Jak Fix kluzké jógu

Home » Review » Yoga Basic » Jak Fix kluzké jógu

 Jak Fix kluzké jógu
Když se konečně udělat velký skok pro vlastnit své vlastní jógu, to může být víc než jen trochu zklamáním zjistil, že váš takzvaný sticky mat nemá žádnou trakci vůbec. Kromě toho, že nepříjemné, pokud jste opravdu uklouznutí na podložce, mohli byste ublížit. Existuje několik účinných způsobů, jak zlomit v novém mat, ale předtím, než budete jednat je důležité vědět, jaký druh rohože máte.

Jaký druh Mat byste měli používat?

Většina kluzký-kdy-nové jógy rohože jsou základního odrůdy z PVC, jako Gaiam rohož z cílového. Dokonce i prémiové PVC rohože jako je Maṇḍūkou PRO může být kluzké na prvním místě. To je obzvláště nepříjemné, protože to vypadá, jste právě zaplatili 100 $ na podložce bez rukojetí vůbec.

Guma, TPE, a polyuretanové rohože nemají tendenci mít stejnou počáteční kluzkosti jako ty z PVC. Ve skutečnosti, velký grip od samého začátku je velké klíště ve sloupci navíc pro tyto typy rohoží. Pokud je protiskluzový na rohoži je velký problém pro vás. možná budete chtít zkoumat jeden z těchto alternativních materiálů, kdy je čas na upgrade. Gumové rohože zahrnují Jade Harmony a Maṇḍūkou EKO, TPE rohože jsou vyrobeny podle Kulae a další, a pryž / polyuretanové hybridy jsou nabízeny Lululemon a Liforme. Tyto typy rohoží mají navíc tu výhodu, že jsou biologicky odbouratelné, na rozdíl od PVC. Pokud máte pocit, zmatená o možnostech, náš srovnávací tabulka může pomoci.

Co dělat

Pokud již máte PVC podložku, nezoufejte! Hlavní rozdíl mezi vaší nové lesklé čistou podložku a dobře nosí verzi od svého poskytovatele posilovny je zřejmý: vaše mat třeba nosit trochu dolů. Můžete urychlit proces stárnutí tím, mytí podložka s vodou. Tenké PVC rohože (ty, které lze snadno složit, tedy nikoli Maṇḍūkou PRO) mohou dokonce těžit z běhu přes jemný cyklus vaší pračky. Žádné mýdlo je nezbytná a musí být jisti, že dostatek času na to, aby vzduchu vyschnout. Vzhledem k tomu, jóga rohože jsou savé, dostat je úplně suchý může trvat až několik dní. Nadále používat svůj mat, a to bude brzy získat protiskluzový povrch bez.

Máte-li opravdu zpocené dlaně a nohy, které způsobují vám proklouznout, možná budete muset použít ručník s podložkou. Umístěním standardní ručník přes přední části rohože může být vše, co má. Můžete ji použít na suché ruce nebo umístit své dlaně na ručník, když dělá pózy jako dolů směřující psa. Jen ujistěte se, že ručník na podložku, takže neklouže. Pokud budete pokračovat uklouznutí, podívejte se do protiskluzovým produktu, jako je Yogitoes Skidless ručníkem. Tento druh omyvatelné, absorpční ručníkem je určen pro použití přes jógu rohože pro lepší trakci a je zvláště populární pro horké praktiky jógy.

Co ne

Tam je nějaká docela špatná rada se tam o tom, jak zlomit v rohoži. Nepoužívejte jablečného octa, což je silná kyselina, k léčbě nebo umýt mat. Sluneční světlo a sůl se rozkládají gumu, TPE a polyuretanu, a pravděpodobně nebude dělat moc dobře, a to i na podložku z PVC.