En iyi 10 yoga Hafıza geliştirin için Doğurmaz

Home » Review » Health » En iyi 10 yoga Hafıza geliştirin için Doğurmaz

En iyi 10 yoga Hafıza geliştirin için Doğurmaz

Hafıza kaybı korkutucu olabilir. Bununla yaşamayı günlük güveninizin seviyelerini tenezzül edebilir. Önemli tarihleri ​​unutma utanç, unutulmaz olaylar ve şeylerin günlük misplacing zayıf hatırlama karartıcı alabilirsiniz. Süper güçler bunu aşmak ve burada vardır sadece 10 yoga pozlar vardır yardımcı olmak için bu tür durumlarda, diliyorum.

Hafıza artırma Yoga Poses

1. Bakasana (Vinç) poz

Faydaları: Bakasana, denge duygusu verir konsantrasyon ve koordinasyon geliştirir.

Prosedür: katta bir çömelme pozisyonunda otur. Her iki dizde arasında emsal mesafe koyun ve yere düz ayaklarına hakim. Dizlerinizin arasına avuç içi alın ve aynı düzeyde olacak şekilde dizleri ve dirsekleri tutarken yere sağlam koyun. Şimdi, gövde ileri eğmek kadar bacaklarınızı kaldırın ve avuç içi ile tüm vücuda denge. Başınızı dik tutun ve ileriye bakma.

2. Padmasana (Lotus poz)

Faydaları: Padmasana zihninizi rahatlatır ve kas gerginliği azaltır.

Prosedür: uzanmış bacakları ve omurga dik ile Yere oturun. Sağ diz bükün ve sol uyluk üzerine yerleştirin. Sağ ayak tabanı yukarı yüz ve karın topuk daha yakın olmalıdır. Diğer bacak ile aynı işlemi tekrarlayın. Şimdi, mudra pozisyonunda dizlerinin üzerine ellerini yerleştirin. Başınızı dik tutun ve yavaşça nefes alın.

3. Padahastasana (Ayakta Öne Bükülme)

Faydaları: Padahastasana sinir sistemini canlandırır ve beyin kan akımı artar.

Prosedür: Birlikte ayaklarınızı dik durun. Dik başınızın üstünde kollarınızı kaldırın. Kolların kulaklarını değmesi gerekir. Kalça aşağı bükün ve ayaklar için ulaşır. Sizin gövde ve baş bakan ve ayaklarınızın her iki tarafında yerleştirilmiş uyluk ve ellerinizi sarılma edilmelidir.

4. Sarvangasana (omuza poz)

Faydaları: Sarvangasana, uykusuzluk tedavi eder hipertansiyonu rahatlatır ve baş ağrısı rahatlatır.

Prosedür: sizin tekrar bir araya bacaklarınızı tutmak uzanın. 90 derecelik bir açıyla bacaklarınızı kaldırın. , Dirseklerinizi bükün, zemine karşı kollarınızı basın elleriniz ederek bel tutun ve düz bir çizgi yapma bacaklar yüksek alarak onları yukarı kaldırın. Düz omuz bıçakları tutun.

5. Halasana (saban poz)

Faydaları: Halasana, sinir sistemini rahatlatır stres ve yorgunluğu azaltır.

Prosedür: Sırt üstü uzanın ve avuç içi aşağıya bakacak şekilde vücudunuzun iki yanına kollarınızı tutun. 90 derecelik açıyla bacaklarınızı kaldırın. Sonra yerden kaldıramayacak, ellerinizle kalçanızı destek. Bir 180 derecelik bir açıyla başınızın üzerinden ayaklarınızı atın senin ayak yere değiyor yapma. Yere dik sırtınızı tutmaya çalışın. Başlangıç pozisyonuna ellerini geri getir.

6. Paschimottanasana (İleri Bend Oturmalı)

Yararları: Paschimottanasana baş ağrısı tedavi eder ve konsantrasyonu arttırır.

Prosedür: Bacaklarınla otur ileriye uzanmış. Kollarınızı kulakları dokunmadan ile düz ellerini havaya kaldırın. Ileriye karın ve göğüs dizlerinin üzerine uyluk ve başını sarılma ile kalçalara bend. Parmakların ayak parmaklarına dokun olmalıdır ve dirsek adresinden kolları biraz bükük tutabilir.

7. Tadasana (Ağaç duruşu Bekleme)

Prosedür: Havada düz position.Stretch içinde ellerinizi yere Ayağa kalk ve onları diz sol bacak down.Fold getirebilir ve sağ thigh.Look düz iç tarafına yerleştirin. Dua eder gibi birlikte avuç katılın ve chest.Close gözünüzün önüne koyun ve rahatlayın.

8. Sukhasana

Faydaları: Bu zihin, beden ve ruh dinlenmek için en iyi asana olduğunu.

Prosedür: Bacakların düz you.Bend sol diz önünde yayılmış olan Yere oturun ve sol ayak tabanı sağ uyluk iç tarafına yerleştirilir şekilde katlayın.
Sağ ayak tabanı dizlerinin üstünde ellerini muscle.Place sol buzağı dış tarafına yerleştirilir öyle bir şekilde sağ diz bükün. Gözlerinizi kapatın ve rahatlayın, geri düz body.Keep germeyin.

9. Vajrasana

Prosedür: floor.Your dizlerinin üzerine Diz çök, büyük ayak parmakları ve ayak bilekleri birbirine paralel olmalı ve knees.Keep sizin omurga düz üzerinde ground.Place avuçlarınızı değmesi gerekir. Gözlerini kapa, ön yönde bak. Rahatlayın.

10. Yatan kahraman poz

Prosedür: başın gövdeden rahat bir mesafede katta ground.Keep ellerini temas edene kadar hafif bir pislik .With (yukarıda bahsedilen poz bakın) poz Vajrasana vücudunuzu yerleştirin, geriye vücudunuzu eğmek avuç deneyin vücudun her iki tarafında başını up.Rest ya da sadece merkezde tutun. Gözlerini kapat.

Evde bu ipuçlarını & teknikleri uygulayarak deneyebilir ve bütçenin zihin, beden ve ruh üzerindeki geride bırakır harika bir fark görüyor musunuz. Pratik Mutlu!