Jak to udělat ardha chandrasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat ardha chandrasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat ardha chandrasana a jaké jsou jeho výhody

Ardha chandrasana nebo Half Moon Pose je asana. Sanskrt: अर्धचन्द्रासन; Ardha – Half, Chandra – Měsíc, Asana – Pose; Vyslovováno jako jsou-Dah Chan-DRAHS-anna

Jóga mytologie drží měsíc ve velké symboliky. Slunce a měsíc jsou reprezentativní polární energií lidské anatomie. Ve skutečnosti, když se zabýváme Hatha jóga, slabika ‚ha‘ prý znamenat solární energie, a ‚tha‘ znamená měsíční energie. Tento asana je jedním z jógy ásan Hatha, a říká se, že channelize své lunární energie.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

To asana musí být praktikována na lačný žaludek. Je třeba, aby to místo, aby vaše jídlo čtyři až šest hodin před praxí tak, že jídlo se štěpí, a energie je připraven by měl být rozšířen. Také se ujistěte, vaše střeva jsou prázdné, než budete cvičit.

Jóga, musí být prováděn za svítání nebo za soumraku pro dosažení nejlepších výsledků.

Jak udělat Half Moon Pose (Ardha chandrasana)

 1. Začněte s Trikonasana na pravé straně. Položte levou ruku na levém boku. Potom, jak si inhalovat, ohnout pravé koleno, a pohybovat stejnou nohu asi 12 palců vpřed. I když to uděláte, přesuňte pravou ruku dopředu a umístit jej mimo prstech pravé nohy.
 2. Vydechněte a pohybovat pravou ruku na zem. Zatlačit. Potom, narovnejte pravou nohu. Jak to uděláte, zvedněte levou nohu na zem. Ujistěte se, že je rovnoběžná s podlahou. Nalézt rovnováhu a držet levou nohu silný. Jen ujistěte se, že neblokují pravé koleno. Čéškou musí být rovné a ne zarovnané dovnitř.
 3. Otáčet horní část trupu směrem k levé straně a přesuňte levém boku mírně dopředu. Položte levou ruku na levém boku. Umístěte hlavu do neutrální polohy, dívat se dopředu.
 4. Položte tělesné hmotnosti na noze, kterou stojí. Vaše spodní ruka musí být stisknuto na podlahu tak, že vám pomůže udržet rovnováhu. Ujistěte se, že pevně tlačit scapulas a sacrum proti zadní části trupu.
 5. Držet pózu po dobu několika sekund. Uvolněte a opakujte na druhé straně.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 1. Lidé mají problémy s krční musí pokračovat dívá přímo, držet krk dlouhý. Nedívej se vzhůru.
 1. Vyhnout se dělá tento ásany, pokud máte následující problémy.

A. Migrény a bolesti hlavy
b. Nízký krevní tlak
c. Průjem
d. Nespavost

Tipy začátečníka

Jako začátečník, možná zjistíte, že je obtížné, aby se dotýkaly podlahy se spodní straně. Můžete použít blok, aby vám pomohl ven. Začněte s nejvyšším bloku, a zmenšit tak začnete vyvážit své tělo a dostat se pohodlně.

Advanced Pose Variace

Jakmile zvládnete tento ásany, můžete zkusit a prohloubit pózu. Jen zvedněte ruku na vrcholu, což zajišťuje, že je kolmá k podlaze. A teď si představte, na zeď v přední části. Zatlačte na horní ruku do této pomyslné zdi. Jakmile najdete rovnováhu, otočit hlavu a podíval se na zvednuté ruce.

Můžete také umístit spodní ruku na stehno na stojnou nohu, aby se tento asana náročnější. Rovnováhu sami, jak budete držet pózu po dobu několika sekund. Uvolnění.

Výhody Half Moon Pose

To jsou některé úžasné výhody Ardha Chakrasana.

 • Praktikování tohoto ásany pomáhá, aby se stehna, kotníky, hýždě, břicho, a páteř silnější.
 • To asana také dává hamstringy, lýtka, hrudník, ramena, páteř, a tříslech dobrý úsek.
 • To asana také pomáhá vyrovnávat a soustředit se a dává vám pocit lepší koordinaci.
 • Působí jako uvolňuje stres.
 • Říká se, že zlepšení trávení stejně.
 • To také zmírňuje menstruační poruchy a bolest v nohou.
 • Póza pomáhá zmírnit dolní části zad problémy.

The Science Behind The Ardha chandrasana

Chandra znamená měsíc v sanskrtu, a toto slovo je také konotace pro brilanci měsíce. Tato póza připomíná plochý okraj půlměsíc jako trup a zvedl nohu nakreslit čáru. Energie na stojnou nohu a prodloužené rameno se říká, že vyzařovat jako jasný měsíc.

Tento asana je matoucí, ale cvičení pomůže vám uvědomit si a pěstovat rovnováhu. Je těžké ‚vyzařovat ven‘ v póze, která také potřebuje vyvažování. Ale pokud se soustředíte na ásany, a zaměřit se na vytváření stability prostřednictvím stojnou nohu, kostrč a lopatkami, vaše nadace bude silný, a budete mít možnost prodloužit a rozšířit.

Přípravné Poses

Baddha Konasana
Prasarita Padottanasana
Supta Virasana
Supta baddha Konasana
Supta Padangusthasana
uttanasana
Utthita Parsvottanasana
Utthita Parsvakonasana
Utthita Trikonasana
Virasana
Vriksasana

Navazující Poses

Parivrtta Trikonasana
Parsvottanasana
Prasarita Padottanasana

Nalézt rovnováhu a lesk s Ardha chandrasana.