Jak to udělat baddha Konasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat baddha Konasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat baddha Konasana a jaké jsou jeho výhody

Sanskrt: बद्धकोणासन; Baddha – Bound, Kona – Angle, Asana – Pose; Výrazný Jako BAH-dah kužele-AHS-anna

Tento asana je pojmenován po slova sanskrtu baddha mínit vázána, Kona, což znamená úhel nebo rozdělit a ásany znamenat držení těla. Nejčastěji najdete příštipkáře sedí v této poloze, jak jdou na jejich každodenní povinnosti. Takže jiný název pro Baddha Konasana je ševci Pose. To je také nazýváno Butterfly Pose jako otevřené boky spojeny za nohy a nahoru a dolů pohyby připomínají postoj motýla v pohybu. I když je velmi jednoduchá, má celou řadu výhod na svém kontě.

Co byste měli vědět, než to uděláte, Asana

To asana musí být vykonáván s ostatními jógy ásan brzy ráno. Ale v případě, že nemůžete probudit nebo mají jiné domácí práce se starat o tento asana může být provedeno ve večerních hodinách.

Jen ujistěte se, že ponechat mezeru nejméně čtyři až šest hodin mezi vaše jídlo a své praxi. Žaludek a střeva, musí být prázdný, pokud to budete dělat ásany.

Úroveň : Basic
Style : Vinyasa
Trvání : 1 až 5 minut
Opakování : Žádný
posiluje : kyčle, nohy, dolní části zad, břicho
se táhne : kolena, stehna, Suspenzory

Jak to udělat baddha Konasana

 1. Sedět vzpřímeně. Natáhnout nohy. Vydechnout a pokrčte kolena, jak si vytáhnout paty směrem k pánvi. Stiskněte chodidla blízko sebe, a nechat kolena klesnout do stran.
 2. Přineste své podpatky jsou v blízkém okolí pánve, jak je to možné. Poté palcem a první prst, držet velký palec vašich nohou. Ujistěte se, že vnější okraje nohy musí být vždy přitisknuté k podlaze.
 3. Jakmile se dostanete pohodlně v pozici, rychle zkontrolovat, zda je váš pubis a kostrč jsou ve stejné vzdálenosti od podlahy. Pánev musí být v neutrální poloze, a hráze musí být rovnoběžně s podlahou. Ujistěte se, že trup je prodloužena přes horní část hrudní kosti a vaše lopatky jsou pevně přitisknuté k zadní straně. Sacrum také musí být pevný.
 4. Vždy pamatujte, že vaše kolena by měla nikdy být nucen na zemi. Můžete se pokusit snížit hlavy stehenní kosti směrem k podlaze. Tím se automaticky přinese kolena dolů. Držet pózu pro asi jedné až pěti minut. Nadechněte se a zvednout kolena a rozšíří své nohy. Odpočinout si!

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Podívejte se na některých místech opatrně, zatímco vy tento ásany.

 • To je nejlepší se vyhnout tomuto ásany, pokud máte zranění kolena.
 • Necvičí tento ásany, pokud jste menstruovat.
 • Pokud trpíte ischias, sedí na polštáři a praktikovat tento ásany.

Tipy začátečníka

Snížení kolena tak, že sedí na podlaze může být obtížné, zvláště pokud vaše kolena jsou vysoké, a vaše záda je zaoblený. Můžete sedět na vysokou podporu, aby se věci jednodušší, než si zvyknete na ásany. Podpora může být stejně vysoká jako jednu nohu od podlahy.

Advanced Pose Variace

Můžete své nohy v bezpečné vzdálenosti od svého středové čáry tvořit větší úhel mezi dolní a horní části nohou. To zesílí pózu.

Jako druhou variantu, jakmile se předpokládat baddha Konasana, výdech a předklonit, takže trup je mezi koleny. Musíte se tlačit dopředu z boků a ne na pasu. Tlačit lokty opřenými telata, nebo vaše vnitřní straně stehen, ale ujistěte se, že se nikdy šťouchl proti kolena. Zbytek si hlavu na podlahu.

Výhodách ševci Pose

To jsou některé úžasné výhody Baddha Konasana.

 • To asana výrazně prospívá těhotné ženy, pomáhá jim mají hladké a snadné dodání.
 • To asana zlepšuje fungování reprodukčního systému u žen.
 • To pomáhá zlepšit prokrvení celého těla.
 • To stimuluje ledviny a prostaty spolu s měchýře a břišních orgánů stejně.
 • Tento asana je velký stres odlehčovací. To také pomáhá snižovat únavu.
 • Pomáhá léčit menstruační potíže.
 • Zlepšuje třísla a flexibilitu kyčelního regionu, což kolena, vnitřní strany stehen a tříslech velký úsek.
 • Rovněž sázkaře držení těla, jak to táhne páteř a pomáhá zmírnit ischias.
 • To asana pomáhá při léčbě astmatu, ploché nohy, neplodnost, a vysoký krevní tlak. Říká se, že běžnou praxí této ásan může udržet si bez jakéhokoli druhu nemoci.

The Science Behind The Baddha Konasana

Tento asana je tak snadné, že jen asi každý může udělat. To dává oběma své vnitřní strany stehen a tříslech dobrý úsek. To také zlepšuje flexibilitu boky, nohy, kotníky a kolena. To otevírá prostřední pletence ramenního regionu a také zvyšuje krevní oběh v této oblasti. Můžete uvést vaše boky dobrou masáž pohybem ze strany na stranu.

Je to také skvělý prenatální póza. Je to nejen obohacuje reprodukční systém, ale také zvyšuje plodnost a dělá práci jednodušší.

The Butterfly Pose je opravdu šťastná póza. Najdete úlevu, a to jak fyzicky, tak psychicky.