Güç Yoga Tarih ve Sağlık Faydaları

Home » Review » Yoga Basic » Güç Yoga Tarih ve Sağlık Faydaları

 Güç Yoga Tarih ve Sağlık Faydaları
Güç Yoga Vinyasa tarzı yoga bir dinç, fitness merkezli bir yaklaşım tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. Birçok yüzeysel olarak güç yoga düşünün rağmen “spor salonu yoga,” yoga bu tarz başlangıçta yakından Ashtanga yöntemine üzerine biçimlendirilmiştir.

Güç yoga vinyasas (sekansta yapılan pozlar dizi) bir sürü dahil Ashtanga atletikliğini, birleştirir ama her sınıf farklı hale herhangi bir sırada herhangi pozlar öğretmek için her öğretmene esneklik sağlar. insanlar çalışmak için bir yol olarak yoga görmeye başladı güç ve esneklik üzerine vurgu ile, güç yoga Amerika’nın spor salonlarına yoga getirdi.

Kim Güç Yoga icat?

Aştanga gurusu Sri K. Pattabhi Jois’den incelediği iki Amerikan yoga öğretmenler Batılı öğrenciler için daha ulaşılabilir öğrendiklerini yapmaya başladığında dönem “güç yoga” 1990’ların sırasında popüler oldu. Onlar da uzağa hep aynı sırayla yapılır pozlar bir dizi serisidir sert Ashtanga dizisinden taşımak istedik.

New York merkezli Los Angeles merkezli Bryan Kest, ve Beryl Bender Birch, en sık zıt kıyılarında güç yoga neredeyse eşzamanlı buluşla yatırılır. Hem Amerikan Ashtanga öğrencilerin ikinci nesil bir parçasıydı; Kest aslen yoga gurusu Norman Allen David Williams ve Bender Doğum öğrendim. Williams ve Allen Jois ilk batılı öğrenciler arasında hem de vardı. Kest Mysore’da Hindistan’da Jois’den çalışmaya devam etti. Daha önce Sivananda, Kundalini, ve Iyengar yoga yapmış Bender Birch, 1980’lerde Amerika’ya gidip gelişleri sırasında Jois’den çalıştı.

Kest ve Bender Doğum ikisi de birçok Amerikalı yoga ile ilişkili olduğu tabanlı uygulamalar germe nazik ve meditasyon okuttukları yoga yoğun, akan tarzını farklılaştırmak için vadeli enerji yoga kullandı. Bender Birch ona sınıfları güç yoga çağırarak başladığında, hâlâ pozlar Ashtanga dizisi öğrettiği söyledi.

Bazı geleneksel yoga öğretmenleri uygulama klasik formların bütünsel ve manevi temellerini zayıflatmaktadır ve fiziksel egzersiz çok fazla stres yerleştiren bir marifet olarak güç yoga reddediyorlar.

Güç Yoga Stiller

Jois 1980’lerde başlayan ile Ashtanga okudu Larry Schultz, aynı zamanda 1990’ların başında “O Yoga var”, onun ikonik San Francisco stüdyosunda güç yoga bir form tanıtıldı. Schultz, ilk üç Ashtanga seri bir araya pozlar karıştırılarak Jois yöntemi ile ayrıldı. Schultz sonra o adında bir tarzı haline onun yaklaşımını Kodlanmış “roket yoga.”

Baron Baptiste başarıyla güç yoga kendi tarzını, Baptiste Güç Vinyasa kurmuştur başka tanınmış yoga hocası. Baptiste de Iyengar ve Bikram okumuştu. spesifik olmayan süreli güç yoga kullanma yöntemleri çizmek için özgürlük bu yenilikçiler her verdi ve yeni bir şey yaratmak için aynı anda tüm etkilerden teşkil etmektedir.

Güç yoga dersleri öğretmene öğretmenden büyük farklılıklar olsa da, ilahi ve meditasyon asgari bir miktarı ile bazı yoğun akan yoga bulmak için bekleyebilirsiniz. Birçok spor salonları ve sağlık kulüpleri, özellikle de kendi müşteri bu ciddi egzersiz olduğunu bildirmek için bir yol olarak terimini kadar almış. Eğer bir güç yoga kursuna denemeye karar verirseniz, çok çalışmak ve ter hazırlamak.

Güç Yoga Sağlık Faydaları

Güç yoga meraklıları bu dayanıklılık, esneklik, duruş ve zihinsel odaklanma geliştirir söylüyorlar. tüm fiziksel faaliyetlere gibi, aynı zamanda ter yoluyla gerginlik ve bültenleri toksinleri rahatlatır. o titiz olduğundan, yoga en geleneksel formları daha fazla kalori yakar ve dolayısıyla kilo kaybı ile yardımcı olabilir.

Bazı Uyarılar

dalma almak önce, güç yoga zor bir iştir ve herkes için olmadığını unutmayın. Genel olarak, bunu eğer kaçınmalısınız:

  • Sen iyi durumda değildir. Güç yoga, en azından orta derecede uyum-aksi takdirde fiziksel olarak yoğun asanas (pozlar) yarardan çok zarar sona erebilir edilecek gerektirir.
  • Hamilesin. Bazı asanas potansiyel hamilelik sırasında komplikasyonlara neden olabilir. (Bunun yerine, nazik ve hamile kadınlar için tasarlanmış olan doğum öncesi yoga dersleri, deneyin.)
  • Bu tür diyabet veya artrit gibi kronik fiziksel hastalık muzdarip

Herhangi bir endişeniz varsa, bu güç yoga veya ağır fiziksel egzersiz herhangi bir biçimde denemeden önce sağlık kuruluşu ile danışmak en iyisidir.