú jeho výhody

Vrikshasana alebo Tree Pose je stálym ásany, ktoré prináša rovnováhu tela. Je to jeden z mála ásan praktizované s otvorenými očami. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, prax Vrikshasana ráno na lačný žalúdok, keď vaša myseľ je čistá a bez neporiadku. Vrikshasana je začiatočník úroveň Hatha joga Asano, a je potrebné, aby sa na to po dobu najmenej jednej minúty.

Výhody: Vrikshasana tiahne a posilňuje nohy a zvyšuje ich stabilitu. Rozprestiera sa na chrbát a ramená. Posilňuje väzy a šľachy nôh a kosti nohy. To tiež zvyšuje vašu vytrvalosť a sústredenie.

2. Virabhadrasana 1 (bojovník 1 Pose)

Ako to urobiť virabhadrasana 1 a aké sú jeho výhody

Virabhadrasana 1 alebo bojovník 1 Pose je Asano pripomínajúce veľkí bojovníci. Virabhadrasana je meno veľkého bojovníka v hinduistickej mytológii. Môžete si myslieť, že podivné, že má jóga pozície pomenovaný po bojovníka, keď jóga je všetko o mieri. Pritom sa odkazuje skôr k duchovnému bojovníka v každom z nás, kto bojuje proti nevedomosti. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok a držať pózu po dobu najmenej 20 sekúnd. Virabhadrasana 1 je začiatočník úroveň Vinyasa Yoga Asan.

Výhody: Virabhadrasana 1 roztiahne svoj hrudník, pľúca a žalúdok. Posilňuje vaše chrbtové svaly a paže. Póza posilňuje a ťahá vaše stehná a lýtka. Zlepšuje zaostrenie a krvný obeh. To tiež dodáva energiu vaše telo a uvoľní vaše ramená.

3. Trikonasana (trojuholník Pose)

Ako to urobiť Trikonasana a aké sú jeho výhody

Trikonasana alebo trojuholník Pose vyzerá ako trojuholník, keď predpokladal, a je teda s názvom tak. Praxi to ráno s výhodou, alebo vo večerných hodinách na lačno po medzerou 4 až 6 hodín po tom, čo jedlo. To je v poriadku praktizovať Trikonasana inokedy taky, ale to sa nedá dobré výsledky. Trikonasana je začiatočník úroveň Vinyasa Yoga Asan a treba ju vykonávať po dobu najmenej 30 sekúnd.

Výhody: Trikonasana posilňuje nohy, ruky, kolená a členky a ťahá vaše boky a ramená a chrbticu. To tiež zlepšuje fyzickú rovnováhu a trávenie. Póza znižuje bolesti chrbta a stres, stimuluje vaše miechové nervy, a zaobchádza s krčnou podvrtnutie.

4. Seth Bandhasana (Bridge Pose)

setu Bandhasana

Setu Bandhasana alebo Bridge Pose podobá most, a preto je pomenovaná tak. Cvičiť v dopoludňajších hodinách, ak ste ranné vtáča, alebo vo večerných hodinách. Uistite sa, že máte prázdny žalúdok, keď cvičíte ako trávené potravy uvoľní energiu v tele, ktoré môžu byť použité na ásany. Seth Bandhasana je začiatočník úroveň Vinyasa Yoga Asan, ktorý trvá 30 až 60 sekúnd robiť.

Výhody: Seth Bandhasana posilňuje chrbtové svaly a napína hrudník a chrbticu. Upokojuje svoj mozog a znižuje problémy so štítnou žľazou. Póza pomáha tým, ktorí trpia astmou a zápal prínosových dutín. Seth Bandhasana tiež vylieči úzkostné poruchy, depresie a zápcha.

5. Bhujangasana (Cobra Pose)

Bhujangasana

Bhujangasana alebo Cobra Pose pripomína hada s jeho kapotou zdvihnuté. Je súčasťou režimu Surya Namaskar. Táto póza funguje skvele, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ak máte prax to vo večerných hodinách, uistite sa, že to 4 až 6 hodín po jedle. Cobra Pose je základná úroveň Vinyasa Yoga Asan. Držať pózu za 15 až 30 sekúnd.

Výhody: Bhujangasana tóny brucha a otvára ramená. Posilňuje chrbát a zvyšuje jej pružnosť. To Asano znižuje únavu a zlepšuje krvný obeh. Póza je balzamom na respiračných problémov. To tiež dvíha náladu a stimuluje obličky.

6. Bakasana (Crow Pose)

Ako to urobiť Crow Pose / Bakasana a aké sú jeho výhody

Bakasana alebo Crow Pose vyzerá ako vrana posadený na vetve stromu. Tento náročný póza vyžaduje prípravu a denné jogy rutina bude jednoduchšie predpokladať. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, prax Bakasana ráno na lačný žalúdok a črevá čisté alebo vo večerných hodinách po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Bakasana je medzistupňom Hathajoga Asano. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Bakasana posilňuje vaše zápästia a ramena a brušnej oblasti. To sa tiahne hornej časti chrbta a zvyšuje koncentráciu a koordináciu. Póza znižuje problémy kyslosť a pálenie záhy a pripravuje svoju myseľ a telo na výzvy.

7. Salamba Sirsasana (stoj na hlave)

Salamba Sirsasana alebo stoj na hlave je náročná predstavovať považovaný za kráľa všetkých pozíciách. Póza vyžaduje niesť celú váhu svojho tela na svojich pleciach. To Asano vyžaduje ideálne hornej časti tela silu, že budete musieť pracovať na pred môžete skúsiť. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok. Jedná sa o pokročilý Vinyasa Yoga Asan. Držať pózu pre jednu až päť minút.

Výhody: Salamba Sirsasana posilňuje pľúca, paže a nohy. To stimuluje hypofýzu a tonizuje brušných orgánov. Pomáha tým, ktorí trpia nespavosťou a zápal prínosových dutín. Póza stimuluje nervy a umožňuje čerstvá krv prúdi do mozgu.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa jogy a budovanie svalov.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aký je ideálny strava počas procesu budovanie svalov?

Začleniť potraviny s vysokým obsahom bielkovín v strave a spotrebuje viac kalórií, než ste vynaložiť dodatočné pre zdravú budovanie svalov procesu.

Je to vhodné pre začiatočníkov jogy činitelia budovať svalovú hmotu cez to?

Áno, môže to nejaký čas trvať, ale joga je prirodzený a jednoduchý spôsob budovania svalov.

Aký typ jogy je najlepšie pre budovanie svalov?

Power joga je odporúčané, aby budovať svalovú hmotu.

Koľko dní v týždni môžem trénovať budovanie svalov jogy ásany?

Cvičím jogu každý druhý deň dať telu čas na zotavenie a budovať nové svaly.

To je ono, chlapci. To je všetko, čo potrebujete vedieť o joge pre budovanie svalov. Tie by mohli byť pochybnosti o výsledku, ale ubezpečujeme vás, joga robí divy. Budete vedieť, iba vtedy, ak si to skúsiť. Takže si začal a povedzte nám, ako to fungovalo pre vás.