Erkekler için başlayarak Yoga Egzersiz

Home » Review » Fitness » Erkekler için başlayarak Yoga Egzersiz

Erkekler için başlayarak Yoga Egzersiz - Bir Adam olduğunuzda Yoga Dalma nasıl Take

Herkes onların ilk rahatsızlık üstesinden gelmek ve yoga yapmaya başlamak için zor olabilir rağmen, bazı erkekler için özellikle zor görünmektedir. Onu görüyorum ama oldukça Kendi yapmak yapamaz her zaman yoga çalışırken yaklaşık benimle konuşan bildiğim bir adam var. Onlar için gerçekten çok iyi olacağını altta yatan duygu rağmen, zor adamlar ilk yoga sınıfına göstermek için yapmak birkaç faktör vardır. Bu size tanıdık geliyorsa, en iyi yollarından biri daha rahat hissetmeye başlamak için evde kendi başınıza bazı duruşlar pratik etmektir. Hep mümkün olduğunca derse gitmek başlayanlar teşvik ederken, önceden birkaç pozlar öğrenme ve düzenli bir uygulamanın yararlarını hissetmeye başlıyorum için söylenecek çok şey de var.

Dikmeler Hakkında Birkaç Söz

bloklar ve battaniye gibi Dikmeler gerçekten acemi yoga pratikte büyük bir fark yaratabilir. sahne kullanarak güvenli bir şekilde vücut streç yardımcı olmak için doğru hizaya yardımcı olur. Eğer resmi sahne yoksa, bizim prop kesmek deneyebilirsiniz. Bloklar özellikle yararlıdır. Sen kalın kitaplar, kutular, devrilmiş çöp kutuları, adım dışkı, evin etrafında ne olursa olsun çocuk koltukları kullanabilirsiniz.

Nefes Hakkında Birkaç Söz

Sen temsilcileri, setleri veya birkaç dakika içinde egzersiz ölçmek için kullanılabilir. Yoga pozlar nefes ölçülür. burundan İdeal olarak, derin tam nefes al. Bir poz size rahatsızlık neden olursa, o histir alana nefes gönderme düşünüyorum. Nefesin belli pozisyonlarda daha hızlı veya daha sığ gelip onu uzatmak için denemek istiyorsa dikkat edin. Nefes herhangi duruş zor hale gelirse, ortaya çıkıp dinlenme.

Uyarı: Önde Genelleştirmeler!

Bu sıkı kalçalara, hamstrings ve omuzlar ama güçlü üst organları olan insanlar için uyarlanmış bir rutindir. Genellikle bu egzersiz ama yoga deneyimi olmayan erkeklerde çok açıklar, konuşma, ancak aynı kolaylıkla aynı vücut tipine sahip bir kadın için işe yarayabilir. Aynı şekilde, Yogadan, ya doğal, esnek veya egzersiz başka türünden birçok erkek vardır. bu sizin için de geçerlidir, lütfen diğer yoga egzersiz bazı bakmak.

Daimi İleri Bend

İlk poz yerçekimi yardımcı oluyor çünkü genellikle ileriye oturmuş eğiminden daha kınşı için daha kolay bir streç olan bir ileri ayakta eğilme vardır. ayak parmaklarına veya zemine temas endişe etmeyin. Sadece diz kilitlemeden düz bacaklar üzerinde asılı. Ayaklarınız birbirinden kalçalar mesafeye hakkında olmalıdır. Bu poz Uttanasana denir.

Derin bir nefes alın alın ve bir buçuk ileri viraj (Ardha Uttanasana) kadar gelir. Bu sırt düz olana kadar geliyor ve (dizlerinin üzerinde doğrudan ellerini koyarak kaçının) sizin incik veya uyluk ellerini dinlenme anlamına gelir. Bir sonraki nefes verirken, omurganıza doğru senin göbek çizmek ve geri derin ileri viraj içine katlayın. senin içine çektiği ve Hasta nefes dikkat bu ileri geri 5 kez, tekrarlayın.

Hamle Plus twist

mat düz avuç içi getirmek için gerekli olduğu kadar dizlerinizi bükün. Sol ayak bileği üzerine sol diz bükük tutarak, paspasınızın arkasına sağ ayağını adım. Sağ ayak topa kalın ve sağ ayak düz tutar. Sen parmaklarınızın ile gelip ya elleriniz altında bloklar kullanabilirsiniz. Bu koşucunun hamleden birkaç nefes alın. Sonra yere veya bir blokta sıkıca Sağ elinizi bitki ve bükülme gelen tavana doğru sol kolunuzu kaldırın. büküm nefes almasını zorlaştırıyor eğer dikkat edin. , Sonra da yere Sol elinizi bırakın 3-5 nefesler kalın bir ileri viraj ileri sağ ayağınızı ve diğer tarafta tekrarlayın.

Kedi ve İnek

Sonra, elleri ve dizleri geliyor. kalçaların altına omuz ve dizlerinizin altına bileklerini ile kurmak için emin olun. Dizlerin duyarlı ise, dolgu için altlarından bir battaniye veya havlu koyun. Bazı kedi-inek menziller ile omurga ısınmak için gidiyoruz. Bir inhalasyon günü, senin tailbone kaldırın belinin bırakın ve başınızı kaldırın. Bir sonraki soluk verme günü, kuyruk sokmak omurganızı yuvarlamak ve başını bırakın. 5 tur için her nefes bu muhalif hareketleri devam edin.

Aşağı bakan Köpek

Şimdi aşağı doğru köpek bakacak taşınmak için gidiyoruz. Daha önce yoga hiç yapmadım bile bu poz duymuş olabilirsiniz. Bu en yaygın pozlar biri. Hemen hemen her yoga sınıfında bitti. eller ve dizler pozisyon güzel kurar. altında ayak parmaklarına Curl ve eline itin. artık bileklerini bitti böylece omuzlarınızı geri taşımak ve yüksek kıçının getirmek, bacaklarınızı düzleştirin. Vücudumuz bir V şekli başınızın ağır takılalım yapar. bacaklarını dışarı İşportacılığını, tek diz ve daha sonra diğer bükün. Eğer bacaklarınızı gerin olamazsa dizlerin bükük tutabilir. 5 nefesler için kalın.

Tahta

Eğer egzersiz trendleri takip ederseniz Plank pozisyonu size tanıdık olabilir. senin omuzlar geriye bileklerini üzerinde olacak şekilde aşağıya doğru bakan köpek itibaren ileriye vücudunuzu kayması. Kalçaların bırakın ve bir itme up yapmak üzeresiniz gibi bacaklar düz kalmak. gerisin için başınızın tacı gelen enerjinin düz bir çizgi düşünün. Sadece tahta tutarak sizin çekirdek güçlendirmek için iyi bir yoldur. Eğer tam süre için hizalama tutabilir emin olarak 5 ila 10 nefesler için kalın. kalçaların daldırma veya omuz sarkma başlarsa, dışarı çıkmanın zamanı geldi.

bodur

Ayaklarınızın geri ellerini yürüyün. paspasınızın (arayla yaklaşık 18 inç) kadar geniş ayaklarınızı açın. dışarı ayak parmaklarına çevirin ve çömelmiş pozisyona dizlerinizi bükmeye (çelenk poz). Bu gerçekten sıkı kalçalara sahip kişiler için zorlu, bu yüzden gerekirse aşağıdaki değişiklikleri kullanın edilir. senin topuklar açılır ise, battaniye kadar rulo ve destek için topuklu altına kaydırın. Size ayak uçlarında kalırsam gerçekleşecek olan ileri kilonuzu devrilme yerine topuklu geri dinlenmek isterler. Ayrıca sizi desteklemek için kıçının altında bir şey kaydırabilirsiniz. Eğer varsa bir yoga blok büyüktür. Eğer kalbinizde önünde bir dua pozisyonuna diz iç dirseklerinizi ve ellerinizi getirebilir edin. Bu işe yaramazsa, ellerinizi yere tutun. Eğer diz ağrısı varsa, çık dışarı. rahatsızlık kalça ve kasığından varsa, bu alanlara nefes gönderme düşünün.

Ağaç Pose

Ayağa kalk ve bacaklarını dışarı sallayın. Artık bir dengeleme poz üzerinde çalışmaya gidiyoruz. Sağ bacak üzerine ağırlık Shift ve yerden sol ayağını kaldırmak için sol diz bükülür. ağaca gelip için, sağ bacağın iç kısmında sol ayak tabanını yere gidiyoruz, poz. Eğer, iç uyluk büyük alabilirsiniz. Değilse, o ancak doğrudan diz yan tarafında aşağı düşürmek yerleştirin. üzerinde bakışını odaklanmak ve 5 nefesler için tutmak için sabit bir noktaya bulun. Bu sallanmaya ve hatta düşmeye Tamam. Sadece yukarı gel. ağacı hakkında güzel şeyler hızlı düzenli uygulama ile dengesini iyileştirmek olacaktır. iki bacağını yapmak emin olun.

Cobbler Pose

Eğer ağacı bittiğinde katta oturmak için geliyor. Birlikte ayak tabanınızı getirin ve dizlerinin ayakkabıcının poz kasık alanını germek için iki tarafında dışarı akmasına izin verdi. Bu zorlu ise, katlanmış battaniye veya blok üzerinde oturan deneyin. Ayrıca destek için her diz altında bloklar (veya yastık) koyabilirsiniz. Burada derin nefes aldığında ve Nefes alıp versin atın.

Köprü Pose

dizleriniz bükük ve ayaklarınız paralel ile sırt üstü uzanın. aşağı ulaşmak ve parmak uçlarınızla topuklarını otlatmak emin olun. Bir inhalasyon günü, poz köprü yerden kalçanızı kaldırın. arkanızda parmaklarınızı geçmeli ve bir omuz streç için altında omuz sokmak için deneyin. Bu işe yaramazsa, senin iki tarafın kollarını tutun. Ayakların söndürmeye veya dizlerin Şevli izin vermeyin. 5 nefesler için kaldırdı kalça tutun ve bırakın. Birkaç soluklar dinlendirin ve sonra tekrar yukarı kaldırın. Eğer bir blok kullanışlı varsa, sakrum altında bloğu ile desteklenen bir köprü de bir seçenektir.

Bonus Pose! karga

Crow sizin ilk yoga egzersiz poz? neden Evet ve ben anlatacağım. Güçlü üst organları ve çekirdekli İnsanlar genellikle yoga yapmaya başlamadan kısa bir süre sonra dengelerini kol yapabilirsiniz. İlk yoga kavuşturuyor ve güven oluşturur de imkansız görünebilir bu pozlar yıkmak. Mutlaka hemen oraya olmayacak, ama denemek için eğlenceli. Bir bodur itibaren, ayak topları üzerinde geliyor. Dizlerinin için rafa içine üst kollarını çevirerek, düz geri dirseklerinizi bükün. popon çok kaldırın ve ileriye kilo kaydırmaya başlar. sıkıca üst kollarına dizlerinizi sıkın. bir ayağı kaldırma ile oynayın ya da belki hem yerden hissediyorum. Eğer düşünüyorsanız, bu poz, bu sorun olmaz hazır değildir. Sadece bıraksak.

ceset Pose

Her yoga seansı, poz da nihai gevşeme adı verilen cesedin bir geri kalanı ile sona erer. fikir pratikte etkilerini zevk ve mini meditasyon için zihninizi temizleyerek tamamen rahat yalan etmektir.