Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Dolů směřující pes představovat nebo Adho Mukha Shvanasana je asana, který se vyslovuje jako A-Doh MOO-kah shvah-NAS-anna. Sanskrt:  अधोमुखश्वानासन; Adho – Forward; Mukha – Face; Svana – Dog; Asana – Pose;

Název pochází od slova sanskrtu  adhas  (अधस्) mínit ‘dolů’,  mukha  (मुख) znamenat ‘tvář’,  Svanå  (श्वान) znamená ‘pes’, a  āsana  (आसन) znamenat ‘postoj’. Adho Mukha Svanasana vypadá podobně jako, jak pes vypadá, když se ohýbá dopředu. To asana má mnoho úžasné výhody, díky nimž je velmi důležité, abyste praxi to každý den. Nejlepší na tom je, i začátečník může dostat na kloub této ásan s velkou lehkostí.

Co byste měli vědět, než začnete tento Asana

Je nesmírně důležité, aby se ujistil, že vaše střeva a žaludek jsou prázdné před provedením tohoto ásany. Mohlo by to být dobrý nápad dát mezeru několika hodin mezi posledním jídlem a cvičení. To umožní dostatek času na jídlo dobře stravitelné. To asana funguje nejlépe, když cvičil v dopoledních hodinách.

Úroveň: začátečníci
Style: Ashtanga Yoga
Doba trvání: 1 až 3 minuty
Opakování: Žádný
Posiluje: Nohy, ruce, záda
Úseky: Ramena, telata, hamstringy, ruce, záda, a Klenba nohy

Jak to udělat dolů směřující psa Pose (Adho Mukha Svanasana)

 1. Stojan na čtyřech končetinách, takže vaše tělo vytváří tabulky strukturu.
 2. Vydechněte a jemně zvedněte boky a narovnat lokty a kolena. Musíte zajistit, vaše tělo formuláře obráceného ‚V‘.
 3. Vaše ruce by měly být v souladu se svými rameny a nohama v souladu se svými boky. Ujistěte se, že vaše prsty směřovat ven.
 4. Nyní stiskněte ruce do země a prodloužit krk. Uši by měly dotknout své vnitřní paže, a vy byste měli obrátit svůj zrak k pupku.
 5. Vydržte několik sekund a poté, pokrčte kolena a vrátit se do polohy stolku.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To je nejlepší se poradit s profesionálním trenérem nebo praktického lékaře, než to budete dělat ásany. Vyhněte se provádění tohoto ásany, pokud trpíte

 • Syndrom karpálního tunelu
 • Vysoký krevní tlak
 • Samostatně stojící sítnice
 • Vykloubené rameno
 • Slabé oční kapiláry
 • Průjem.

Těhotné ženy by měly cvičit tento ásany s opatrností. To je nejlepší se poradit se svým lékařem dříve, než si můžete dopřát v praxi.

Adho Mukha Svanasana začátečníky Tipy

Pokud jste ve svých začátcích cvičení jógy, zde je několik tipů pro vás mít na paměti.

 1. Je snadné zjistit, zda děláte tento asana právo. Pokud máte pocit, že vaše klouby jsou ve stresu, nebo jsou nestabilní, je třeba zkontrolovat vyrovnání. Začít znovu a ujistěte se, že vaše kolena jsou přímo pod boky a ruce jsou pod ramena. Také se ujistěte, že záhyby na zápěstí a lokty jsou v souladu s podložkou.
 2. Zpočátku to může být obtížné získat právo pro uvolnění ramenní. Dalo by se trénovat proti zdi, aby si toto právo. Stand asi tři stopy od zdi s nohama od sebe (hip na dálku). Ujistěte se, že jsou čelem ke zdi. Poté položte ruce na zdi, a vést ho pomalu dolů, dokud nedosáhnou úrovně vašeho trupu. Ruce by měly být rovnoběžně s podlahou.

Advanced Pose změny

Zde je návod, jak si můžete zintenzivnit své praxi a aby byla účinnější, jakmile jste spokojeni se základy.

1. Zvýšení úsek zvednutím vašeho těla bříškách chodidel a tahání boky tak, že jsou vyšší. Nezapomeňte vytáhnout pánev dovnitř. Klesnout paty zpět na zem a udržet intenzitu.

2. Chcete-li se zaměřit na ruce, smyčka pás kolem nich, a pak stiskněte tlačítko na popruhu pásu pro zvýšení intenzity. Zaměřit se na nohy se umístí pás nad kolena na horní části nohou, a pak pracovat na aktivním noze tím, že kreslí stehna ven.

Výhody dolů směřující psa Pose (Adho Mukha Svanasana)

Adho Mukha Svanasana, jak jsme již bylo uvedeno, je jedním z nejlepších póz jógy, a má mnoho výhod. Podívejte se na některé z výhod, včetně tohoto ásany ve své praxi.

1. Posiluje břišní svaly

Inverze dolů směřující psa představovat je loď představovat. Všichni víme, že Navasana prospívá břišní svaly, které rovněž pomáhají podporovat páteř. Toto cvičení má podobné účinky na břišní svaly. Pomáhá protáhnout a posílit tyto svaly.

2. zlepšuje krevní oběh

Mohlo by neměl přijít do svého oznámení, ale dolů směřující pes je vlastně opak. Boky jsou zvednuty a hlava klesla pod úrovní srdce. K dispozici je obrácený v gravitace, takže čerstvá krev proudí, čímž se podpoří pohyb.

3. zlepšuje trávení

To asana není úplný fold, ale stále umožňuje břišní svaly pro kompresi orgány trávicí soustavy, včetně jater, ledvin a sleziny.

4. Tóny rukou a nohou

Tělesná hmotnost je na ruce a nohy, když děláte Adho mukha Svanasana. Proto tóny končetiny a připravuje je pro lepší rovnováhu.

5. Snížení Úzkost

Tato póza také pomáhá relaxovat a zklidňuje mysl, čímž se snižuje úzkost. Vzhledem k tomu, krku a krční páteře jsou natažené, stres je propuštěn.

The Science Behind Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana je známo, že uvolnění svalů. Pokus vytáhnout ruce, když si vzít na této póze eskaluje napětí ve svalu šlach, a v reakci na napětí, mícha dává signál k uvolnění svalů. Natahování pomocí póze uvolňuje endorfiny, které pomáhají uvolnit své tělo a mysl ( 1 ).

Přípravné Poses

 • Phalakasana
 • uttanasana

Navazující Poses

 • Sirsasana
 • uttanasana

To je další důležitý asana. Je součástí slunečního pozdravu nebo Surya Namaskar. Rozprostírá se ty části těla, které nemohou být natažené jinak, a proto dává vám celou řadu příznivých účinků na zdraví.